прроект 4 пленарне 2 сесія 8 скликання

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                  смт. Велика Писарівка

 

 

Про селищний бюджет

Великописарівської селищної

ради на 2021 рік

18539000000

(код бюджету)

 

Відповідно до Бюджетного кодексу України, керуючись пунктом 23 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  селищна рада

ВИРІШИЛА:

 

  1. Визначити на 2021 рік:

доходи селищного бюджету у сумі 81 383 067,00 гривень, у тому числі доходи загального фонду селищного бюджету у сумі 81 383 067,00 гривень та доходи спеціального фонду селищного бюджету у сумі 0,00 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;

видатки селищного бюджету у сумі 81 383 067,00 гривень, у тому числі видатки загального фонду селищного бюджету – 81 269 147,00  гривень та видатки спеціального фонду селищного бюджету –  113 920,00  гривень;

повернення кредитів до селищного бюджету у сумі 44 582,00  гривень, у тому числі повернення кредитів до загального фонду селищного бюджету - 31 586,00 гривень та повернення кредитів до спеціального фонду селищного бюджету -  12 996,00 гривень;

надання кредитів з селищного бюджету у сумі 44 582,00  гривень, у тому числі надання кредитів із загального фонду селищного бюджету -
31 586,00 гривень та надання кредитів із спеціального фонду селищного бюджету - 12 996,00  гривень;

профіцит за загальним фондом селищного бюджету у сумі 113 920
гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;

 

дефіцит за спеціальним фондом селищного бюджету у сумі 113 920
 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення;

оборотний залишок бюджетних коштів селищного бюджету у розмірі    5 000 гривень, що становить 0,006 відсотків видатків загального фонду селищного бюджету, визначених цим пунктом;

резервний фонд селищного бюджету у розмірі 50 000,00 гривень, що становить 0,06 відсотків видатків загального фонду селищного бюджету, визначених цим пунктом.

2.Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів селищного бюджету на 2021 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами/підпрограмами згідно з додатками 3, 4 до цього рішення.

3.Затвердити на 2021 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.

Надати право виконкому Великописарівської селищної  ради в 2021 році, з наступним затвердженням рішенням селищної ради:

вносити зміни до доходної та видаткової частин селищного бюджету в частині міжбюджетних трансфертів.

4. Затвердити на 2021 рік розподіл коштів бюджету розвитку на здійснення заходів на будівництво, реконструкцію і реставрацію, капітальний ремонт об’єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури за об’єктами згідно з додатком 6 до цього рішення.

5. Затвердити розподіл витрат селищного бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 2 817 355,00  гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.

6. Установити, що у загальному фонді селищного бюджету на 2021 рік:

до доходів загального фонду селищного бюджету належать доходи, визначені статтями 64 Бюджетного кодексу України, та трансферти, визначені статтями 97, 101 Бюджетного кодексу України (крім субвенцій, визначених статтею 691 та частиною першою статті 71 Бюджетного кодексу України).

джерелами формування у частині фінансування є вільний залишок коштів, визначений у підпункті 4 частини 1 статті 15 Бюджетного кодексу України.

7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду селищного бюджету на 2021 рік:

у частині доходів є надходження, визначені статтями 691 Бюджетного кодексу України.

у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 10
частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України;

у частині кредитування є надходження, визначені пунктом 10, 11
частини 1 статті 691 Бюджетного кодексу України.

8. Визначити на 2021 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками селищного бюджету видатки загального фонду на:

оплату праці працівників бюджетних установ;

нарахування на заробітну плату;

придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;

забезпечення продуктами харчування;

оплату комунальних послуг та енергоносіїв;

соціальне забезпечення;

поточні трансферти населенню;

поточні трансферти місцевим бюджетам;

підготовку кадрів закладами фахової перед вищої та вищої освіти.

9. Відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України надати право начальнику відділу фінансів Великописарівської селищної ради отримувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України  позики на покриття тимчасових касових розривів районного бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.

10.Головним розпорядникам коштів селищного бюджету забезпечити:

1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;

2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;

3) здійснення контролю за своєчасним поверненням у повному обсязі до бюджету коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету;

4) доступність інформації про бюджет відповідно до законодавства, а саме:

здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2022 року;

оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів;

5) взяття бюджетних зобов'язань відповідно до статті 48 Бюджетного кодексу України;

6) у першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами;

7) затвердження лімітів споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи, виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.

11. Проведення перерозподілу бюджетних призначень по головних розпорядниках бюджетних коштів.

12. Здійснення з 01 січня 2021 року з бюджету селищної ради видатків на забезпечення діяльності бюджетних установ, закладів, визначених у додатку 3 до цього рішення, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України.

13. Установити, що це рішення набирає чинності з 01 січня 2021 року.

14. Додатки 1 - 7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

15. Великописарівській селищній раді забезпечити оприлюднення цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.

16.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань фінансів, бюджету, планування, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, з питань комунальної власності, житлово – комунального господарства, енергозбереження та транспорту відповідно до частини 1 статті 114 Бюджетного кодексу України.

 

 

Селищний  голова                                          Людмила БІРЮКОВА

 
      Додаток 1                                               
до рішення сесії Великописарівської
селищної ради
"Про селищний бюджет  на 2021 рік" 
      від 24.12.2020
Доходи селищного бюджету на 2021 рік 
18539000000  
(код бюджету) (грн)
Код Найменування згідно
 з Класифікацією доходів бюджету
Усього Загальний фонд Спеціальний фонд
усього у тому числі бюджет розвитку
1 2 3 4 5 6
10000000 Податкові надходження 54 387 915,00 54 368 747,00 19 168,00 0,00
11000000 Податки на доходи, податки на прибуток, податки на збільшення ринкової вартості 34 871 455,00 34 871 455,00 0,00 0,00
11010000 Податок та збір на доходи фізичних осіб 34 871 455,00 34 871 455,00 0,00 0,00
11010100 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати 20 140 999,00 20 140 999,00    
11010200 Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами 3 484 636,00 3 484 636,00    
11010400 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата 11 050 526,00 11 050 526,00    
11010500 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 195 294,00 195 294,00    
13000000 Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів 327 926,00 327 926,00 0,00 0,00
13010000 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів  327 562,00 327 562,00 0,00 0,00
13010100 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування  240 000,00 240 000,00    
13010200 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування)  87 562,00 87 562,00    
13030000 Рентна плата за користування надрами  364,00 364,00 0,00 0,00
13030100 Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення  364,00 364,00    
14000000 Внутрішні податки на товари та послуги   1 425 987,00 1 425 987,00 0,00 0,00
14020000 Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції)  280 000,00 280 000,00 0,00 0,00
14021900 Пальне 280 000,00 280 000,00    
14030000 Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)  975 000,00 975 000,00 0,00 0,00
14031900 Пальне 975 000,00 975 000,00    
14040000 Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів  170 987,00 170 987,00    
18000000 Місцеві податки  17 743 379,00 17 743 379,00    
18010000 Податок на майно  7 516 274,00 7 516 274,00 0,00 0,00
18010100 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості  8 321,00 8 321,00    
18010200 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості  7 096,00 7 096,00    
18010300 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  610 835,00 610 835,00    
18010400 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  223 243,00 223 243,00    
18010500 Земельний податок з юридичних осіб  153 097,00 153 097,00    
18010600 Орендна плата з юридичних осіб  5 244 960,00 5 244 960,00    
18010700 Земельний податок з фізичних осіб  578 610,00 578 610,00    
18010900 Орендна плата з фізичних осіб  658 862,00 658 862,00    
18011100 Транспортний податок з юридичних осіб  31 250,00 31 250,00    
18050000 Єдиний податок   10 227 105,00 10 227 105,00 0,00 0,00
18050300 Єдиний податок з юридичних осіб  149 304,00 149 304,00    
18050400 Єдиний податок з фізичних осіб  2 378 656,00 2 378 656,00    
18050500 Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків`  7 699 145,00 7 699 145,00    
19000000 Інші податки та збори  19 168,00 0,00 19 168,00 0,00
19010000 Екологічний податок  19 168,00 0,00 19 168,00 0,00
19010100 Надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення  9 449,00   9 449,00  
19010200 Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти  260,00   260,00  
19010300 Надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини  9 459,00   9 459,00  
20000000 Неподаткові надходження 1 339 340,00 758 061,00 581 279,00 0,00
21000000 Доходи від власності та підприємницької діяльності   41 855,00 41 855,00 0,00 0,00
21080000 Інші надходження   41 855,00 41 855,00 0,00 0,00
21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції  13 770,00 13 770,00    
21081500 Адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів  28 085,00 28 085,00    
22000000 Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності  716 206,00 716 206,00 0,00 0,00
22010000 Плата за надання адміністративних послуг 603 507,00 603 507,00 0,00 0,00
22010300 Адміністративний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, 0,00      
22012500 Плата за надання інших адміністративних послуг 338 440,00 338 440,00    
22012600 Адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень  254 487,00 254 487,00    
22012900 Плата за скорочення термінів надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а також плата за надання інших платних послуг, пов'язаних з такою державною реєстрацією  10 580,00 10 580,00    
22080000 Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном   60 000,00 60 000,00 0,00 0,00
22080400 Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності  60 000,00 60 000,00    
22090000 Державне мито   50 474,00 50 474,00 0,00 0,00
22090100 Державне мито, що сплачується за місцем розгляду та оформлення документів, у тому числі за оформлення документів на спадщину і дарування   47 478,00 47 478,00    
22090400 Державне мито, пов`язане з видачею та оформленням закордонних паспортів (посвідок) та паспортів громадян України   2 996,00 2 996,00    
22130000 Орендна плата за водні об`єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами  2 225,00 2 225,00    
24000000 Інші неподаткові надходження 0,00 0,00 0,00 0,00
24060000 Інші надходження   0,00 0,00 0,00 0,00
24062100 Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності  0,00      
25000000 Власні надходження бюджетних установ   581 279,00 0,00 581 279,00 0,00
25010000 Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством  557 566,00 0,00 557 566,00 0,00
25010100 Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю  286 866,00   286 866,00  
25010200 Надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності  262 000,00   262 000,00  
25010300 Плата за оренду майна бюджетних установ, що здійснюється відповідно до Закону України "Про оренду державного та комунального майна" 8 700,00   8 700,00  
25020000 Інші джерела власних надходжень бюджетних установ   23 713,00 0,00 23 713,00 0,00
25020100 Благодійні внески, гранти та дарунки  0,00      
25020200 Надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об'єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб 23 713,00   23 713,00  
  Усього доходів
(без урахування міжбюджетних трансфертів)
55 727 255,00 55 126 808,00 600 447,00 0,00
40000000 Офіційні трансферти 29 191 667,00 29 191 667,00 0,00 0,00
41000000 Від органів державного управління   29 191 667,00 29 191 667,00 0,00 0,00
41030000 Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 25 686 500,00 25 686 500,00 0,00 0,00
41033900 Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам  25 686 500,00 25 686 500,00    
41050000 Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам 3 505 167,00 3 505 167,00 0,00 0,00
41051000 Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції 1 499 036,00 1 499 036,00    
41051200 Субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 82 350,00 82 350,00    
41051500 Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров'я за рахунок коштів медичної субвенції 0,00      
41053900 Інші субвенції з місцевого бюджету 1 923 781,00 1 923 781,00    
Х Разом доходів 84 918 922,00 84 318 475,00 600 447,00 0,00

 

    Додаток № 2
до рішення сесії Великописарівської
селищної ради
"Про селищний бюджет  на 2021 рік"
      від 24.12.2020
Фінансування місцевого бюджету на 2021 рік  
18539000000  
(код бюджету) (грн)
Код Найменування
згідно з Класифікацією фінансування бюджету
Усього Загальний фонд Спеціальний фонд
усього у тому числі бюджет розвитку
1 2 3 4 5 6
Фінансування за типом кредитора
200000 Внутрішнє фінансування   -113 920,00 113 920,00 113 920,00
208000 Фінансування за рахунок зміни залишків коштів місцевих бюджетів   -113 920,00 113 920,00 113 920,00
208100 На початок періоду        
208400 Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду)   -113 920,00 113 920,00 113920,00
Х Загальне фінансування   -113 920,00 113 920,00 113 920,00
Фінансування за типом боргового зобов'язання
600000 Фінансування за активними операціями   -113 920,00 113 920,00 113 920,00
602000 Зміни обсягів бюджетних коштів   -113 920,00 113 920,00 113 920,00
602100 На початок періоду        
602400 Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду)   -113 920,00 113 920,00 113 920,00
Х Загальне фінансування   -113 920,00 113 920,00 113 920,00

 

                        Додаток № 3
до  рішення сесії Великописарівської
селищної ради
"Про селищний бюджет  на 2021 рік"
                          від 24.12.2020  
РОЗПОДІЛ
видатків селищного бюджету на 2021 рік  
18539000000  
(код бюджету) (грн)
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету / відповідального виконавця, найменування  згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів Загальний фонд Спеціальний фонд Разом
усього видатки споживання з них видатки розвитку усього у тому числі бюджет розвитку видатки споживання з них видатки розвитку
оплата праці комунальні послуги та енергоносії оплата праці комунальні послуги та енергоносії
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
0100000     Великописарівська селищна рада  16973731,00 16973731,00 11903376,00 1139700,00   42881,00   42881,00       17016612,00
0110000     Великописарівська селищна рада  16973731,00 16973731,00 11903376,00 1139700,00   42881,00   42881,00       17016612,00
0110150 0150 0111 Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад 14549919,00 14549919,00 11453376,00 376800,00               14549919,00
0111162 1162 0990 Інші програми та заходи у сфері освіти 90000,00 90000,00                   90000,00
0112010 2010 0731 Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню 663252,00 663252,00                   663252,00
0112112 2112 0725 Первинна медична допомога населенню, що надається фельдшерськими, фельдшерсько-акушерськими пунктами 62120,00 62120,00                   62120,00
0112113 2113 0721 Первинна медична допомога населенню, що надається амбулаторно-поліклінічними закладами (відділеннями) 59818,00 59818,00                   59818,00
0112144 2144 0763 Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет 126722,00 126722,00                   126722,00
0115052 5052 0810 Фінансова підтримка регіональних осередків всеукраїнських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості у здійсненні фізкультурно-масових заходів серед населення регіону 10000,00 10000,00                   10000,00
0115053 5053 0810 Фінансова підтримка на утримання місцевих осередків (рад) всеукраїнських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості 80000,00 80000,00                   80000,00
0116030 6030 0620 Організація благоустрою населених пунктів 1311900,00 1311900,00 450000,00 762900,00   23713,00   23713,00       1335613,00
0118220 8220 0380 Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення 20000,00 20000,00                   20000,00
0118311 8311 0511 Охорона та раціональне використання природних ресурсів           19168,00   19168,00       19168,00
0600000     Відділ освіти, молоді та спорту Великописарівської  селищної ради 49012260,00 49012260,00 35455946,00 2895002,00   479386,00 27720,00 451666,00     27720,00 49491646,00
0610000     Відділ освіти, молоді та спорту Великописарівської  селищної ради 49012260,00 49012260,00 35455946,00 2895002,00   479386,00 27720,00 451666,00     27720,00 49491646,00
0610160 0160 0111 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах 459625,00 459625,00 361725,00 8608,00               459625,00
0611010 1010 0910 Надання дошкільної освіти 5149057,00 5149057,00 3508055,00 362720,00   217666,00 16000,00 201666,00     16000,00 5366723,00
0611020 1020 0921 Надання загальної середньої освіти
закладами загальної середньої освіти (у тому числі з дошкільними підрозділами (відділеннями, групами))
37246334,00 37246334,00 27091657,00 2391720,00   261720,00 11720,00 250000,00     11720,00 37508054,00
0611090 1090 0960 Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми 1638573,00 1638573,00 1204619,00 55617,00               1638573,00
0611161 1161 0990 Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти 1303034,00 1303034,00 992200,00 24435,00               1303034,00
0611170 1170 0990 Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів 1778036,00 1778036,00 1371121,00 36350,00               1778036,00
0613140 3140 1040 Оздоровлення та відпочинок дітей (крім заходів з оздоровлення дітей, що здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) 220000,00 220000,00                   220000,00
0615031 5031 0810 Утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл 1217601,00 1217601,00 926569,00 15552,00               1217601,00
0800000     Відділ соціального захисту населення Великописарівської  селищної ради 7221299,00 7221299,00 5464619,00 92280,00   61200,00   61200,00 25000,00 7400,00   7282499,00
0810000     Відділ соціального захисту населення Великописарівської  селищної ради 7221299,00 7221299,00 5464619,00 92280,00   61200,00   61200,00 25000,00 7400,00   7282499,00
0810160 0160 0111 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах 425000,00 425000,00 340470,00 5000,00               425000,00
0813032 3032 1070 Надання пільг окремим категоріям
громадян з оплати послуг зв'язку
13250,00 13250,00                   13250,00
0813033 3033 1070 Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян 550,00 550,00                   550,00
0813050 3050 1070 Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 21000,00 21000,00                   21000,00
0813090 3090 1030 Видатки на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни 8700,00 8700,00                   8700,00
0813104 3104 1020 Забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв'язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю 5980227,00 5980227,00 4785273,00 87280,00   61200,00   61200,00 25000,00 7400,00   6041427,00
0813121 3121 1040 Утримання та забезпечення діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 433228,00 433228,00 338876,00                 433228,00
0813140 3140 1040 Оздоровлення та відпочинок дітей (крім заходів з оздоровлення дітей, що здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) 108582,00 108582,00                   108582,00
0813160 3160 1010 Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги 2799,00 2799,00                   2799,00
0813171 3171 1010 Компенсаційні виплати особам з інвалідністю на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів, мотоколясок і на транспортне обслуговування 2673,00 2673,00                   2673,00
0813200 3200 1090 Забезпечення обробки інформації з нарахування та виплати допомог і компенсацій 9290,00 9290,00                   9290,00
0813242 3242 1090 Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення 216000,00 216000,00                   216000,00
0900000     Служба у справах дітей Великописарівської селищної ради 619993,00 619993,00 469638,00 2800,00               619993,00
0910000     Служба у справах дітей Великописарівської селищної ради 619993,00 619993,00 469638,00 2800,00               619993,00
0910160 0160 0111 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах 577493,00 577493,00 469638,00 2800,00               577493,00
0913112 3112 1040 Заходи державної політики з питань дітей та їх соціального захисту 42500,00 42500,00                   42500,00
1000000     Відділ культури Великописарівської селищної ради 8642052,00 8642052,00 6505406,00 372435,00   44700,00   44700,00 23888,00     8686752,00
1010000     Відділ культури Великописарівської селищної ради 8642052,00 8642052,00 6505406,00 372435,00   44700,00   44700,00 23888,00     8686752,00
1010160 0160 0111 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах 411585,00 411585,00 334906,00                 411585,00
1011100 1100 0960 Надання спеціальної освіти мистецькими школами  1799914,00 1799914,00 1441485,00 15185,00   36000,00   36000,00 23888,00     1835914,00
1014030 4030 0824 Забезпечення діяльності бібліотек 1899913,00 1899913,00 1400403,00 82290,00               1899913,00
1014060 4060 0828 Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та iнших клубних закладів 3828202,00 3828202,00 2789016,00 267170,00   8700,00   8700,00       3836902,00
1014081 4081 0829 Забезпечення діяльності інших закладів в галузі культури і мистецтва  685618,00 685618,00 539596,00 7790,00               685618,00
1014082 4082 0829 Інші заходи в галузі культури і мистецтва 16820,00 16820,00                   16820,00
3700000     Відділ фінансів Великописарівської селищної ради 1735220,00 1735220,00 1202704,00 27800,00   86200,00 86200,00       86200,00 1821420,00
3710000     Відділ фінансів Великописарівської селищної ради 1735220,00 1735220,00 1202704,00 27800,00   86200,00 86200,00       86200,00 1821420,00
3710160 0160 0111 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах 1574200,00 1574200,00 1202704,00 27800,00   86200,00 86200,00       86200,00 1660400,00
3718700 8700 0133 Резервний фонд 50000,00 50000,00                   50000,00
3719770 9770 0180 Інші субвенції з місцевого бюджету 111020,00 111020,00                   111020,00
Х Х Х УСЬОГО 84204555,00 84204555,00 61001689,00 4530017,00   714367,00 113920,00 600447,00 48888,00 7400,00 113920,00 84918922,00

 

                        Додаток № 4
до рішення сесії Великописарівської
селищної ради
"Про селищний бюджет  на 2021 рік"
                          від 24.12.2020  
                               
                    Кредитування селищного бюджету у 2021  році  
18539000000  
(код бюджету) (грн)
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів Код Типової програмної класифікації  видатків та кредитування місцевих бюджетів Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету / відповідального виконавця, найменування  згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів Надання кредитів Повернення кредитів Кредитування, усього
загальний фонд спеціальний фонд разом загальний фонд спеціальний фонд разом загальний фонд спеціальний фонд разом
усього у тому числі бюджет розвитку усього у тому числі бюджет розвитку усього у тому числі бюджет розвитку
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
0200000     Великописарівська районна державна адміністрація 31 586,00 12 996,00   44 582,00 31 586,00 12 996,00   44 582,00 63 172,00 25 992,00   89 164,00
0210000     Великописарівська районна державна адміністрація 31 586,00 12 996,00   44 582,00 31 586,00 12 996,00   44 582,00 63 172,00 25 992,00   89 164,00
  8830   Довгострокові кредити індивідуальним забудовникам житла на селі  та їх повернення 31 586,00 12 996,00   44 582,00 31 586,00 12 996,00   44 582,00 63 172,00 25 992,00   89 164,00
0218831 8831 1060 Надання кредиту  31 586,00 12 996,00   44 582,00         31 586,00 12 996,00   44 582,00
0218832 8832 1060 Повернення кредиту         31 586,00 12 996,00   44 582,00 31 586,00 12 996,00   44 582,00
Х Х Х УСЬОГО 31 586,00 12 996,00   44 582,00 31 586,00 12 996,00   44 582,00 63 172,00 25 992,00   89 164,00

 

    Додаток № 5
до  рішення сесії Великописарівської
селищної ради
"Про селищний бюджет  на 2021 рік"
    від 24.12.2020
Міжбюджетні трансферти на 2021 рік  
  18539000000  
  (код бюджету)  
1. Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів
Код Класифікації доходу бюджету /
Код бюджету
Найменування трансферту /
Найменування бюджету – надавача міжбюджетного трансферту
Усього
1 2 3
І. Трансферти до загального фонду бюджету
41033900 Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам  25 686 500,00
28000000000 Державний бюджет 25 686 500,00
41051000 Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції 1 499 036,00
18100000000 обласний бюджет  1 499 036,00
  у тому числі:  
  на оплату раці з нарахуванніми педагогічних плацівників інклюзивно-ресурсних центрів 1 499 036,00
41051200 Субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 82 350,00
18100000000 обласний бюджет  82 350,00
у тому числі:  
на оплату за проведення додаткових  занять (послуг)  для учнів інклюзивних класів закладів загальної середньої освіти та інклюзивних групах закладів дошкільної освіти (Видатки споживання КЕКВ 2620) 54 630,00
на придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку   в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти та інклюзивних групах закладів дошкільної  освіти (Видатки розвитку КЕКВ 3220) 27 720,00
     
41053900 Інші субвенції з місцевого бюджету  1 923 781,00
18100000000 обласний бюджет  243 373,00
у тому числі:  
пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 21 000,00
оплата компенсаційних виплат особам з інвалідністю на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування  2 673,00
поховання учасників бойових дій та інвалідів війни  8 700,00
забезпечення твердим паливом (дровами, торфобрикетами) сімей учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) 208 000,00
забезпечення відшкодування за встановлення пам'ятників та облаштування місць поховання загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) 3 000,00
18504000000 місцевий бюджет Киріковської селищної ради 1 680 408,00
у тому числі:  
на утримання комінальної установи "Центру надання соціальних послуг" на перше півріччя 2021 року 769 874,00
на утримання Правдинської філії Великописарівської дитячої музичної школи 442 052,00
на функціанування на території Кириківської селищної ради гуртків від дитячо-юнатської школи 237 094,00
на утримання Служби у справах дітей  231 388,00
ІІ. Трансферти до спеціального фонду бюджету
     
     
     
Х УСЬОГО за розділами І, ІІ, у тому числі: 29 191 667,00
Х загальний фонд 29 191 667,00
Х спеціальний фонд  
2. Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам
      (грн)
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету /
Код бюджету
Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету Найменування трансферту /
Найменування бюджету – отримувача міжбюджетного трансферту
Усього
1 2 3 4
І. Трансферти із загального фонду бюджету
9770 3719770 Інші субвенції з місцевого бюджету 111020
18100000000   Обласний бюджет Сумської області 111020
І. Трансферти із спецільного фонду бюджету
Х Х УСЬОГО за розділами І, ІІ, у тому числі:  
Х Х загальний фонд 111020
Х Х спеціальний фонд  

 

            Додаток № 6
до рішення сесії Великописарівської
селищної ради
"Про селищний бюджет  на 2021 рік"
            від 24.12.2020
Розподіл коштів бюджету розвитку за об’єктами у 2021 році 
18539000000  
(код бюджету) (гривень)
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету / відповідального виконавця, найменування  згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів Найменування об’єкта відповідно до проектно-кошторисної документації Строк реалізації об’єкта
(рік початку і завершення)
Загальна вартість об’єкта, гривень Обсяг видатків бюджету розвитку, гривень Рівень будівельної готовності об’єкта на кінець бюджетного періоду, %
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0600000     Відділ освіти, молоді та спорту Великописарівської  селищної ради     27 720,00 27 720,00  
0610000     Відділ освіти, молоді та спорту Великописарівської  селищної ради     27 720,00 27 720,00  
0611010 1010 0910 Надання дошкільної освіти Капітальні видатки 2021 16 000,00 16 000,00  
0611020 1020 0921 Надання загальної середньої освіти
закладами загальної середньої освіти (у тому числі з дошкільними підрозділами (відділеннями, групами))
Капітальні видатки 2021 11 720,00 11 720,00  
3700000     Відділ фінансів Великописарівської селищної ради     86 200,00 86 200,00  
3710000     Відділ фінансів Великописарівської селищної ради     86 200,00 86 200,00  
3710160 0160 0111 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах Капітальні видатки 2021 86 200,00 86 200,00  
Х Х Х УСЬОГО Х Х Х 113920,00 Х

 

              Додаток № 7
до рішення сесії Великописарівської
селищної ради
"Про селищний бюджет  на 2021 рік"
                від 24.12.2020  
Розподіл витрат селищного бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм у 2021 році  
18539000000  
(код бюджету) (грн)
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів   Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів  Код Функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету  Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету / відповідального виконавця, найменування  згідно з Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів Найменування місцевої / регіональної програми Дата та номер документа, яким затверджено місцеву регіональну програму Усього Загальний фонд Спеціальний фонд
усього у тому числі бюджет розвитку
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
0100000     Великописарівська селищна рада      2294553,00 2238676,00 55877,00 0,00
0110000     Великописарівська селищна рада      2294553,00 2238676,00 55877,00 0,00
0111162 1162 0990 Інші програми та заходи у сфері
освіти
Програма "Медичні кадри на 2021 рік" Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 90000,00 90000,00    
0112010 2010 0731 Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню Програма фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня»  Великописарівської селищної ради на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 663252,00 663252,00    
0112112 2112 0725 Первинна медична допомога населенню, що надається фельдшерськими, фельдшерсько-акушерськими пунктами Програма фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня»  Великописарівської селищної ради на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 62120,00 62120,00    
0112113 2113 0721 Первинна медична допомога населенню, що надається амбулаторно-поліклінічними закладами (відділеннями) Програма фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня»  Великописарівської селищної ради на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 59818,00 59818,00    
0116030 6030 0620 Організація благоустрою населених пунктів Програма соціально-економічного розвитку Великописарівської селищної ради на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 1335613,00 1311900,00 23713,00  
0118831 8831 1060 Надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам на селі  Цільова програма підтримки
індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік 
Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 44582,00 31586,00 12996,00  
0118220 8220 0380 Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення Цільова програма мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 20000,00 20000,00    
0118311 8311 0511 Охорона та раціональне використання природних ресурсів Програма соціально-економічного розвитку Великописарівської селищної ради на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 19168,00   19168,00  
0600000     Відділ освіти Великописарівської  селищної ради     256000,00 256000,00 0,00 0,00
0610000     Відділ освіти Великописарівської  селищної ради     256000,00 256000,00 0,00 0,00
0611020 1020 0921 Надання загальної середньої освіти
закладами загальної середньої освіти (у тому числі з дошкільними підрозділами (відділеннями, групами))
Програма роботи з обдарованою молоддю у Великописарівському районі на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 36000,00 36000,00    
0613140 3140 1040 Оздоровлення та відпочинок дітей
(крім заходів з оздоровлення дітей, що здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)
 Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 220000,00 220000,00    
0800000     Відділ соціального захисту населення Великописарівської  селищної ради     139782,00 139782,00 0,00 0,00
0810000     Відділ соціального захисту населення Великописарівської  селищної ради     139782,00 139782,00 0,00 0,00
0813032 3032 1070 Надання пільг окремим категоріям
громадян з оплати послуг зв'язку
Комплексна цільова програма для пільгових категорій населення на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 13250,00 13250,00    
0813033 3033 1070 Компенсаційні виплати на
пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян
Комплексна цільова програма для пільгових категорій населення на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 550,00 550,00    
0813121 3121 1040 Утримання та забезпечення діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Програма розвитку соціальних послуг на 2021-2023 роки Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 12400,00 12400,00    
0813140 3140 1040 Оздоровлення та відпочинок дітей (крім заходів з оздоровлення дітей, що здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)  Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 108582,00 108582,00    
0813200 3200 1090 Забезпечення обробки інформації
з нарахування та виплати допомог і компенсацій
Програма соціального захисту населення та фінансової підтримки окремих категорій громадян на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 9290,00 9290,00    
0813242 3242 1090 Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення Програма соціального захисту населення та фінансової підтримки окремих категорій громадян на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 5000,00 5000,00    
0900000     Служба у справах дітей Великописарівської селищної ради     42500,00 42500,00 0,00 0,00
0910000     Служба у справах дітей Великописарівської селищної ради     42500,00 42500,00 0,00 0,00
0913112 3112 1040 Заходи державної політики з питань дітей та їх соціального захисту Цільова програма  з реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2021 - 2023 роки Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 42500,00 42500,00    
1000000     Відділ культури Великописарівської селищної ради     16820,00 16820,00 0,00 0,00
1010000     Відділ культури Великописарівської селищної ради     16820,00 16820,00 0,00 0,00
1014082 4082 0829 Інші заходи в галузі культури і мистецтва Програма проведення основних культурно-мистецьких заходів на 2021 рік Рішення сесії селищної ради від 24.12.2020 року 16820,00 16820,00    
Х Х Х УСЬОГО Х Х 2749655,00 2693778,00 55877,00 0,00

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                              смт. Велика Писарівка

 

Про затвердження програми

соціального і економічного розвитку 

Великописарівської об’єднаної

територіальної громади на 2021   рік

 

 

Розглянувши проект Програми  соціального і економічного розвитку  Великописарівської  об’єднаної територіальної громади на 2021 рік та на підставі  п.22 ст.26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» селищна рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

1.Затвердити Програму соціального і економічного розвитку Великописарівської  об’єднаної територіальної громади на 2021 рік та план розвитку території (додається).

2. Контроль за виконання рішення покласти  на постійні комісії з питань фінансів, бюджету, планування, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, з питань комунальної власності, житлово – комунального господарства, енергозбереження та транспорту з  питань соціального і культурного розвитку та  спорту.

 

 

 

Селищний голова                                                     Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

 

 

                                                                                                                     Додаток  

до рішення 2 сесії селищної ради 8 скликання

 від 24.12.2020 року

                                               ПРОГРАМА

соціального і економічного розвитку

Великописарівської  обєднаної

територіальної громади на 2021   рік

 

І.Паспорт програми

 

 

1.Ініціатор розроблення програми        

Виконком                                                   Великописарівської селищної                                                                      ради

 

2. Дата , номері назва розпорядчого документу органу виконавчої влади

Рішення виконкому від     17.12.2020  № 115  «Про доцільність розроблення програми економічного і соціального розвитку Великописарівської об’єднаної територіальної громади на 2021   рік»

3. Розробник програми

Виконком Великописарівської селищної ради

4. Співрозробники програми       

Виконком Великописарівської селищної ради

5.Відповідальний виконавець програми

Виконком Великописарівської селищної ради

6. Учасники програми                                

Виконком Великописарівської селищної ради

7. Термін реалізації програми                        

2021  рік

8.Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми всього:

10 122 500,00    гривень

8.1. у тому числі коштів селищного бюджету

307 500,00 гривень

                                                 

                           

 

 

 

 

 

 

 

 

Вступ 

      Проект Програми економічного і соціального розвитку Великописарівської об’єднаної  територіальної громади на 2021  рік (далі – Програма) розроблений постійними комісіями селищної ради з питань соціально-культурного розвитку, законності та правопорядку і з питань  планування бюджету і фінансів  відповідно до Закону України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України", рішенням виконавчого комітету Великописарівської селищної ради № 115 від  17.12.2020   року «Про доцільність розроблення програми економічного і соціального розвитку Великописарівської об’єднаної територіальної громади на 2021   рік » .

Метою Програми є зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності як основи для збалансованого зростання стандартів та показників економічного розвитку селища 

                           Про  виконання  програми  економічного і соціального розвитку      Великописарівської  селищної ради за 2020  рік.     

         Протягом 2020  року робота Великописарівської селищної ради, підприємств установ та організацій була спрямована на виконання програми економічного і соціального розвитку селища,  в основу якої були покладені Укази Президента України, Постанови Кабінету Міністрів України, розпорядження голів обласної та районної державних адміністрацій.

         Основу економіки смт Велика Писарівка складає сільське господарство,  воно вносить значний вклад. Останнім часом намітились позитивні тенденції в розвитку цієї важливої галузі, так на території селища діє ФГ « Світанок» яке є одним із найкращих в області та за іі межами. Високих показників досягає СТОВ « Дружба Нова» , ПСП «Добробут».   Кількість працюючих   СТОВ « Дружба Нова» - 70 осіб, ПСП « Добробут» -10 осіб, Ф.Г. « Світанок» -  115осіб.  Площа посіву СТОВ « Дружба Нова» - 3314 га, ПСП» Добробут» - 455 га, ФГ « Світанок» -3263 га. Підтримка інфраструктури селища- ФГ» Світанок»- 205,0 тис.грн, СТОВ « Дружба Нова» - 120,0 тис.грн, ПСП  «Добробут» -37,0 тис.грн. 

      Поряд з цим слід зосередити увагу на тому, що в агропромисловому комплексі селища залишається ряд невирішених проблем. У рослинництві недостатньою є робота по відновленню родючості ґрунтів,  відсутнє   поголів’я великої рогатої худоби та свиней.

    Виробництвом промислової продукції в селищі   займаються: орендне підприємство "Друкарня", товариство з обмеженою відповідальністю "Великописарівський Маслозавод" та ДП «Великописарівський агролісгосп».

   Селищною радою у 2020  році проведено  поточний  ремонт доріг    практично на всіх вулицях  селища . Постійно проводиться вивіз побутових відходів по вулицях селища.

    За останні роки житлове будівництво здійснюється виключно індивідуальними забудовниками. Значним позитивним показником в селищі стало газифікація  та продовження робіт із газифікації за рахунок власних коштів громадян.

        Сталися значні зрушення в забезпеченні вуличного освітлення. Так  в 2013 -2020    роках вуличне освітлення реконструйоване, відновлене, проведені значні роботи щодо освітлення центрального парку селища.  Практично всі вулиці селища на сьогоднішній день освітлюються. У 2021  році всі роботи по  утриманню вуличного  освітлення  будуть продовжені .

     На споживчому ринку селища в 2020 році продовжувалась робота щодо забезпечення сталого розвитку підприємств торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування.  Представники  малого та середнього  займають активну  громадську позицію щодо вирішення соціально- економічних питань ,  спрямованих на поліпшення життя населення. Проте основною проблемою на ринку праці є значна питома вага безробітних жителів, молоді та жінок. Серед незайнятого населення, що перебуває на обліку, понад половину становлять жінки, 33 % – молодь у віці до 35 років.  Селищною радою  проведені роботи щодо залучення громадян до громадських робіт.   За 2020 рік в селищі забезпечено вчасне призначення та виплату державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства,   дітям-інвалідам та субсидій громадянам за  опалення та освітлення в помешканнях .

     Поряд з цим потребує покращання надання соціально-побутових та виїзних надомних послуг соціально-вразливим верствам населення.

    Процес розвитку галузі охорони здоров”я стримує недостатня забезпеченість лікарями, застаріле лабораторно-діагностичне обладнання, відсутність сучасної діагностичної апаратури та методики лікування. Лікарняні заклади  потребують проведення капітального ремонту.    Закладам  освіти, Великописарівській загальноосвітній школі 1-3 ступенів, дошкільним навчальним закладам сесіями селищної ради виділені кошти  на покращення матеріальної бази школи  .

        З метою покращення культурного та духовного життя населення селища у 2020    році для закладу культури виділені кошти для  розвитку закладів.  Проведено в селищі ряд культурно-мистецьких заходів, виставок, змагань   та ін.

         Поряд з цим щорічне поліпшення показників соціально-економічного розвитку  селища ще не задовольняє очікування населення селища щодо рівня і умов життя, що вимагає від органів влади та місцевого самоврядування формування чітких і зрозумілих пріоритетів розвитку на основі системного аналізу існуючих проблем. З огляду на це, основною метою реалізації Програми в 2021 році є підвищення якості життя та покращення добробуту населення шляхом забезпечення позитивної динаміки економічного зростання на основі інноваційно-інвестиційної складової, ефективного використання наявного природно-ресурсного потенціалу, прискореного розвитку агропромислового комплексу, соціальної сфери та інфраструктури.

ІІ. ЦІЛІ ТА ПРІОРИТЕТИ ЕКОНОМІЧОГО І СОЦІАЛЬНОГО

РОЗВИТКУ  ГРОМАДИ  НА 2021 рік

1.Підвищення конкурентоспроможності і регіональної економіки

1.1. Промисловість

Програмою передбачається прискорення зростання обсягів виробництва продукції для задоволення потреб економіки і споживчого ринку шляхом підвищення ефективності господарювання.

У загальному обсязі виробництва найбільш питому вагу складає виробництво ДП «Великописарівський агролісгосп», ТОВ«Великописарівський маслозавод», ОП «Друкарня» .

Головна ціль розвитку на 2021     рік:

 задоволення потреб економіки і споживчого ринку у конкурентно-спроможних промислових товарах та підвищення ефективності господарювання.

Основні завдання на 2021   рік:

збільшення обсягів виробництва промислової продукції ;

забезпечення участі промислових підприємств у виставкових заходах з метою розширення ринків збуту;

 Ресурсне забезпечення.

Заходи фінансуються за рахунок власних коштів суб’єктів господарювання, а також за рахунок залучених внутрішніх та зовнішніх інвестиційних ресурсів.

Ризики:

- значне зростання витрат підприємств у зв’язку з необхідністю здійснення модернізації та технічного переоснащення, впровадження енергозберігаючих технологій.

1.2. Розвиток агропромислового комплексу

Всього на території селища діють СТОВ «Дружба Нова», ПСП «Добробут», фермерське господарство «Світанок» та інші.

Загальна площа земель селища складає 8712 га, в тому числі 7832 га сільгоспугідь, з них 6805га ріллі.

Сільгосппідприємства селища мають в наявності    трактори,  вантажні  автомобілі , сучасні  комбайни.

Крім того, в приватному секторі селища налічується понад 40 тракторів, 12 вантажних автомобілів.

У 2020   році продовжувалось скорочення середньо облікової чисельності працівників, зайнятих у сільськогосподарському виробництві.

Головна ціль розвитку на 2021  рік: забезпечення підвищення конкурентно- спроможності сільськогосподарської продукції, досягнення вищого рівня ефективності виробництва та життя  населення, забезпечення достатньо високих і стабільних темпів зростання виробництва продукції сільського господарства,  відновлення  поголів’я худоби.

Основні завдання на 2021     рік:

Залучення до обробітку ріллі, яка раніше не оброблялася та виведення малоефективних земель з обробітку.

Збільшення доходів власників земельних паїв та збільшення наповнення бюджету селищної ради. Підвищення розміру орендної плати за користування земельними паями, землями запасу і резерву не менше ніж   10  %  їх грошової оцінки.

Ризики, які можуть вплинути на розвиток галузі в 2021      році:

скорочення державної підтримки аграрної галузі, при цьому відсоткові ставки за користування банківськими кредитами є досить високими для сільськогосподарських товаровиробників;

ряд великих інвестиційних компаній, що працюють на території селища, не займаються галуззю тваринництва, структура посівних площ у їх господарствах не відповідає науково обґрунтованим нормам.

Економічні ризики – диспаритет цін на сільськогосподарську продукцію і матеріально-технічні ресурси.

Організаційні ризики – нераціональне ведення галузей в умовах скорочення ресурсного забезпечення, неефективність збутової діяльності.

Технологічні ризики – порушення строків проведення технологічних операцій вирощування сільськогосподарських культур, моральний і фізичний знос машин та обладнання.

Ресурсне забезпечення.

Виконання програми буде здійснюватись за рахунок коштів сільгосппідприємств, як власних, так і запозичених.

1.3. Енергозабезпечення та енергозбереження

У 2021 році реалізовувалися заходи, розроблені на виконання Програми підвищення ефективності використання енергії у бюджетній сфері.   

В ДНЗ « Оленка» та ДНЗ «Ромашка» , Великописарівській ЗОШ І-ІІІ ступенів значна кількість вікон замінені   на пластикові , проведено утеплення будівлі ДНЗ « Ромашка»,  «Оленка», покращено стан будівлі початкових класів.

Головна ціль на 2021     рік:

Скорочення обсягів споживання енергоносіїв.

Основні завдання на 2021     рік:

- забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів;

- утеплення стін, дахів, ремонт покрівель;

- заміна віконних та дверних блоків;

- заміна застарілого тепло-генеруючого обладнання;

- заміна теплових мереж з використанням попередньо ізольованих труб;

- використання альтернативних видів палива;

- промивка опалювальних систем;

- заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі.

Кількісні та якісні критерії ефективності:

Скорочення споживання енергоносіїв на 2% в порівнянні з 2021   роком.

Ресурсне забезпечення:

Заходи фінансуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджету, залучених ресурсів.

1.4. Інвестиційна діяльність

Основним джерелом інвестування залишаються власні кошти підприємств та організацій.

    Основними проблемами є:

- відсутність розвинутої інфраструктури інвестиційної діяльності в громаді.

Головні цілі на 2021    рік :

- поліпшення ефективності використання інвестицій;

- збільшення рівня залучення інвестицій у всі галузі економіки громади за рахунок коштів державного бюджету та інших джерел фінансування.

Основні завдання на 2021     рік:

- забезпечення зростання рівня інвестиційної активності підприємств громади;

  - будівництво газопроводів-відводів та інших , які будуть передбачені для вирішення нагальних проблем громадян та соціально-економічного розвитку громади;

 - залучати іноземних інвесторів в підприємства громади;

 - впровадження великих інноваційних та інвестиційних проектів, спрямованих на випуск конкурентоспроможної продукції із застосуванням енерго - та ресурсозберігаючих технологій;

Кількісні та якісні критерії:

 - полегшений та капітальний ремонт автодоріг;

- газифікація сіт та селища за рахунок залучених коштів.

1.5. Розвиток житлового будівництва

На сьогодні в селищі кількість черговиків на поліпшення житлових умов становить   31     сім’я .

 Залучення капітальних вкладень саме в житлове будівництво залишається ключовим питанням розвитку економіки громади.

Основні проблеми розвитку галузі:

- обмеження фінансування з Державного бюджету та недостатність власних коштів підприємств;

- зростання вартості будівництва житла;

відсутність розвиненої кредитної системи фінансування іпотечного кредитування залишаються недоступними для переважної більшості сімей.

 Головна ціль на 2021     році:  введення житла ,залучення інвесторів у будівництво житла; 

Основні завдання на 2021    рік:

  -   покращення житлових умов проживання громадян.

Ресурсне забезпечення:

 кошти населення для будівництва індивідуального житла.

 На даний час залишилось невирішеним питання виготовлення генерального плану забудови смт.Велика Писарівка та  інших сіл громади.

1.6. Реформування і розвиток житлово-комунального господарства

Що стосується освітлення то практично вуличне освітлення функціонує на  більшості вулиць та в центральній частині  селища Велика Писарівка.

    На стадії завершення знаходяться роботи по газифікації житлових будинків жителів селища за рахунок власних коштів населення.

     Проведено     поточний,  ямковий  ремонт   доріг   по вулицях селища.   

Основні завдання на 2021     рік.

   забезпечення споживачів якісною водою;

    поглиблення демонополізації житлово-комунального господарства, створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг;

   розвиток і реконструкцію централізованих систем водопостачання та водовідведення;

   розроблення та впровадження нетрадиційних і відновлювальних джерел енергозабезпечення, енергозберігаючих технологій і обладнання для скорочення питомих витрат енергетичних і матеріальних ресурсів, проведення ефективної енергозберігаючої політики;

 проведення поточних ремонтів доріг:

  утримання  вуличного освітлення.

   Заплановано згідно плану розвитку території  Великописарівської обєднаної територіальної громади на 2021    рік.   (додаток розвитку  території громади).

 1.7. Розвиток транспорту та зв’язку

Головна ціль розвитку на 2021      рік:

підтримання експлуатаційних якостей доріг загального користування в громаді, створення умов для забезпечення безпеки руху на дорогах, підвищення якості дорожніх робіт;

Основні проблеми розвитку галузі.

Основні проблеми розвитку галузі обумовлені недостатністю обсягів фінансування з Державного бюджету. Через це:

не дотримуються міжремонтні терміни в експлуатації доріг, що прискорює їх руйнування, збільшує витрати на утримання, знижує рівень безпеки руху та швидкісного режиму на дорогах;

не забезпечується належний ремонт мостів;

 незадовільний технічний стан системи водопостачання та водовідведення, каналізаційного господарства.

Головна ціль розвитку на  2021    рік:

 повне, безпечне та якісне задоволення потреб населення в послугах автомобільного транспорту.

Основні завдання на 2021   рік:

залучення приватних перевізників до обслуговування   маршрутів;

сприяння залученню коштів з  державного бюджету на компенсацію пільгового проїзду окремих категорій громадян автомобільним транспортом.

Кількісні та якісні критерії ефективності:

 збільшення  якості та обсягів перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування   в порівнянні з 2020    роком.

Ресурсне забезпечення:

 виконання завдань фінансується за рахунок власних коштів підприємців – суб’єктів підприємницької діяльності, коштів  державного бюджету на компенсацію пільгового проїзду окремих категорій громадян.

Зв’язок

       У селищі здійснюють діяльність оператори мобільного зв’язку.                   

 Головна ціль розвитку на 2021    рік:

підвищення якості послуг зв’язку за рахунок вдосконалення телекомунікаційних мереж, розвиток системи мобільного зв’язку та безпровідного доступу, що дозволить прискорити телефонізацію населеного пункту, підвищити доступність телефонного зв’язку та роботи інтернет мережі.

 Основні завдання на 2021   рік:

         -  продовження технічного переозброєння, модернізації та реконструкції діючих засобів зв’язку;

         -  подальше розширення покриття телекомунікаційною мережею з метою максимального задоволення попиту споживачів на конкурентних засадах.

Кількісні та якісні критерії ефективності:

Розширення мережі стаціонарного телефонного зв’язку в селищі,  розвиток  оптико-волоконної мережі.

Ресурсне забезпечення:

Використання коштів за рахунок усіх джерел фінансування.

1.8. Регуляторна політика та розвиток підприємництва.

Так, спостерігаються досить високі темпи зростання кількості фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності та  збереження  кількості малих підприємств.

У галузевій структурі малого підприємництва, як і в цілому по Україні, залишається висока частка підприємств зорієнтованих на торгівлю; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку.

Відповідно до Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” в селищі діє 1 дозвільний центр, через які дозвільні органи здійснюють видачу документів дозвільного характеру суб’єктам господарювання.

Основні проблеми розвитку малого підприємництва:

велика кількість передбачених законодавством дозволів та недостатня нормативно-правова урегульованість процедур отримання документів дозвільного характеру для здійснення підприємницької діяльності;

нерозвинена мережа інфраструктури підтримки підприємництва;

 Головна ціль розвитку на 2021   рік:

створення належних умов для реалізації прав громадян на підприємницьку діяльність, підвищення стандарту життя населення та добробуту громадян селища власною працею, зменшення чисельності безробітних, створення сприятливих умов для розвитку малого підприємництва, збільшення прошарку приватних власників, забезпечення чіткого та прозорого механізму взаємодії селищної ради   та  об’єктів підприємницької діяльності.

Основні завдання та заходи на 2021   рік:

- реалізація державної регуляторної політики у сфері підприємницької діяльності;

-  сприяння передачі суб’єктам малого підприємництва вільних виробничих площ   комунального майна, забезпечення інформування суб’єктів підприємницької діяльності щодо майна, яке пропонується для продажу і передачі в оренду;

     1.9.Споживчий ринок

  У 2020 році діяльність у сфері торгівлі   та побутових послуг була спрямована на формування ефективної цивілізованої інфраструктури споживчого ринку, здатної забезпечити безперебійне постачання населення селища необхідними товарами та послугами

 Слід відмітити, що в структурі загального обсягу продажу товарів більшість обсягів   становить оборот фізичних осіб-підприємців.

Сфера послуг відіграє важливу роль у прискоренні соціального та економічного розвитку регіону.

Проблемні питання, які потребують вирішення у 2021     році:

  • незначні за торговою площею розміри підприємств торгівлі, відсутність магазинів   самообслуговування стримують підвищення якості торговельного обслуговування населення селища.

Головні цілі розвитку на  2021     рік:

-наповнення споживчого ринку товарами, перш за все, вітчизняного та регіонального виробництва;

-формування повноцінного конкурентного середовища, запобігання недобросовісній конкуренції;

-розвиток і формування ефективного споживчого ринку для задоволення соціальних і матеріальних потреб населення в якісних та доступних за ціною товарів і послуг, підвищення реальної купівельної спроможності та життєвого рівня громадян.

Основні завдання на 2021    рік:

-сприяти створенню розгалуженої та збалансованої інфраструктури об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та закладів побуту в населеному пункті, розширенню та удосконаленню практики виїзного обслуговування;

Ресурсне забезпечення.

Основним джерелом фінансування галузі у 2021  році будуть власні кошти суб’єктів господарювання, направлені на нове будівництво, реконструкцію наявних вільних площ для відкриття закладів торгівлі, ресторанного господарства та побуту.

 2. Податково-бюджетна політика

 Головна ціль розвитку на 2021   рік:

забезпечення виконання планових показників наповнення  селищного бюджету;

 Основні завдання та заходи політики на 2021     рік:

  - зміцнення ресурсної бази селищного бюджету з метою ефективності фінансування місцевого самоврядування;

 -забезпечення виконання доходної частини селищного бюджету,

  запровадження заходів щодо жорстокої економії бюджетних коштів та ефективного використання енергоносіїв у бюджетних установах;

 - недопущення заборгованості із заробітної плати;

 - дотримання фінансово-бюджетної дисципліни, цільового і ефективного використання бюджетних коштів.

 3. Соціальна політика

 3.1. Доходи населення та заробітна плата

Головна ціль розвитку на 2021  рік:

-сприяти підвищення середньомісячної заробітної плати,  запровадження мінімальних гарантій в оплаті праці.

Основні завдання на 2021   рік:

 -сприяти зростанню заробітної плати, як основного джерела грошових доходів,  у тому числі за рахунок:

- зростання розміру мінімальної заробітної плати відповідно до діючого законодавства;

- посилення контролю за дотриманням законодавства про оплату праці всіма суб‘єктами господарювання.

 3.2. Зайнятість населення та ринок праці

 На ринку праці селища проводився комплекс заходів щодо сприяння громадян у працевлаштуванні шляхом надання інформаційних, профорієнтаційних послуг.               Організації тимчасових громадських робіт.

  Прогноз ринку праці дозволяє зробити висновок, що вищезгадані заходи та форми роботи залишаться актуальними у 2021   році.

       Негативні тенденції щодо зростання безробіття у сільській місцевості зумовлені різними факторами, а перш за все, скороченням попиту на робочу силу  в  сільськогосподарських підприємствах.

Основними проблемами на ринку праці є:

- невідповідність попиту та пропозиції робочої сили;

- низький рівень заробітної плати;

- працевлаштування громадян, які потребують додаткових соціальних гарантій;

 Головна ціль  розвитку на 2021  рік:

    створення робочих місць у всіх сферах економічної діяльності;

  •   розвиток  самозайнятості.

Основні завдання на 2021   рік:

 -  працевлаштування на вільні та новостворені робочі місця незайнятих громадян;

  - сприяння працевлаштуванню неконкурентно - спроможних верств населення, особливо жінок, молоді та працездатних інвалідів;

          

 3.3. Соціальне забезпечення

         У 2021 році в селищі продовжиться  робота по забезпечено реалізацїі політики соціальної підтримки сім’ї, одиноких непрацездатних громадян та інвалідів .

   Одинокі  непрацездатні  громадяни обслуговуються територіальним центром соціального обслуговування, який надає  різні види послуг. При територіальному центрі працює відділення соціально-побутової та трудової реабілітації дітей-інвалідів.

      Головна ціль на 2021 рік: поглиблення адресності при наданні соціальних допомог, підвищення рівня фінансового забезпечення соціальних програм.

Основні завдання на 2021  рік:

Забезпечити співпрацю з організаціями, установами  щодо вчасного  нарахування та виплату соціальних допомог і призначення субсидій на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ.

Забезпечити співпрацю з організаціями, установами щодо вчасного  нарахування та виплату  разової грошової допомоги до Дня Перемоги ветеранам війни - до  9 травня 2021   року.

Продовжити роботу по соціальному обслуговуванню непрацездатних громадян через територіальний центр.

Продовжити роботу по здійсненню соціального захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

4. Гуманітарна сфера

   4.1. Здоров’я населення

Медична допомога населенню Великописарівської селищної ради надається НКП Великописарівська лікарня»  з потужністю стаціонарних відділень на 100 ліжок.

 Залишається негативною демографічна ситуація. При зменшенні народжуваності  збільшується показник смертності населення , збільшився виїзд громадян за  межі України.

Основні проблеми розвитку:

Не вирішуються  кадрові проблеми в галузі медицини, які суттєво впливають на стан здоров’я населення.

Низька укомплектованість лікарських посад по НКП «Великописарівська лікарня», відзначається висока плинність лікарських кадрів, через незадовільний матеріально-технічний стан та житлово-комунальні умови.

Головні цілі розвитку галузі на 2021    рік:

  забезпечення потреб населення в доступній і якісній медичній допомозі шляхом координації дій всіх причетних секторів для забезпечення ефективного функціонування галузі. 

Основні завдання на 2021   рік:

 активізація профілактичної роботи шляхом збільшення питомої ваги населення, прийнятого з профілактичною метою; підвищення охоплення населення профілактичними оглядами (флюорографічним, онкологічним і т.д.); забезпечення якісної диспансеризації підлягаючого контингенту.

    Ресурсне забезпечення:

 фінансування заходів буде здійснюватись за рахунок коштів бюджетів усіх рівнів та шляхом використання позабюджетних джерел, не заборонених законодавством.

Ризики, які можуть вплинути на розвиток галузі у 2021    році:

недостатня забезпеченість бюджетом відповідно до потреби галузі.

  4.2. Освіта

В громаді  функціонує 2  загальноосвітні  школи, 3 філії, КУ «Інклюзивно ресурсний центр»,  4  дошкільних навчальних  заклади та 3 НВК. Крім того для гурткової роботи працюють СЮН, БДЮТ, ДЮСШ, ДМШ.

Мережа навчальних закладів громади створена відповідно до потреб населення, демографічних і соціальних факторів, що в цілому забезпечує конституційне право кожної дитини на дошкільне  виховання, загальну  середню освіту, здобуття вищої  освіти.

Тенденція розвитку освітньої галузі, пов’язана з демографічною ситуацією в громаді. Кількість дітей загальноосвітнього     навчального закладу продовжує зменшуватись.

Головними цілями розвитку галузі на 2021    рік є :

 забезпечення рівного доступу до якісної  освіти;

 збільшення охоплення дітей дошкільною освітою;

 реалізація права на освіту дітей, які потребують соціальної допомоги;

 удосконалення навчально-матеріальної бази закладів освіти;

 забезпечення навчальних закладів кваліфікованими педкадрами

Основні завдання по  вирішенню головної цілі розвитку на 2021    рік :

 забезпечити та удосконалити повноцінну роботу дошкільних навчальних закладів ;

 зберегти мережу функціонуючих загальноосвітніх та позашкільних закладів;

 продовжити співпрацювати щодо зміцнення  матеріально-технічної та навчальної бази освітніх закладів громади;

        Ресурсне забезпечення:

 заходи будуть фінансуватися в межах бюджетних асигнувань, які передбачені в місцевому бюджеті та за рахунок державної субвенції. По можливості будуть залучатися позабюджетні кошти, незаборонені законом.

Ризики, які можуть вплинути на розвиток галузі у 2021    році.

основні  ризики, що можуть вплинути на розвиток освітньої галузі – це недофінансування.

4.3. Демографічний розвиток, підтримка сімей, дітей та молоді,

гендерна політика:

відповідно до сучасної концепції розвитку України молодіжна, сімейна політика та політика стосовно дітей визначена в ряді основних соціальних гарантій прогресу нашої держави. Це забезпечення оптимального функціонування ефективної системи захисту прав дітей в селищі; активізація та всебічна стимуляція національного усиновлення через розроблення та впровадження системи підтримки національного усиновителя; здійснення міждержавного усиновлення; розвиток сімейних форм виховання.

Основними пріоритетами в реалізації державної молодіжної політики стали формування національної свідомості та патріотичне виховання молоді, формування правової культури та профілактика протиправної поведінки молоді, формування здорового способу життя серед молоді та підлітків, підтримка творчої та обдарованої молоді, сприяння розвитку дозвілля молоді,  поліпшення становища молодої сім’ї.

Головна ціль на 2021    рік:

надання кожній дитині рівних можливостей і створення належних умов для фізичного, інтелектуального, духовного розвитку та забезпечення гарантій виховання і розвитку в сім'ї, формування здорового способу життя серед підлітків та молоді за рахунок реалізації молодіжної, сімейної та гендерної політики; оздоровлення дітей та молоді, розвитку та популяризації альтернативних форм оздоровлення та відпочинку, розміщення та встановлення в громаді на відкритому повітрі дитячих та спортивних майданчиків за рахунок залучених коштів.

Основними пріоритетами на 2021   рік є:

 контроль за додержанням вимог законодавства в частині захисту майнових та житлових прав дітей;

             підтримка національного усиновлення;

 підтримка батьків – вихователів;

 розвиток альтернативних форм виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

 профілактика раннього соціального сирітства;

 профілактика безпритульності та бездоглядності;

 здобуття освіти, творчий та інтелектуальний розвиток молоді;

 виховання молоді на засадах патріотизму та гуманізму;

           формування здорового способу життя молоді;

 профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі;

 підготовка до сімейного життя та підтримка молодих сімей;

Основні завдання на 2021  рік:

 Співпрацювати із закладами освіти щоб  оздоровити не менше 60% дітей дошкільного та шкільного віку (травень-серпень);

здійснювати соціально-профілактичну роботу щодо запобігання правопорушенням та соціально-небезпечних хвороб у дитячому та молодіжному середовищі, в тому числі серед груп ризику;

 здійснювати пошук, відбір, навчання та забезпечення соціального супроводу прийомних сімей, сімей опікунів. 

Ресурсне забезпечення:

 фінансування заходів буде проводитися за рахунок бюджетів усіх рівнів  та позабюджетних джерел, не заборонених законодавством.

             4.4. Культура і духовність

На території громади функціонують мережа будинків культури, та бібліотечна система, дозвільний об’єкт.

Основні проблеми розвитку.

Матеріально-технічна база майже усіх закладів культури застаріла і потребує оновлення.

Головні цілі розвитку галузі (сфери діяльності) на 2021   рік.збереження національної культурної спадщини та розширення доступу населення до культурних надбань.

Основні завдання на   2021     рік:

забезпечення збереження мережі закладів культури;         

технічне оснащення закладів культури сучасною апаратурою, музичними інструментами, сценічними костюмами тощо;

 Ресурсне забезпечення.

Фінансування буде здійснюватися в межах бюджетних асигнувань, що передбачаються в державному і місцевому бюджетах та за рахунок залучених коштів і виручених від платних послуг населенню.

           4.5. Фізичне виховання і спорт

В селищі працює  дитячо-юнацька спортивна школа. ФСТ  « Колос».

Головна ціль на 2021   рік:

проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в усіх навчальних закладах, за місцем проживання, роботи та у місцях масового відпочинку громадян;

забезпечення розвитку олімпійських видів спорту шляхом підтримки дитячого, дитячо-юнацького та спорту ветеранів;

поліпшення кадрового, матеріально-технічного, фінансового забезпечення.

Основні завдання на 2021  рік:         

   забезпечити збереження та розвиток дитячо-юнацької спортивної      школи,  співпрацювати щодо збільшення її фінансування для проведення учбово-спортивної роботи та придбання спортивного інвентарю і обладнання;

створити сприятливі умови для збереження та розвитку матеріально-технічної бази у сфері фізичної культури і спорту.

Ресурсне забезпечення. 

Фінансування галузі фізичної культури і спорту буде здійснюватися в межах бюджетних асигнувань, що передбачені в бюджетах всіх рівнів.  

               5. Безпека життєдіяльності людини

 5.1. Охорона навколишнього природного середовища

Серед факторів, що негативно впливають на довкілля та здоров’я людини, безперечно, перебувають техногенні чинники, що належать до джерел підвищеної екологічної безпеки.

Не зважаючи на загальне зменшення скидів стічних вод у поверхневі водні об’єкти внаслідок неефективної роботи очисних споруд, очищення вигрібних ям, продовжується скид неочищених стоків з вигрібних ям в навколишнє природне середовище.

Викиди шкідливих речовин від автотранспорту очікується на рівні попереднього року.

Головна ціль розвитку на 2021  рік: забезпечення стабільної екологічної рівноваги і на основі сталого, збалансованого соціально-економічного розвитку регіону, впровадження системи управління охороною навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів відповідно до стандартів ДСТУ ISO 

Основні завдання на 2021 рік: ліквідація стихійних звалищ, облаштування території розміщення твердих побутових відходів..

Ресурсне забезпечення:

Заходи будуть фінансуватися в межах коштів, передбачених в селищному  бюджеті та за рахунок залучених коштів.    

   ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕНННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ГРОМАДИ НА 2021   РІК

 Головною метою контролю за виконанням Програми є подальше вдосконалення діяльності громади, спрямованої на виконання завдань Президента України, Кабінету Міністрів України, Програми економічного та соціального розвитку громади на 2021   рік. Організацію та контроль за виконанням Програми здійснює постійні комісії з питань фінансів, бюджету, планування, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, з питань комунальної власності, житлово – комунального господарства, енергозбереження та транспорту з  питань соціального і культурного розвитку та  спорту.

 

 

 

Секретар селищної ради                                            Володимир ЛЄОНОВ

 

        Додаток

до рішення 2 сесії 8 скликання

  від 24.12.2021 р

 

 

І. Напрями діяльності та заходи програми

 

«соціального і економічного розвитку Великописарівської  об’єднаної

територіальної громади на 2021   рік».

 

з/п

Назва напрямку

діяльності

(пріоритетні завдання)

Перелік заходів програми

Строк виконання заходів

Виконавці

Джерело фінансування

Орієнтовані обсяги фінансування

(грн)

 

Очікуваний результат

1

Благоустрій громади

Утримання і ремонт пам’яток культурної та історичної спадщини

2021  рік

Селищна  рада

Селищний бюджет

41 600

Підвищення якості життя населення

2

Благоустрій громади

Будівництво зовнішнього освітлення с. Пономаренки

2021  рік

Селищна рада

Залучені кошти

85 000

 

Підвищення якості життя населення

Селищна рада

Селищний бюджет

3 000

3.

Благоустрій громади

Утримання кладовищ

2021  рік

Селищна рада

Селищний бюджет

24 900

   Благоустрій території

4.

Благоустрій громади

Ремонт шахтних і громадських колодязів

2021   рік

Селищна рада

Селищний бюджет

38 000

Підвищення якості життя населення

5.

Утримання автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури 

 Утримання та ремонт доріг комунальної власності, вулиць, проїздів, мостів, переходів с.Тарасівка- с.Дружба

 2021 рік

 Селищна рада

   Селищний

бюджет

100 000

Підвищення якості життя населення

Селищна рада

Залучені кошти

1 000 000

6.

Утримання автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури 

Утримання та ремонт доріг комунальної власності, вулиць, проїздів, мостів, переходів, зупинок с.Лугівка- с.Попівка

2021 рік

Селищна рада

Залучені кошти

80 000

Підвищення якості життя населення

7.

Утримання автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури 

Утримання та ремонт доріг комунальної власності, вулиць, проїздів, мостів, переходів, с.Лугівка- с.Попівка

2021 рік

Селищна рада

 

 

 

Залучені кошти

7 500 000

Підвищення якості життя населення

8.

Утримання автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури 

Утримання та ремонт доріг комунальної власності, вулиць, проїздів, мостів, переходів, дамб  с.Попівка вул. Лугова

2021 рік

Селищна рада

Залучені кошти

50 000

Підвищення якості життя населення

9.

Автобусне сполучення

Придбання автобуса для відновлення автобусного сполучення між селами та селищем громади

 2021  рік

  Селищна рада

 Селищний  бюджет

100 000

Підвищення якості життя населення

Селищна рада

Залучені кошти

1 000 000

10.

Благоустрій громади

Утримання і реконструкція парків і скверів

 2021  рік

Селищна рада

Залучені кошти

100 000

Підвищення якості життя населення

 

Разом

 

 

  Селищна рада

 Селищний  бюджет

307 500

 

 

Селищна рада

Залучені кошти

9 815 000

 

Секретар селищної ради                                                                                                                                   Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                             смт. Велика Писарівка

Про зміну засновника, назви та затвердження

Статуту комунального некомерційного підприємства

«Великописарівська лікарня» Великописарівської

селищної ради

 

Відповідно до Цивільного та Господарського кодексів України, п. 30 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Розпорядження КМУ № 723-р від 12.06.2020 року «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Сумської області», Рішення Охтирської районної ради від 21.12.2020 року «Про безоплатну передачу бюджетних установ до Великописарівської селищної ради, селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Змінити засновника комунального некомерційного підприємства «Великописарівська центральна районна лікарня» (код ЄДРПОУ 02007503) шляхом виключення зі складу засновників Великописарівської районної ради (код ЄДРПОУ 23826547) і включення до складу засновників Великописарівської селищної ради (код ЄДРОПУ 04391262).

2. Змінити назву комунального некомерційного підприємства «Великописарівська центральна районна лікарня» Великописарівської районної ради на комунальне некомерційне підприємство «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної ради.

3. Затвердити Статут комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної ради (додається).

4. Уповноважити головного лікаря провести державну реєстрацію змін відповідно до даного рішення.

5. Дане рішення набуває чинності з дати прийняття.

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту.

 

Селищний голова                                          Людмила БІРЮКОВА

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням  2 сесії 8   скликання

                                                                                              Великописарівської  селищної ради

                                                                                              від 24 грудня 2020 року

 

Статут

комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної ради

 

 

З М І С Т:

 

  1. Загальні положення.
  2. Найменування та місцезнаходження.
  3. Мета та предмет діяльності.
  4. Правовий статус.
  5. Статутний капітал. Майно та фінансування.
  6. Права та обов’язки.
  7. Управління підприємством.
  8. Організаційна структура підприємства.
  9. Повноваження трудового колективу.
  10.  Контроль та перевірка діяльності.
  11.  Припинення діяльності.
  12. Порядок внесення змін до Статуту підприємства.

 

 

РОЗДІЛ І

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Комунальне некомерційне підприємство «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної ради  (надалі - Підприємство) є закладом охорони здоров’я – комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає медичну допомогу будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом.

1.2. Підприємство створене за рішенням 25 сесії Великописарівської районної ради (надалі – Засновник) 7 скликання від 24 жовтня 2018 року  відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» шляхом перетворення Комунального закладу охорони здоров’я «Великописарівська центральна районна лікарня» Великописарівської районної ради  у комунальне некомерційне підприємство. Майно підприємства є власністю територіальних громад сіл, селища в особі Великописарівської селищної ради Сумської області. Підприємство є правонаступником усього майна, всіх прав та обов’язків Комунального некомерційного підприємства «Великописарівська центральна районна лікарня» Великописарівської районної ради. Рішенням 2 сесії 8 скликання Великописарівської селищної ради змінено засновника з Охтирської районної ради на Великописарівську селищну раду.

1.3. Засновником, Власником та органом управління майном Підприємства є Великописарівська селищна рада (надалі – Засновник). Підприємство є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним Засновнику.

1.4. Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

1.5. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) Підприємства або їх частини серед засновників (учасників), працівників комунального некомерційного підприємства (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

1.6. Не вважається розподілом доходів Підприємства, в розумінні п. 1.5 Статуту, використання Підприємством власних доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених Статутом.

1.7. Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, Господарським та Цивільним Кодексами України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, загальнообов’язковими для всіх закладів охорони здоров’я наказами та інструкціями Міністерства охорони здоров’я України,загальнообов’язковими нормативними актами інших центральних органів виконавчої влади, відповідними рішеннями Великописарівської селищної ради та її виконавчого комітету, відповідними рішеннями місцевих органів виконавчої влади та цим Статутом.

 

2. НАЙМЕНУВАННЯ ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ

2.1. Найменування:

2.1.1. Повне найменування Підприємства – Комунальне некомерційне підприємство «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної ради;

2.1.2. Скорочене найменування Підприємства: – КНП «Великописарівська лікарня».

2.2. Місцезнаходження Підприємства: вул. Коцюбинського, 5, смт. Велика Писарівка, Охтирський район, Сумська область, 42800.

 

3. МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ

3.1. Основною метою діяльності Підприємства є забезпечення медичного обслуговування населення шляхом надання йому медичних послуг в порядку та обсязі, встановлених законодавством.

3.2. Відповідно до поставленої мети предметом діяльності Підприємства є:

створення разом із Власником умов, необхідних для забезпечення доступної та якісної медичної допомоги населенню, організації належного управління внутрішнім лікувально-діагностичним процесом та ефективного використання майна та інших ресурсів Підприємства;

надання пацієнтам відповідно до законодавства на безвідплатній та відплатній основі послуг вторинної стаціонарної медичної допомоги, у тому числі екстреної (невідкладної), необхідної для забезпечення належних профілактики, діагностики і лікування хвороб, травм, отруєнь чи інших розладів здоров’я,медичного контролю за перебігом вагітності й ведення пологів і післяпологового періоду;

надання пацієнтам відповідно до законодавства на безвідплатній та відплатній основі спеціалізованої (високоспеціалізованої) амбулаторної медичної допомоги (спеціалізована медична практика);

організація, у разі потреби, надання пацієнтам медичної допомоги більш високого рівня спеціалізації на базі інших закладів охорони здоров’я шляхом направлення пацієнтів до цих закладів у порядку, встановленому законодавством;

організація взаємодії з іншими закладами охорони здоров’я з метою забезпечення наступництва у наданні медичної допомоги на різних рівнях та ефективного використання ресурсів системи медичного обслуговування;

проведення експертизи тимчасової непрацездатності та контролю за видачею листків непрацездатності;

направлення на медико-соціальну експертизу осіб зі стійкою втратою працездатності;

проведення профілактичних оглядів;

придбання, зберігання, перевезення, реалізація (відпуск), знищення, використання наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів;

організація та проведення з’їздів, конгресів, симпозіумів, науково-практичних конференцій,наукових форумів, круглих столів, семінарів тощо;

провадження зовнішньоекономічної діяльності згідно із законодавством України;

здійснення іншої не забороненої законодавством діяльності, необхідної для належного забезпечення та підвищення якості лікувально-діагностичного процесу, управління ресурсами, розвитку та підвищення якості кадрового потенціалу Підприємства.

3.3. Підприємство надає медичні послуги на підставі ліцензії на медичну практику.

 

 

4. ПРАВОВИЙ СТАТУС

4.1. Підприємство є юридичною особою публічного права. Права та обов’язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.

4.2. Підприємство здійснює некомерційну господарську діяльність, організовує свою діяльність відповідно до фінансового плану, затвердженого Засновником.

4.3. Збитки, завдані Підприємству внаслідок виконання рішень органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, які було визнано судом неконституційними або недійсними, підлягають відшкодуванню зазначеними органами добровільно або за рішенням суду.

4.4. Для здійснення господарської некомерційної діяльності Підприємство залучає і використовує матеріально-технічні, фінансові, трудові та інші види ресурсів, використання яких не заборонено законодавством.

4.5. Підприємство має самостійний баланс, рахунки в установах банків, Державному казначействі України, круглу печатку зі своїм найменуванням, штампи, а також бланки з власними реквізитами.

4.6. Підприємство має право укладати угоди (договори), набувати майнових та особистих немайнових прав, нести обов’язки, бути особою, яка бере участь у справі, що розглядається в судах України, міжнародних та третейських судах.

4.7. Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність та подає на затвердження Засновнику.

4.8. Підприємство надає медичні послуги на підставі ліцензії на медичну практику.

Підприємство має право здійснювати лише ті види медичної практики, які дозволені органом ліцензування при видачі ліцензії на медичну практику.

 

5. СТАТУТНИЙ КАПІТАЛ. МАЙНО ТА ФІНАНСУВАННЯ

5.1. Майно Підприємства є комунальною власністю і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Майно Підприємства становлять необоротні та оборотні активи, основні засоби та грошові кошти, а також інші цінності, передані йому Засновником, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.

5.2. Підприємство не має право відчужувати або іншим способом розпоряджатись закріпленим за ним майном, що належить до основних фондів без попередньої згоди Засновника.

Підприємство не має права безоплатно передавати належне йому майно третім особам (юридичним чи фізичним особам) крім випадків, прямо передбачених законодавством. Усі питання, які стосуються відмови від права на земельну ділянку, що знаходиться на балансі Підприємства або її відчуження, вирішуються виключно Засновником.

5.3. Джерелами формування майна та коштів Підприємства є:

5.3.1. Комунальне майно, передане Підприємству відповідно до рішення про його створення;

5.3.2. Кошти місцевого бюджету (бюджетні кошти);

5.3.3. Власні надходження Підприємства: кошти від здачі в оренду (зі згоди Засновника) майна, закріпленого на праві оперативного управління; кошти та інше майно, одержані від реалізації продукції (робіт, послуг);

5.3.4. Цільові кошти;

5.3.5. Кошти, отримані за договорами з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення;

5.3.6. Кредити банків;

5.3.7. Майно, придбане у інших юридичних або фізичних осіб;

5.3.8. Майно, що надходить безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних благодійних внесків, пожертвувань юридичних і фізичних осіб; надходження коштів на виконання програм соціально-економічного розвитку регіону, програм розвитку медичної галузі;

5.3.9. Майно та кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством України;

5.3.10. Інші джерела, не заборонені законодавством;

Вилучення майна Підприємства може мати місце лише у випадках, передбачених законодавством України.

5.4. Статутний капітал Підприємства становить: 3330000

5.5. Підприємство може одержувати кредити для виконання статутних завдань під гарантію Засновника.

5.6. Підприємство має право надавати в оренду майно, закріплене за ним на праві оперативного управління, юридичними та фізичними особами відповідно до законодавства України та локальних нормативних актів органів місцевого самоврядування (за згодою Засновника).

5.7. Підприємство у визначеному законодавством порядку самостійно організовує та здійснює бухгалтерський облік, веде статистичну, бухгалтерську та медичну звітність і подає її органам, уповноваженим здійснювати контроль за відповідними напрямами діяльності Підприємства.

5.8. Власні надходження Підприємства використовуються відповідно до законодавства України.

 

6. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ

6.1. Підприємство має право:

6.1.1. Звертатися у порядку, встановленому законодавством, до центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, для отримання інформації та матеріалів, необхідних для виконання покладених на Підприємство завдань.

6.1.2. Самостійно планувати, організовувати і здійснювати свою статутну діяльність, визначати основні напрямки свого розвитку відповідно до своїх завдань і цілей, у тому числі спрямовувати отримані від господарської діяльності кошти на утримання Підприємства та його матеріально-технічне забезпечення.

6.1.3. Укладати господарські угоди з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також фізичними особами відповідно до законодавства.

6.1.4 Здійснювати співробітництво з іноземними організаціями відповідно до законодавства.

6.1.5. Самостійно визначати напрямки використання грошових коштів у порядку, визначеному законодавством України, враховуючи норми Статуту.

6.1.6. Здійснювати власне будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт основних фондів у визначеному законодавством порядку.

6.1.7. Залучати підприємства, установи та організації для реалізації своїх статутних завдань у визначеному законодавством порядку.

6.1.8. Співпрацювати з іншими закладами охорони здоров’я, науковими установами та фізичними особами-підприємцями.

6.1.9. Надавати консультативну допомогу з питань, що належать до його компетенції, спеціалістам інших закладів охорони здоров’я за їх запитом.

6.1.10. Створювати структурні підрозділи Підприємства за згодою Засновника.

6.1.11. Здійснювати інші права, що не суперечать законодавству.

6.2. Підприємство зобов’язане:

6.2.1. Створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування.

6.2.2. Здійснювати бухгалтерський облік, забезпечувати фінансову та статистичну звітність згідно з законодавством.

6.2.3. Керуватись у своїй діяльності Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства охорони здоров’я України, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.

6.2.4. Планувати свою діяльність щодо реалізації мети та предмету діяльності Підприємства з урахуванням та у межах єдиної комплексної політики в галузі охорони здоров’я в громаді.

6.2.5. Забезпечувати своєчасну сплату податкових та інших обов’язкових платежів з урахуванням своєї статутної діяльності та відповідно до чинного законодавства України.

6.2.6. Розробляти та реалізовувати кадрову політику, контролювати підвищення кваліфікації працівників.

 

 

7. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

ТА ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ЙОГО ДІЯЛЬНІСТЮ

7.1. Управління Підприємством здійснює Великописарівська селищна рада (Засновник).

7.2. Поточне керівництво (оперативне управління) Підприємством здійснює головний лікар, який призначається на посаду і звільняється з неї селищним головою, відповідно до порядку, визначеного законодавством України, який відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Міністерством охорони здоров’я України. Строк найму, права, обов’язки і відповідальність головного лікаря, умови його матеріального забезпечення, інші умови найму визначаються контрактом.

7.3. Засновник (Власник):

7.3.1. Визначає головні напрямки діяльності Підприємства, затверджує плани діяльності та звіти про його виконання;

7.3.2. Затверджує Статут Підприємства та зміни до нього;

7.3.3. Затверджує фінансовий план Підприємства та контролює його виконання;

7.3.4. Укладає і розриває контракт з головним лікарем Підприємства та здійснює контроль за його виконанням;

7.3.5. Погоджує Підприємству договори про спільну діяльність, за якими використовується нерухоме майно, що перебуває в його оперативному управлінні, кредитні договори та договори застави;

7.3.6. Приймає рішення про реорганізацію та ліквідацію Підприємства, призначає ліквідаційну комісію, комісію з припинення, затверджує ліквідаційний баланс.

7.5. Головний лікар Підприємства:

7.5.1. Діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах, у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи та видає довіреності і делегує право підпису документів іншим посадовим особам Підприємства, укладає договори, відкриває в органах Державної казначейської служби України та установах банків поточні та інші рахунки;

7.5.2. Самостійно вирішує питання діяльності Підприємства за винятком тих, що віднесені законодавством та цим Статутом до компетенції Засновника;

7.5.3. Організовує роботу Підприємства щодо надання населенню медичної допомоги, згідно з вимогами нормативно-правових актів;

7.5.4. Несе відповідальність за формування та виконання фінансового плану і плану розвитку Підприємства, результати його господарської діяльності, виконання показників ефективності діяльності Підприємства, якість послуг, що надаються Підприємством, використання наданого на праві оперативного управління Підприємству майна спільної власності територіальних громад і доходу згідно з вимогами законодавства, цього Статуту та укладених Підприємством договорів;

7.5.5. Користується правом розпорядження майном та коштами Підприємства відповідно до законодавства та цього Статуту. Забезпечує ефективне використання і збереження закріпленого за Підприємством на праві оперативного управління майна;

7.5.6. У межах своєї компетенції видає накази та інші акти, дає вказівки, обов’язкові для всіх підрозділів та працівників Підприємства;

7.5.7. Забезпечує контроль за веденням та зберіганням медичної та іншої документації;

7.5.8. У строки і в порядку, встановленому законодавством, повідомляє відповідні органи про будь-які зміни в даних про Підприємство, внесення яких до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є обов’язковим;

7.5.9. Подає в установленому порядку Засновнику квартальну, річну, фінансову та іншу звітність Підприємства, зокрема щорічно до 01 лютого надає Засновнику бухгалтерську та статистичну звітність, інформацію про рух основних засобів, за запитом Засновника надає звіт про оренду майна, а також інформацію про наявність вільних площ, придатних для надання в оренду;

7.5.10. Приймає рішення про прийняття на роботу, звільнення з роботи працівників Підприємства, а також інші, передбачені законодавством про працю рішення в сфері трудових відносин, укладає трудові договори з працівниками Підприємства. Забезпечує раціональний добір кадрів, дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку. Створює умови підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників згідно із затвердженим в установленому порядку штатним розписом;

7.5.11. Забезпечує проведення колективних переговорів, укладення колективного договору в порядку, визначеному законодавством України;

7.5.12. Призначає на посаду та звільняє з посади своїх заступників і головного бухгалтера Підприємства. Призначає на посади та звільняє керівників структурних підрозділів, інших Працівників;

7.5.13. Забезпечує дотримання на Підприємстві вимог законодавства про охорону праці, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм і правил, створення належних умов праці;

7.5.14. Вживає заходів щодо своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, а також передбачених законодавством податків, зборів та інших обов’язкових платежів;

7.5.15. Несе відповідальність за збитки, завдані Підприємству з вини головного лікаря Підприємства в порядку, визначеному законодавством;

7.5.16. Затверджує положення про структурні підрозділи Підприємства, інші положення та порядки, що мають системний характер, зокрема:

- положення про преміювання працівників за підсумками роботи Підприємства;

- порядок надходження і використання коштів, отриманих як благодійні внески, гранти та дарунки;

- порядок приймання, зберігання, відпуску та обліку лікарських засобів та медичних виробів;

7.5.17. За погодженням із Засновником та відповідно до вимог законодавства має право укладати договори оренди майна;

7.5.18. Надання в оренду нерухомого майна, загальна площа якого не перевищує 2 кв.м, відбувається за рішенням головного лікаря Підприємства без попереднього погодження із власником в порядку, визначеному законодавством та актами органів місцевого самоврядування;

7.5.19. Вирішує інші питання, віднесені до компетенції головного лікаря Підприємства згідно із законодавством, цим Статутом, контрактом між Засновником і головним лікарем Підприємства;

7.6.З метою дотримання прав та забезпечення безпеки пацієнтів, додержання вимог законодавства при здійсненні медичного обслуговування населення закладом охорони здоров’я, фінансово-господарської діяльності на Підприємстві створюється Спостережна Рада. До Спостережної Ради обираються не більше 15 осіб, строком на 2 роки.

7.7. Головний лікар Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності у встановленому законодавством порядку.

7.8. У разі відсутності головного лікаря Підприємства або неможливості виконувати свої обов’язки з інших причин, обов’язки виконує заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення чи інша особа згідно з функціональними (посадовими) обов’язками.

 

8. ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ПІДПРИЄМСТВА

8.1.Структура Підприємства включає:

8.1.1. Адміністративний апарат:

8.1.2. Бухгалтерія;

8.1.3. Адміністративно-господарський персонал;

8.1.4. Обслуговуючий персонал;

8.1.5. Поліклінічне відділення:

- фізіотерапевтичний кабінет;

- протитуберкульозний кабінет;

- кабінет інфекційних захворювань;

- жіноча консультація;

8.1.6.Загальнолікарняний персонал;

8.1.7. Рентгенологічний кабінет;

8.1.8. Патологоанатомічна служба;

8.1.9. Інформаційно-аналітичний відділ;

8.1.10. Клініко-діагностична лабораторія;

8.1.11. Анестезіологічна група;

8.1.12. Приймальне відділення;

8.1.13. Терапевтичне відділення;

8.1.14. Хірургічне відділення з гінекологічними ліжками;

8.1.15. Дитяче відділення;

8.1.16. АЗПСМ сел. Велика Писарівка (базова):

- Пункт невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення;

8.1.17. АЗПСМ с. Добрянське;

8.1.18. АЗПСМ с. Пожня;

8.1.19. АЗПСМ с. Ямне;

8.1.20. ФАП с. Попівка;

8.1.21. ФАП с. Вільне;

8.1.22. ФАП с. Тарасівка;

8.1.23. ФАП с. Розсоші;

8.1.24. ФП с. Стрілецька Пушкарка;

8.1.25. ФП с. Їздецьке;

8.1.26. ФП с. Широкий Берег;

8.1.27. ФП с. Спірне;

8.1.28. ФП с. Сидорова Яруга;

8.1.29. ФП с. Олександрівка;

8.1.30. ФП с. Дмитрівка;

8.1.31. ФП с. Лукашівка.

 

8.2. Структура Підприємства, порядок внутрішньої організації та сфери діяльності структурних підрозділів Підприємства затверджуються головним лікарем Підприємства.

8.3. Функціональні обов’язки та посадові інструкції працівників Підприємства затверджуються головним лікарем.

8.4. Штатну чисельність Підприємства головний лікар визначає на підставі фінансового плану Підприємства, та погоджує із Засновником з урахуванням необхідності створення відповідних умов для забезпечення належної доступності та якості медичної допомоги.

 

9. ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ

9.1. Працівники Підприємства мають право брати участь в управлінні Підприємством через загальні збори трудового колективу, професійні спілки, які діють у трудовому колективі, Спостережну Раду, інші органи, уповноважені трудовим колективом на представництво, вносити пропозиції щодо поліпшення роботи Підприємства, а також з питань соціально-культурного і побутового обслуговування.

Представники первинної профспілкової організації, представляють інтереси працівників в органах управління Підприємства відповідно до законодавства.

Підприємство зобов’язане створювати умови, які б забезпечували участь працівників у його управлінні.

9.2. Трудовий колектив Підприємства складається з усіх працівників, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Підприємством.

9.3. До складу органів, через які трудовий колектив реалізує своє право на участь в управлінні Підприємством, не може обиратися головний лікар Підприємства. Повноваження цих органів визначаються законодавством.

9.4. Виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства регулюються колективним договором.

9.5. Право укладання колективного договору надається головному лікарю Підприємства, а від імені трудового колективу – уповноваженому ним органу.

Сторони колективного договору звітують на загальних зборах колективу не менш ніж один раз на рік.

9.6. Питання щодо поліпшення умов праці, життя і здоров’я, гарантії обов’язкового медичного страхування працівників Підприємства та їх сімей, а також інші питання соціального розвитку вирішуються трудовим колективом відповідно до законодавства, цього Статуту та колективного договору.

9.7. Джерелом коштів на оплату праці працівників Підприємства є кошти, отримані в результаті його господарської некомерційної діяльності.

Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, Генеральною та Галузевою угодами.

Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижчою від встановленого законодавством мінімального розміру заробітної плати.

Умови оплати праці та матеріального забезпечення головного лікаря Підприємства визначаються контрактом, укладеним із Засновником.

9.8. Працівники Підприємства проводять свою діяльність відповідно до Статуту, колективного договору та посадових інструкцій згідно з законодавством.

 

10. КОНТРОЛЬ ТА ПЕРЕВІРКА ДІЯЛЬНОСТІ

10.1. Підприємство самостійно здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності та веде обробку та облік персональних даних працівників, а також веде юридичну, фінансову та кадрову звітність. Порядок ведення бухгалтерського обліку та обліку персональних даних, статистичної, фінансової та кадрової звітності визначається чинним законодавством України.

10.2. Підприємство несе відповідальність за своєчасне i достовірне подання передбачених форм звітності вiдповiдним органам.

10.3. Контроль за фінансово-господарською діяльністю Підприємства здійснюють вiдповiднi державні органи в межах їх повноважень та встановленого чинним законодавством України порядку.

10.4. Засновник має право здійснювати контроль фінансово-господарської діяльності Підприємства та контроль за якiстю i обсягом надання медичної допомоги. Підприємство подає Засновнику, за його вимогою, бухгалтерський звiт та iншу документацію, яка стосується фінансово-господарської, кадрової, медичної дiяльностi.

10.5. Контроль якості надання медичної допомоги хворим на Підприємстві здійснюється шляхом експертизи відповідності якості наданої медичної допомоги міжнародним принципам доказової медицини, вимогам галузевим стандартам в сфері охорони здоров’я та законодавству.

 

11. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ

11.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття,приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації – за рішенням Засновника, а у випадках,передбачених законодавством України, – за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

11.2. У разі припинення Підприємства (ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) усі активи Підприємства передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.

11.3. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Засновником або за рішенням суду.

11.4. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для пред’явлення вимог кредиторами, що не може бути меншим ніж два місяці з дня опублікування рішення про ліквідацію, визначаються органом, який прийняв рішення про ліквідацію.

11.5. Ліквідаційна комісія розміщує у друкованих засобах масової інформації повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї, а наявних (відомих) кредиторів повідомляє особисто в письмовій формі у визначені законодавством строки.

Одночасно ліквідаційна комісія вживає усіх необхідних заходів зі стягнення дебіторської заборгованості Підприємства.

11.6. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління Підприємством. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс та подає його органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені в установленому законодавством порядку.

Ліквідаційна комісія виступає в суді від імені Підприємства, що ліквідується.

11.7. Черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються відповідно до законодавства.

11.8. Працівникам Підприємства, які звільняються у зв’язку з його реорганізацією чи ліквідацією, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до законодавства про працю.

11.9. Підприємство є таким, що припинило свою діяльність, із дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

11.10. Все, що не передбачено цим Статутом, регулюється законодавством України.

 

12. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ ПІДПРИЄМСТВА.

12.1. Зміни до цього Статуту вносяться за рішенням Засновника, шляхом викладення Статуту у новій редакції.

12.2. Зміни до цього Статуту підлягають обов’язковій державній реєстрації у порядку, встановленому законодавством України.

 

 

Секретар селищної ради                                 Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                                         смт. Велика Писарівка

 

Про затвердження селищної програми фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної ради на 2021 – 2023 роки

 

 

 Розглянувши проєкт селищної програми фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної ради на 2021 – 2023 роки, селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити селищну програму фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної  ради на 2021 – 2023 роки» (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти виконавчий комітет Великописарівської селищної ради.

 

 

 

 

Селищний голова                                                          Людмила БІРЮКОВА

   

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 рішення 2 сесії селищної ради

8 скликання

від 24.12.2020 року

 

Селищна  програма

фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної  ради

на 2021 – 2023 роки

 

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

 

1.

Ініціатор розроблення програми

Комунальне некомерційне підприємство «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної ради

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади           про розроблення програми

Рішення виконавчого комітету селищної ради від 17.12.2020 року № 114 Про доцільність розроблення проекту селищної програми фінансової підтримки КНП «Великописарівська лікарня» на 2021 – 2023 роки

3.

Розробник Програми

Комунальне некомерційне підприємство «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної ради

4.

Відповідальний виконавець програми

Комунальне некомерційне підприємство «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної ради

5.

Учасники Програми

Комунальне некомерційне підприємство «Великописарівська лікарня» Великописарівської селищної ради

6.

Термін реалізації Програми

2021 - 2023 роки

7.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Селищний бюджет та інші кошти, не заборонені чинним законодавством

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми

785,19 тис. грн.

Загальний обсяг фінансових ресурсів може бути змінений у зв’язку із змінами законодавства та інших обґрунтованих підстав

 

1. Загальні положення

Комунальне некомерційне підприємство «Великописарівська лікарня» створено за рішенням двадцять п’ятої сесії Великописарівської районної ради (далі — Засновник) від 24.10.2018 року шляхом реорганізації (перетворення) установи Великописарівської центральної районної лікарні і є правонаступником зазначеного комунального закладу. 24 грудня 2020 року Великописарівська селищна рада своїм рішенням увійшла до складу засновників.

Програма розроблена на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів.

У Програмі визначено цілі розвитку комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня», проведено аналіз надання медичних, господарських та інших послуг. Програмою визначено основні завдання, вирішення яких сприятимуть наданню кваліфікованої медичної допомоги мешканцям Великописарівської селищної ради, селища Велика Писарівка та іншим громадянам.

Підприємство є самостійним господарюючим суб’єктом із статусом комунального некомерційного підприємства та наділено усіма правами юридичної особи. Підприємство має самостійний баланс, здійснює фінансові операції через розрахунковий рахунок у Великописарівському управлінні державної казначейської служби України в Сумській області та розрахункові рахунки в установі банку.

Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, яка не передбачає отримання прибутку згідно з нормами відповідних законів та спрямовану на досягнення, збереження, зміцнення здоров'я населення та інші соціальні результати.

 

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована програма

Одним із пріоритетних напрямків діяльності комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня» є надання медичної допомоги, провадження господарської та іншої діяльності відповідно законодавчих актів України.

У 2017 році за ініціативи Уряду та Міністерства охорони здоров’я України розпочався активний процес реформування медичної галузі. Протягом 4 кварталу 2016 року — 1 кварталу 2017 року на державному рівні прийнятий ряд нормативно-правових актів, які забезпечили старт реформам в галузі охорони здоров’я.

Першими етапами реформування, як визначено в постанові Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року №932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів», наказі Міністерства охорони здоров’я України від 20 лютого 2017 року, розпорядженнях Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року №1013-Р «Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я», стали створення госпітальних округів та початок реорганізації закладів охорони здоров’я в комунальні некомерційні медичні підприємства.

Основним медичним закладом для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги мешканцям Великописарівської селищної ради та селища Велика Писарівка визначено комунальне некомерційне підприємство «Великописарівська лікарня». На даний час підприємство є медичним закладом, який надає амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу, забезпечене необхідним кадровим потенціалом на 65% та матеріально-технічною базою на 63%, має в своєму складі необхідні структурні підрозділи для надання кваліфікованої медичної допомоги.   

 

3. Мета програми

Основною метою діяльності комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня» є медична практика, спрямована на збереження, поліпшення та відновлення здоров’я населення, здійснення іншої діяльності в сфері охорони здоров’я, необхідної для належного забезпечення профілактики, діагностики і лікування хвороб, травм, отруєнь чи інших розладів здоров’я, іншої діяльності, розвиток медичної бази шляхом технічного забезпечення.

Покращення якості медичної допомоги можливо лише при впровадженні нових інноваційних методів лікування, закупівлі сучасного медичного обладнання та матеріальній мотивації праці медичних працівників. Досягнення даної мети можливо лише за умови раціонального використання наявних фінансових та кадрових ресурсів, консолідації бюджетів різних рівнів для оплати послуг, які будуть надаватися комунальним некомерційним підприємством «Великописарівська лікарня».

Основним підходом до концепції реформування є створення належних відповідних умов надання якісної, своєчасної медичної допомоги.

При даних умовах кошти медичної субвенції та місцевого бюджету на фінансування галузі охорони здоров’я будуть поділятися через новий, сучасний механізм закупівлі медичних послуг. Відбувається перехід від фінансування постатейних кошторисів закладів охорони здоров’я — бюджетних установ, розрахованих відповідно до їх існуючої інфраструктури (кількості ліжок, персоналу тощо), до оплати за результат (тобто фактично пролікованих випадків або приписаного населення) закладам, які перетворюються на автономних постачальників цих послуг.

Одним з основних заходів впровадження реформи фінансування системи охорони здоров’я є забезпечення реорганізації державних та комунальних медичних закладів у повноцінні суб’єкти господарської діяльності — державні та комунальні некомерційні підприємства

Таким чином, в подальшому буде запроваджено принцип «гроші ходять за пацієнтом», а не за інфраструктурою закладів охорони здоров’я та іншими надавачами послуг, що в свою чергу створює всі умови для повноцінного розвитку комунального некомерційного медичного підприємства: комунального некомерційного підприємства «Великописарівська лікарня».

 

4.Обґрунтування шляхів розв’язання проблеми, строки виконання Програми

Для досягнення мети цієї Програми пропонується надання кваліфікованої ургентної та планової стаціонарної і спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної допомоги, а також лікувально-профілактичної допомоги у відповідності з договорами про надання медичних послуг мешканцям Великописарівської селищної ради та селища Велика Писарівка.

Виконання Програми здійснюється згідно затвердженого плану фінансової підтримки, з урахуванням змін до чинного законодавства.

 

5. Фінансове забезпечення виконання Програми

Фінансове забезпечення Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок:

— коштів селищного бюджету;

— власних коштів підприємства:

  • надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством;
  • інші джерела власних надходжень бюджетних установ;

— інших джерел фінансування, не заборонених законодавством України.

Кошти, отримані за результатами діяльності, використовуються Підприємством на виконання запланованих заходів Програми.

Необхідний обсяг фінансування Програми може уточнюватись у процесі складання проекту бюджету на відповідний рік.

Підприємство має бути включено до мережі головного розпорядника бюджетних коштів та використовувати виділені кошти згідно з планом використання.

Звіт про виконання плану використання бюджетних коштів надається комунальним некомерційним підприємством «Великописарівська лікарня» до Великописарівського УДКСУ Сумської області щоквартально.

Виконання Програми у повному обсязі можливе лише за умови стабільної фінансової підтримки.

 

6. Напрями діяльності та заходи Програми, результативні показники

Програмою визначено такі основні завдання:

— отримання послуг з виготовлення правоустановчих документів підприємства;

— здійснення медичної практики для безпосереднього забезпечення медичного  обслуговування  населення, шляхом надання йому кваліфікованої планової стаціонарної та спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної допомоги, у відповідності до здійснення фінансування з місцевого бюджету шляхом надання фінансової підтримки підприємства;

— удосконалення лікувального процесу;

— створення та оновлення інформаційної бази даних пролікованих хворих у медичному підприємстві;

— організація взаємодії з іншими закладами охорони здоров’я з метою забезпечення наступництва у наданні медичної допомоги на різних рівнях та ефективного використання ресурсів системи медичного обслуговування, в т.ч. організація надання населенню медичної допомоги більш високого рівня спеціалізації на базі інших медичних закладів шляхом спрямування пацієнтів до цих закладів в порядку, встановленому законодавством;

— надання медичних та інших послуг фізичним та юридичним особам на  безвідплатній та відплатній основі у випадках та на умовах, визначених законами України, нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України та виданими на їх виконання нормативними актами місцевих органів  виконавчої влади, а також на підставі та умовах, визначених договорами про  медичне обслуговування;

— придбання, зберігання, перевезення, відпуск, знищення наркотичних засобів (списку І таблиці II та списку 1 таблиці III), психотропних речовин (списку 2 таблиці II та списку 2 таблиці III) і прекурсорів (списків І та 2 таблиці IV) «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів»;

— стажування лікарів-інтернів згідно з угодами;

— професійна діяльність у сфері надання соціальних послуг;

— впровадження нових методів лікування;

— участь у форумах, конференціях, нарадах, семінарах, виставках та інших заходах.

Очікуваними результатами виконання Програми є:

  • Отримання кваліфікованої, професійної первинної медичної допомоги жителями району;
  • Підвищення ефективності роботи закладів охорони здоров’я;
  • Покращення матеріально-технічної бази;
  • Дотримання санітарно-епідеміологічних правил і норм, гігієнічних нормативів;
  • Одержання хворими ефективних, безпечних і якісних лікарських засобів та виробів медичного призначення;
  • Система персоніфікованого електронного реєстру громадян для         діяльності первинної медико-санітарної допомоги.

 

7. Координація і контроль за ходом виконання програми

Контроль за виконанням Програми і координація дій по організації  Програми покладається на комунальне некомерційне підприємство «Великописарівська лікарня», що відповідає за обґрунтовану оцінку результатів виконання Програми та в разі потреби розробку пропозицій щодо доцільності продовження тих чи інших заходів і завдань, уточнення показників, обсягів і джерел фінансування, переліку виконавців.

Комунальне некомерційне підприємство «Великописарівська лікарня» надає інформацію про хід виконання Програми до Великописарівської селищної ради щороку до 01 лютого.

 

8.Ресурсне забезпечення Програми

                      

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми

Етапи виконання

Усього витрат на виконання Програми, тис. гривень

2021

2022

2023

785,19

Обсяг ресурсів, усього, тис. гривень, у тому числі:

785,19

 

 

785,19

кошти селищного бюджету, в тому числі:

785,19

 

 

785,19

Великописарівська селищна рада

785,19

 

 

785,19

 

 

 

 

План заходів

селищної програми фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства

«Великописарівська лікарня» на 2021 – 2023 роки

№ з/п

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Перелік заходів програми

Строк вико­нання за­ходу, рік

Виконавці

Джерела фінансування

Орієнтов­ні обсяги фінан­сування,

тис.грн.

Очікувані результати

2021

2022

2023

1.

Заробітна плата та нарахування на заробітну плату

- заробітна плата і нарахування на оплату праці згідно з штатним розписом

2021-2023

КНП «Великописарівська

лікарня» Великописарівської  селищної ради

Селищний бюджет

100,0

 

 

Покращення ефективності, своєчасності і якості медичної допомоги

2.

Оплата комунальних послуг та енергоносіїв

- оплата електроенергії;

- оплата інших енергоносіїв

2021-2023

КНП «Великописарівська                 

лікарня» Великописарівської  селищної ради

Селищний бюджет

685,19

 

 

Створення та підтримання комфортних умов для перебування пацієнтів у лікувальних закладах

 

Всього за Програмою,

в тому числі:

 

 

 

 

785,19

 

 

 

 

селищний бюджет

 

 

 

785,19

 

 

 

 

Великописарівський селищний бюджет:

 

 

 

 

 

 

 

 

На утримання дитячого відділення КНП «Великописарівська лікарня»

 

 

 

100,0

 

 

 

 

Придбання електричної енергії

 

 

 

685,19

 

 

 

 

 

 

 

Секретар ради                                                                                                         Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                        смт. Велика Писарівка

 

 

Про затвердження селищної програми «Медичні кадри»

на 2021 – 2023 роки

 

               Розглянувши поданий комунальним некомерційним підприємством «Великописарівська лікарня» проект селищної програми «Медичні кадри» на 2021 – 2023 роки, з метою суттєвого поліпшення забезпеченості лікарні лікарськими кадрами для покращення якості надання медичних послуг населенню, профілактики та лікування різних захворювань, підвищення якості життя населення, керуючись пунктом 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити селищну програму «Медичні кадри» на 2021 – 2023 роки роки (додається).
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти виконавчий комітет Великописарівської селищної ради.

 

 

 

 

 

 

 

Селищний голова                                                     Людмила БІРЮКОВА

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 рішення 2 сесії селищної ради 8 скликання

від 24.12.2020 року

 

Селищна  програма

«Медичні кадри» на 2021 – 2023 роки

 

1. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована програма.

 

Ефективна кадрова політика є важливим інструментом функціонування галузі охорони здоров’я, оскільки від рівня забезпеченості закладів галузі медичними працівниками та їх професійного рівня залежить якість надання медичної допомоги населенню України. Питання кадрового забезпечення набули особливої ваги з огляду на глобальну кадрову кризу в медичній галузі.

За 2020 рік кількість лікарів на території Великописарівської селищної ради складає 25 лікарів. Недостатня кількість терапевтів, педіатрів, хірургів, лікаря лаборанта.

Ще складнішою є кадрова ситуація на селі. Лікарі, які працюють в амбулаторіях, похилого віку. Станом на 01.12.2020 року в лікарні функціонують 4 лікарських амбулаторій, з них 3 забезпечені лікарями пенсійного віку.

В останні роки збільшилась плинність медичних кадрів. Однією з причин плинності кадрів є відсутність житла для молодих спеціалістів та перспективи на його отримання, особливо в сільській місцевості.

Забезпечення закладів охорони здоров’я лікарськими кадрами проводиться за рахунок випускників вищих медичних навчальних закладів, які навчаються за кошти державного бюджету. Кількість молодих спеціалістів, які направляються на роботу в лікарні, не компенсує навіть природної плинності: при щорічній потребі лікарні в спеціалістах.

Такий стан забезпеченості медичними кадрами може призвести до погіршення надання медичної допомоги населенню селищної ради, особливо жителям сільської місцевості.

Найбільш гострими на цей час є такі проблеми:

  • зниження престижу професії медичного працівника;
  • низька заробітна плата;
  • забезпечення житлом молодих  спеціалістів;
  • зростання плинності та міграції медичних кадрів;
  • значне старіння кадрового потенціалу;
  • відсутність державної програми підтримки молодого спеціаліста.

Надзвичайна актуальність проблеми укомплектування лікувально-профілактичних закладів спеціалістами, підняття престижу праці медичного працівника в суспільстві, а також створення умов для відтворення кадрового ресурсу зумовлює необхідність прийняття селищної програми «Медичні кадри» на 2021 – 2023 роки (далі – Програма).

 

2.Мета   Програми

Головною метою Програми є  комплексний підхід щодо  підняття престижу праці медичного працівника в суспільстві, соціального захисту медичного працівника, що дозволить оптимально забезпечити заклади охорони здоров’я кваліфікованими медичними кадрами, з пріоритетним укомплектуванням терапевтичної та хірургічної служб.

 

  1. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми,

обсягів та джерел фінансування, строки та етапи виконання програми

Для досягнення визначеної Програмою мети слід забезпечити вирішення таких основних завдань:

  • проведення заходів, направлених на підвищення престижності професії лікаря;
  • організація навчання студентів у вищих медичних навчальних закладах за рахунок коштів місцевих бюджетів на підставі угоди між студентом, центральною районною лікарнею та вищим навчальним медичним закладом;
  • працевлаштування випускників вищих медичних навчальних закладів, які навчались за кошти місцевих бюджетів, в лікувально-профілактичні заклади, які потребують першочергового укомплектування;

Перелік завдань і заходів Програми наведено в додатку 1.

 

  1. Напрями діяльності та заходи програми

Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету на відповідний рік передбачених по галузі «Охорона здоров’я», а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

Розрахунки фінансового забезпечення наведено в додатку 2.

 

  1. Результативні показники програми

Виконання Програми дозволить укомплектувати лікарями лікувально-профілактичні заклади району, в першу чергу педіатрами та терапевтами, що забезпечить:

  • покращення якості та доступність медичної допомоги населенню району, передусім сільському; 
  • покращення показників здоров’я населення;
  • підвищення престижу медичного працівника;
  • покращення показника укомплектованості лікарськими кадрами.

 

6.Координація і контроль за ходом виконання програми

Організація виконання Програми покладається на КНП «Великописарівська ЦРЛ», Великописарівську селищну раду, інші органи, які визначені відповідальними виконавцями Програми, та розробляють заходи на її виконання.

КНП «Великописарівська ЦРЛ»  щороку інформує Великописарівську селищну раду  до 25 січня про хід виконання Програми.

 

 

 

 

Секретар селищної ради                                          Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від 24.12.2020 року                                                     смт. Велика Писарівка

 

Про затвердження Програми роботи з обдарованою молоддю у Великописарівській селищній раді на 2021-2023 роки

 

Розглянувши проект Програми роботи з обдарованою молоддю у Великописарівській селищній раді на 2021 – 2023 роки, керуючись ст.64, 67 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Програму роботи з обдарованою молоддю у Великописарівській селищній раді на 2021 – 2023 роки (додається).

2. Відділу освіти, молоді та спорту, фінансовому відділу Великописарівської селищної ради здійснювати фінансування селищної Програми роботи з обдарованою молоддю у Великописарівській селищній раді на 2021 – 2023 роки відповідно з додатком.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань соціального і культурного розвитку та    спорту.

 

 

 

 

 

 

 

Селищний голова                                                 Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення сесії Великописарівської

селищної ради восьмого скликання

від 24.12.2020 року

 

 ПРОГРАМА 

роботи з обдарованою молоддю у Великописарівській селищній раді на 2021-2023 роки

 

1. Паспорт Програми

11.

Ініціатор розроблення програми

Виконавчий комітет Великописарівської селищної ради

22.

Дата, номер та назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми

Рішення виконавчого комітету селищної ради від 17.12.2020 № 104 «Про розроблення проекту «Програми роботи з обдарованою молоддю у Великописарівській селищній раді на 2021-2023 роки»»

33.

Розробник програми

Виконавчий комітет Великописарівської селищної ради

44.

Відповідальний виконавець програми

Відділ освіти, молоді та спорту Великописарівської селищної ради

55.

Учасники програми

Відділ освіти, молоді та спорту Великописарівської селищної ради, заклади освіти Великописарівської селищної ради

66.

Термін реалізації програми

2021 – 2023 роки

67.

Етапи виконання програми

-

78.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)

Селищний  бюджет

89.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі:

138 000,00 грн

810.

Коштів обласного бюджету

-

811.

Коштів селищного бюджету

138 000,00грн

912.

Коштів інших джерел

-

 

 

 

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації завдань Програми, – 138 000,00грн. 

 

 

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована програма

Програма спрямована на забезпечення формування інтелектуального потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов для виявлення обдарованої молоді і надання їй  підтримки в розвитку творчого потенціалу, самореалізації та духовного вдосконалення.

Складна ситуація з пошуком, розвитком і підтримкою обдарованої  молоді викликана насамперед:

- відсутністю цілісної загальнодержавної системи роботи з обдарованими учнями та належного  правового, фінансового, організаційного, науково – методичного забезпечення;

- потребою систематизувати форми соціального захисту з боку держави;

- слабкою матеріально – технічною, науково – дослідницькою  та  експериментальною базою навчальних закладів для роботи з обдарованою  молоддю ;

- відсутністю цільового асигнування щодо забезпечення роботи з обдарованою молоддю.

Для реалізації державної політики у сфері створення сприятливих умов для виявлення, навчання, виховання і самовдосконалення обдарованої молоді,створення умов для їх гармонійного розвитку, застосування її здібностей в Україні, а також залучення педагогічних працівників до роботи з обдарованою молоддю, необхідно розробити районну програму роботи з обдарованою молоддю на 2021 – 2023 роки.

 

3. Визначення мети програми

Метою Програми роботи з обдарованою молоддю у Великописарівській селищній раді на 2021 – 2023 роки є виявлення інтелектуального потенціалу обдарованих учнів шляхом створення оптимальних умов та надання їм підтримки, розвитку, самореалізації та духовного вдосконалення.

 

4.Обгрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки та етапи виконання програми

Виконання Програми здійснюється за такими напрямами:

- створення банку даних про обдаровану молодь;

- сприяння наступності в системі роботи з обдарованою молоддю загальноосвітніх, позашкільних закладів освіти;

- залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької, експериментальної, творчої діяльності із організацією факультативів, гуртків, зокрема у Малій академії наук України, що працюють з обдарованою молоддю;

 - участь у районних предметних олімпіадах, конкурсах, конкурсах-захистах, турнірах і фестивалях, спортивних змаганнях, популяризація здобутків обдарованої молоді, поширення досвіду роботи педагогічних працівників;

- проведення підготовки і підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, які працюють з обдаровано молоддю;

- розроблення дієвого механізму стимулювання обдарованої молоді та її наставників;

- створення Інтернет – сторінки для інформування громадськості про здійснення передбачених програмою заходів.

З цією метою відділ освіти селищної ради:

- здійснює організаційне та інформаційне забезпечення виконання програми;

- бере участь у розроблені пропозицій щодо вдосконалення нормативно – правової бази програми;

- сприяє консолідації зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, закладів освіти, установ та організацій у роботі з обдарованою молоддю;

- створює умови для забезпечення доступу обдарованої молоді із сільської місцевості до якісної освіти у ЗЗСО, ЗПОДЮСШ для обдарованих школярів;

- сприяє налагодженню зв’язків з міжнародними організаціями та установами, робота яких спрямована на виявлення, навчання, розвиток і підтримку обдарованої молоді.

Реалізації Програми роботи з обдарованою молоддю у Великописарівській селищній раді на 2021 – 2023 роки планується здійснити за рахунок загальних бюджетних призначень, передбачених чинним законодавством. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації завдань Програми, – 138000,00 грн. Ресурсне забезпечення наведено у таблиці.

Ресурсне забезпечення Програми роботи з обдарованою молоддю у Великописарівській селищній раді на 2021 – 2023 роки

 

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми

2021 рік

2022 рік

2023 рік

Усього витрат на виконання Програми, грн

Обсяг ресурсів, усього, у тому числі:

36000,00

46000,00

56000,00

138 000,00

Селищний бюджет

36000,00

46000,00

56000,00

138 000,00

Кошти не бюджетних джерел

 

 

 

 

 

 

5. Перелік завдань і заходів та результативні показники

 

Завдання і заходи:

- удосконалення нормативно-правової бази;

- підвищення рівня науково-методичного забезпечення педагогічних працівників;

- виявлення обдарованої молоді і створення умов для її розвитку;

- стимулювання та матеріальне заохочення учнів-переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних дисциплін, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, спортивних змагань та їх вчителів;

- модернізація матеріально-технічної бази навчальних закладів;

- кадрове забезпечення;

- співпраця з громадськими організаціями.

 Виконання Програми дасть змогу:

 - сформувати систему виявлення і відбору обдарованої молоді та надання їй соціально – педагогічної підтримки;

- консолідувати зусилля місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, закладів освіти, установ та організацій у роботі з обдарованою молоддю.

- створити умови для забезпечення доступу обдарованої молоді із сільської місцевості до якісної освіти у загальноосвітніх начальних закладах для обдарованих школярів;

- підвищити рівень науково – методичного та інформаційного забезпечення педагогічних працівників, які проводять роботу з обдарованою молоддю;

- підвищити рівень професійної компетентності у визначенні методів, форм, засобів, технологій навчання і виховання;

- розширити інформаційно – аналітичний банк даних «Обдарованість»;

- розробити дієвий механізм стимулювання обдарованої молоді, педагогічних працівників, які працюють з нею.  

 

6. Напрями діяльності та заходи програми

Напрями діяльності та заходи з виконання програми роботи з обдарованою молоддю у Великописарівській селищній раді на 2021-2023 роки наведено у додатку 1.

 

7. Координація та контроль за виконанням Програми

Координацію роботи та контроль за виконанням заходів Програми здійснює відділ освіти, молоді та спорту Великописарівської селищної ради.

Відділ освіти, молоді та спорту Великописарівської селищної ради надає узагальнену інформацію про хід та результати виконання заходів програми до 10 грудня поточного року виконавчому комітету Великописарівської селищної ради.

 

 

 

Секретар селищної ради                                                 Володимир ЛЄОНОВ   

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від 24.12.2020 року                                               смт. Велика Писарівка

 

 

Про затвердження Програми

Великописарівської селищної ради

про проведення основних

культурно - мистецьких

заходів на 2021 рік

 

 

 

З метою  якісної організації та проведення на високопрофесійному рівні селищних культурно-мистецьких заходів, створення позитивного іміджу Великописарівської селищної ради,селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Програму проведення основних культурно - мистецьких заходів Великописарівської селищної ради на 2021 рік (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на виконавчий комітет Великописарівської селищної ради.

 

 

 

Селищний голова                                                    Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення 2 сесії 8 скликання

від 24.12.2020 року

 

 

Програма

проведення основних культурно - мистецьких заходів

Великописарівської селищної ради на 2021 рік

 

ПАСПОРТ

1

Ініціатор розроблення Програми

Великописарівська селищна рада  

2

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми

Рішення виконавчого комітету   Великописарівської селищної ради від  17.12.2020 р № 116 «Про Програму проведення основних культурно-мистецьких заходів на 2021 рік»

 

3

Розробник Програми

Великописарівська селищна рада  

4

Співрозробники Програми

 

5

Відповідальний виконавець Програми

Великописарівська селищна рада  

6

Учасники програми

Великописарівська селищна рада  

7

Термін реалізації

2021 рік

8

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Селищний бюджет

9

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього:

 

у тому числі:

 16 820 гривень

9.1

коштів селищного бюджету

 16 820 гривень

 

2. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма

Виконання програми дасть можливість на високопрофесійному рівні організовувати та проводити основні культурно-мистецькі заходи у Великописарівському районі.

 

3. Мета і основні завдання Програми

Метою Програми є:

  • організація    та   проведення    на   належному   рівні  основних культурно-мистецьких заходів;
  • відзначення    кращих    колективів,    керівників,    учасників   аматорської

творчості Великописарівської селищної ради;

  • створення позитивного іміджу Великописарівської селищної ради.

Основними завданнями Програми є:

  • реалізація політики держави у сфері культури і мистецтва;
  • забезпечення реалізації прав громадян на свободу художньої творчості,

вільного розвитку культурно-мистецьких процесів;

  • забезпечення доступності всіх видів культурних послуг та культурної діяльності для кожного громадянина;
  • розвиток в районі аматорської народної творчості, популяризації декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва;
  • матеріально-технічне забезпечення проведення урочистих та культурно- мистецьких заходів у районі.

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання програми

         Фінансування   Програми   буде  проводитись   за   рахунок   коштів  селищного бюджету. Головним розпорядником коштів селищного бюджету по реалізації фінансування заходів щодо проведення у 2021 році основних культурно- мистецьких заходів є відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради Обсяги асигнувань затверджуються сесією селищної ради. Використання бюджетних коштів здійснюється у відповідності до затвердженої програми та затвердженим кошторисом доходів та видатків на 2021 рік.

На виконання Програми передбачається виділення коштів із селищного бюджету у сумі 16 820 гривень

Ресурсне забезпечення Програми

 

Обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання Програми

Термін виконання Програми

Усього витрат на виконання Програми

 

Обсяг ресурсів всього, в тому числі:

 

2021 рік

16820 гривень

селищний бюджет

16820 гривень

 
 

 

 

5. Очікувані результати

Виконання Програми дасть можливість:

  • розвитку сфери культури у Великописарівській селищній раді;
  • покращення роботи колективів та окремих виконавців сільської аматорської творчості;
  • проведення на належному рівні фестивалів, конкурсів, урочистостей та інших культурно-мистецьких заходів.

 

 

6.Напрями діяльності та заходи програми

 

№ з/п

Назва напрямку діяльності

Перелік заходів програми

Строк виконання заходу

Виконавці

Джерела фінансуван

ня

Орієнтовні обсяги фінансу

вання,гривень, у тому числі

Очікуваний результат

1

Відзначення основних культурно-мистецьких заходів

День Соборності України

січень

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради

Селищний бюджет

600

Підвищення культурної та соціальної активності

2

 

Вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав

лютий

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради                                       Селищний бюджет

Селищний бюджет

500

Підвищення культурної та соціальної активності

3

 

Святкування Міжнародного Дня прав жінок і миру

березень

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради                                       Селищний бюджет

Селищний бюджет

1500

Підвищення культурної та соціальної активності

4

 

День Чорнобильської трагедії

квітень

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради                                       Селищний бюджет

Селищний бюджет

500

Підвищення  соціальної активності

5

 

Відкриття фестивалю «Таланти кобзарського краю»

квітень

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради

Селищний бюджет

1000

Належне відкриття фестивалю

 « Таланти кобзарського краю»

6

 

Святкування Дня Перемоги над нацизмом у другій світовій війні

травень

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради

Селищний бюджет

700

Належне проведення  заходу до Дня Перемоги    

7

 

День молоді

червень

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради

Селищний бюджет

1500

Підвищення культурної та соціальної активності

8

 

Святкування дня Конституції України

червень

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради

Селищний бюджет

500

Підвищення культурної та соціальної активності

9

 

День Державного прапора України

серпень

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради

Селищний бюджет

500

Підвищення культурної та соціальної активності

10

 

День Незалежності України

серпень

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради

Селищний бюджет

500

Підвищення культурної та соціальної активності

11

 

Творчий звіт учасників фестивалю «Таланти кобзарського краю»

серпень

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради

Селищний бюджет

2000

Належне проведення звіту фестивалю « Таланти кобзарського краю»

12

 

Заходи до Всесвітнього дня туризму

вересень

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради

Селищний бюджет

2020

 

Підвищення культурної та соціальної активності

13

 

Заходи до дня Захисника України

листопад

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради

Селищний бюджет

500

Підвищення культурної та соціальної активності

14

 

Заходи до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва

листопад

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради

Селищний бюджет

3500

Підвищення культурної та соціальної активності

15

 

Заходи до дня пам’яті жертв голодомору

листопад

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради

Селищний бюджет

500

Підвищення культурної та соціальної активності

16

 

День вшанування ліквідаторів на Чорнобильській АЕС

грудень

Відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради

Селищний бюджет

500

Підвищення культурної та соціальної активності

 

Загальна сума фінансування  Програми (грн.)

 

 

 

Разом:

Селищний бюджет

16820

 

 

7. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Виконання програми здійснюється шляхом реалізації її заходів і завдань,визначених у цій Програмі.

           Керівництво та контроль за організацією виконання  заходів і Завдань Програми здійснює відділ культури та туризму Великописарівської селищної ради.

           Відділу  культури та туризму Великописарівської селищної ради до 01.02.2022 інформувати  про стан виконання цієї Програми голову Великописарівської селищної ради .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Секретар селищної ради                                                 Володимир ЛЄОНОВ  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від 24.12.2020 року                                               смт. Велика Писарівка

 

Про затвердження цільової Програми мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2021 рік у Великописарівській селищній раді

 

 Розглянувши проект цільової Програми мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2021 рік у Великописарівській селищній раді, селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити цільову Програму мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2021 рік у Великописарівській селищній раді (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на виконавчий комітет Великописарівської селищної ради.

 

Селищний голова                                                    Людмила БІРЮКОВА

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення 2 сесії 8 скликання

від 24.12.2020 року

 

 

 ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА

мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов'язаних із виконанням військового обов'язку, призовом громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2021 рік

у Великописарівській селищній раді

 

І. Паспорт

  1.

Ініціатор розроблення Програми

Виконавчий комітет Великописарівської селищної ради

2.

Підстава про розроблення Програми

Рішення виконавчого комітету від 23.12.2020 р. № 117  «Про підготовку проєкту цільової Програми мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2021 рік у Великописарівській селищній раді»

 

3.

Розробник Програми

Секретар селищної ради

4.

Відповідальні виконавці Програми

Великописарівська селищна рада

5.

Учасники програми

Великописарівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

6.

Термін реалізації програми

2021рік

7.

 

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми

всього, гривень,

 

20 000,00

7.1.

У тому числі:

кошти загального фонду районного бюджету, гривень

  •  

7.2.

кошти селищного бюджету, гривень

20 000,00

7.3.

кошти не бюджетних джерел, гривень

-

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

 

Конституція України встановлює, що оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності, забезпечення економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, Збройних Сил України, справою всього народу.

Закон України «Про оборону України» встановлює засади оборони нашої держави, а також повноваження органів державної влади, основні функції та завдання органів військового управління, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, обов'язки підприємств, установ, організацій, посадових осіб, права та обов'язки громадян України у сфері оборони.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про оборону України» органи місцевого самоврядування у сфері оборони забезпечують:

 - підготовку громадян до військової служби, а також загальне військове навчання у воєнний час;

- приписку громадян до призовних дільниць, військовий облік військовозобов’язаних і призовників;

- призов громадян на строкову військову службу;

- направлення громадян на навчальні (або перевірочні) і спеціальні збори.

Статтею 7 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» встановлено порядок фінансування мобілізаційної підготовки та мобілізації, зокрема, з місцевих бюджетів фінансуються заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення.

Повноваження органів місцевого самоврядування закріплені ст.18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». У відповідності до наданих повноважень, органи місцевого самоврядування серед іншого планують, організовують і забезпечують мобілізаційну підготовку на території відповідних населених пунктів, розробляють, довгострокові і річні програми мобілізаційної підготовки, сприяють військовим комісаріатам (ТЦК та СП) у їх роботі в мирний час та під час мобілізації.

Готовність юнаків до строкової служби та служби за контрактом в Збройних Силах України охоплює знання, практичні навички та якості, необхідні майбутньому воїну, які б сприяли швидкій їх адаптації в умовах військового колективу.

Підготовка молоді до військової служби завжди є почесною справою і на сучасному етапі потребує уваги та певних матеріальних і фінансових витрат. Як показує досвід роботи протягом останніх років, завдяки взаєморозумінню органів влади та чіткому фінансуванню заходів, пов'язаних із підготовкою та призовом молоді на військову службу, стало можливим своєчасне виконання завдання призову громадян на військову службу.

Та на сьогодні існують проблеми, які потребують невідкладного розв’язання:

- низький рівень матеріального та фінансового забезпечення спільної роботи органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Великописарівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо забезпечення роботи призовної дільниці та мобілізаційної підготовки місцевого значення, забезпечення призову громадян на строкову службу;

- ускладнення зовнішньополітичної та внутрішньополітичної обстановки в Україні;

- можливого оголошення та проведення часткової мобілізації;

- неготовність населення і території (ОТГ) для участі в обороні та вирішені комплексу завдань щодо підготовки до збройного захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту;

- низький рівень бойової, мобілізаційної готовності та боєздатності військових частин.

 

3. Визначення мети Програми

 

Метою Приграми є створення всіх необхідних умов для запобігання воєнному нападу та для збройної відсічі можливій агресії у будь-який час і за будь-яких обставин.

Запобігання збройній агресії, зменшення збитків, непоправних втрат у разі її виникнення та ефективна ліквідація наслідків агресії, відповідно до вимог законів України «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про військовий обов’язок і військову службу», Указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України є одним з пріоритетів у діяльності органів місцевого самоврядування, органів військового управління.

 Програма покликана вирішити проблеми:

- забезпечення транспортом та паливно-мастильними матеріалами;

- забезпечення часткової мобілізації та боєздатності мобілізованих;

- матеріально-технічне забезпечення та підтримання мобілізаційної готовності органів місцевого самоврядування, Великописарівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на належному рівні, необхідному для виконання завдань відповідно до наданих повноважень;

- своєчасне вжиття попереджувальних заходів з питань обороноздатності на території відповідальності селищної ради.

 

 

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми,

обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми

 

Досягнення мети та розв’язання наявних проблем передбачено шляхом:

- створення умов для реалізації комплексних заходів щодо ефективної співпраці Великописарівської селищної ради та Великописарівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки під час виконання Програми, що регулює питання забезпечення обороноздатності та мобілізаційної підготовки на території відповідальності селищної ради;

- залучення до комплектування військ мобілізаційних ресурсів які знаходяться на території селищної ради в повному обсязі, що надасть змогу якісного комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань молодим поповненням під час призовів громадян на строкову військову службу та військовозобов’язаних  для проходження служби в Збройних Силах України;

- забезпечення за рахунок бюджету селищної ради виконання Програми.

Фінансування заходів щодо виконання Програми наведені у додатку 1.

Термін реалізації програми – 2021 рік.

5.Ресурсне забезпечення програми

 

Обсяг коштів, які планується залучити на виконання програми

Етапи виконання

Усього витрат на виконання програмитис. гривень

 

Обсяг ресурсів, усього,

 

у тому числі:

2021 рік

20 000,00

районний бюджет

-

бюджет селищної ради

20 000,00

кошти не бюджетних джерел

-

 

Показники Програми за необхідності можуть коригуватися у випадках:

- зміни джерел фінансування;

- під впливом зовнішніх факторів (зміни в законодавстві, економічних та соціальних умов, тощо). 

 

 

 

 

6. Напрями діяльності та заходи Програми

 

Програма визначає напрямки діяльності органів місцевого самоврядування, які приймають участь у її реалізації відповідно до наданих повноважень.

Основними напрямами та засобами реалізації Програми є:

- забезпечення виконання вимог законодавства, що регулює питання забезпечення обороноздатності та мобілізаційної підготовки;

- забезпечення своєчасного оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини.

 

                 7. Результативні показники Програми

 

Виконання Програми дасть можливість:

- забезпечення часткової мобілізації та боєздатності мобілізованих;

- матеріально-технічне забезпечення та підтримання мобілізаційної готовності органів місцевого самоврядування, Великописарівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на належному рівні, необхідному для виконання завдань відповідно до наданих повноважень;

- забезпечити своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

- забезпечити транспортом та паливно-мастильними матеріалами;

- своєчасне вжиття попереджувальних заходів з питань обороноздатності на території відповідальності Великописарівської селищної ради.

 

         8. Координація та контроль за ходом виконання Програми

 

Координацію виконання Програми здійснює Великописарівська селищна рада.

З метою контролю за реалізацією заходів секретар Великописарівської селищної ради (відповідальна особа) готує інформацію про стан виконання Програми голові Великописарівської селищної ради яка заслуховується на сесії селищної ради до 1 січня 2022 року.

 

 

 

 

Секретар селищної ради                                                 Володимир ЛЄОНОВ  

 

 

Додаток 1

до Програми

 

Напрями діяльності та заходи цільової програми

  №

  з/п

Назва напряму діяльності

(пріоритетні завдання)

Перелік заходів програми

 

Строк виконання заходу

 

Виконавці

 

Джерела фінансування

 

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис. гривень

 

Очікуваний результат

 

  1.

Забезпечення своєчасного оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини; забезпечення виконання підготовчих заходів до проведення навчальних зборів з практичним призовом військовозобов’язаних до підрозділів територіальної оборони

1. Оплата транспортних послуг

2021 рік

Великописарівська селищна рада

Бюджет Великописарівської селищної ради

20.000

Своєчасна доставка призовників на місця збору та доставка мобілізованих на місця дислокації та військовозобов’язаних до місць проведення зборів підрозділів територіальної оборони та переміщення їх в ході проведення таких зборів

 

Всього:

у тому числі

20 000,00

 

з районного бюджету

-

 

кошти селищної ради

20 000,00

 

кошти не бюджетних джерел

-

 

 

 

Секретар селищної ради                                              Володимир ЛЄОНОВ

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                               смт. Велика Писарівка

 

Про продовження терміну дії

Генерального плану забудови

селища міського типу Велика Писарівка

 

     Відповідно до ст.ст.8,24,26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» п.42 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ст.12 Земельного Кодексу України, враховуючи що термін дії генерального плану забудови селища міського типу Велика Писарівка закінчився, а виготовлення нового потребує часу та значних фінансових витрат, а відсутність Генерального плану не дає можливості виготовлять містобудівну документацію, селищна рада 

ВИРІШИЛА :

  1. Продовжити термін дії Генерального плану забудови селища міського типу Велика Писарівка на період розроблення та затвердження нового генерального плану селища терміном до 31.12.2021 року.
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань комунальної власності, житлово – комунального господарства, енергозбереження та транспорту.

 

 

Селищний голова                                        Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                       смт. Велика Писарівка

Про дострокове припинення повноважень

депутата селищної ради восьмого скликання

Жаркої В.С.

 

Враховуючи особисту заяву депутата Великописарівської селищної ради восьмого скликання Жаркої Вікторії Сергіївни про складання повноважень депутата селищної ради, відповідно до пункту 2 частини 2 статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», керуючись ст.45,ч.2 ст.46, ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Достроково припинити повноваження депутата Великописарівської селищної ради восьмого скликання Жаркої Вікторії Сергіївни.

2.Апарату селищної ради інформувати Великописарівську селищну територіальну виборчу комісію Охтирського району Сумської області про припинення повноважень депутата по округу № 2.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту.

 

 

 

 

Селищний голова                                                     Людмила БІРЮКОВА

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                               смт. Велика Писарівка

Про внесення змін до рішення першої сесії

восьмого скликання від 13.11.2020 року

«Про утворення виконавчого комітету

Великописарівської  селищної ради»

 

       У відповідності до ст.51 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”  Великописарівська селищна рада

 

ВИРІШИЛА :

 

1. Внести зміни до рішення першої сесії восьмого скликання від 13.11.2020 року «Про утворення виконавчого комітету Великописарівської селищної ради», затвердивши склад виконавчого комітету Великописарівської селищної ради згідно з додатком.

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту.

 

 

Селищний голова                                                              Людмила Бірюкова 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 рішення 2 сесії 8 скликання

Великописарівської селищної ради

від 24.12.2020 року

 

Склад

виконавчого комітету Великописарівської

 селищної ради восьмого скликання

№ з/п

ПІБ

посада

1

Бірюкова Людмила Олександрівна

голова селищної ради, голова виконкому

2

Гуцал Юрій Миколайович

заступник селищного голови, заступник голови виконкому

3

Лєонов Володимир Григорович

секретар селищної ради, секретар виконкому

4

Жарка Вікторія Сергіївна

перший заступник селищного голови, член виконкому

5

Ганцева Лідія Яківна

член виконкому

6

Драгун Зоя Петрівна

член виконкому

7

Порокіна Ніна Вікторівна

член виконкому

8

Ключник Тетяна Михайлівна

член виконкому

9

Богданов Микола Іванович

староста сіл Вільне, Їздецьке, Широкий Берег, Станичне, Шурове, Дружба, член виконкому

10

Ігнатенко Дмитро Олегович

староста села Розсоші, член виконкому

11

Кальченко Василь Григорович

староста сіл Ямне, Спірне, Копійки, член виконкому

12

Міронова Тетяна Михайлівна

староста села Пожня, член виконкому

13

Мірошниченко Олександр Іванович

староста сіл Попівка, Лугівка,

Стрілецька Пушкарка, член виконкому

14

Севідова Лідія Іванівна

староста сіл Добрянське, Сидорова Яруга, член виконкому

15

Пахомов Олександр  Дмитрович

староста села Тарасівка, член виконкому

16

Яковенко Олександр Іванович

старости сіл Дмитрівка, Олександрівка, Лукашівка,  Шевченкове, Братениця, член виконкому

 

Секретар селищної ради                                                 Володимир ЛЄОНОВ

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від 24.12.2020 року                                               смт. Велика Писарівка

 

Про внесення змін до рішення

Тарасівської сільської ради від 20.12.2019 року

«Про сільський бюджет на 2020рік»

Відповідно до частини 7 статті 78 Бюджетного Кодексу України та частини 1 пункту 23, статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

ВИРІШИЛА:

  1. Внести зміни до рішення тридцять третьої сесії сьомого скликання Тарасівської сільської ради від 20.12.2019 р. «Про сільський бюджет на 2020р.», наступні зміни:
    1. Викласти п. 1 п. п. 1, 2,п. 2, п. 14 в такій редакції:

«1. Визначити на 2020 рік:

  • доходи сільського бюджету у сумі 1 275151гривень, у тому числі доходи загального фонду сільського бюджету - 1 268751гривень та доходи спеціального фонду сільського бюджету - 6 400 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;
  • видатки сільського бюджету у сумі 1 521895 гривень, у тому числі видатки загального фонду сільського бюджету–1 515495 гривень та видатки спеціального фонду сільського бюджету - 6400 гривень.

2.Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів              сільського бюджету на 2020 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком № 2 до цього рішення.

14. Додатки 1, 2 до цього рішення є його невід’ємною частиною.»

2.Головному бухгалтеру сільської ради внести зміни до сільського бюджету  на 2020 рік.

3.Контроль за виконанням рішення покласти  на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

Селищний голова                                                 Людмила БІРЮКОВА

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від 24.12.2020 року                                               смт. Велика Писарівка

 

Про внесення змін до рішення

Розсошівської сільської ради від 20.12.2019  року

«Про сільський бюджет на 2020  рік»

 

Відповідно пункту 23 частини 1  статті 26 ,керуючись пунктом 17 частини 1 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні»,  селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1.Внести до рішення сільської ради сьомого скликання від 20.12.2019 року « Про сільський бюджет на 2020 рік» наступні зміни:

1.1 Викласти пункт 1  у новій редакції:

« 1. Визначити на 2020 рік:

- доходи сільського бюджету у сумі 1316898 гривень, в тому числі доходи загального фонду сільського бюджету 1313898 гривень, доходи спеціального фонду сільського бюджету 3000 гривень згідно з додатком №1 цього рішення;

- видатки сільського бюджету у сумі 1800051 гривень, в тому числі видатки загального фонду сільського бюджету 1742051 гривень, видатки спеціального фонду сільського бюджету  58000 гривень.

1.2. Внести зміни до додатку 1 згідно з додатком 1.

2.Головному бухгалтеру сільської ради внести зміни до сільського бюджету  на 2020 рік.

3. Контроль за виконанням рішення покласти  на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

Селищний голова                                                           Людмила БІРЮКОВА

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                               смт. Велика Писарівка

Про внесення змін до рішення

Пожнянської сільської ради від 20.12.2019 року

«Про сільський бюджет на 2020рік»

 

Відповідно до частини 7 статті 78 Бюджетного Кодексу України та частини 1 пункту 23, статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

ВИРІШИЛА:

  1. Внести зміни до рішення тридцять третьої сесії сьомого скликання Пожнянської сільської ради від 20.12.2019 р. «Про сільський бюджет на 2020р.», наступні зміни:
    1. Викласти п. 1 п. п. 1, 2,п. 2, п. 14 в такій редакції:

«1. Визначити на 2020 рік:

  • доходи сільського бюджету у сумі 633829 гривень, у тому числі доходи загального фонду сільського бюджету – 628289 гривень та доходи спеціального фонду сільського бюджету – 5540 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;
  • видатки сільського бюджету у сумі 653750 гривень, у тому числі видатки загального фонду сільського бюджету – 648210 гривень та видатки спеціального фонду сільського бюджету - 5540 гривень.

2.Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів сільського бюджету на 2020 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком № 2 до цього рішення.

14. Додатки 1, 2 до цього рішення є його невід’ємною частиною.»

2.Головному бухгалтеру сільської ради внести зміни до сільського бюджету  на 2020 рік.

3.Контроль за виконанням рішення покласти  на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

Селищний голова                                                 Людмила БІРЮКОВА

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                               смт. Велика Писарівка

Про внесення змін до рішення

Попівської сільської ради від

20.12.2019 року

«Про сільський бюджет на 2020 рік»

 

Відповідно пункту 23 частини 1  статті 26 ,керуючись пунктом 17 частини 1 статті 43 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні», згідно частини 7 статті 78 Бюджетного кодексу України, селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Внести до рішення Попівської сільської ради сьомого скликання від 20.12.2019 року, 05.02.2020 року, 20.03.2020 року, 30.06.2020року, 29.07.2020 року, 03.09.2020 року, 13.10.2020 року, 12.11.2020 року «Про сільський бюджет на 2020 рік» наступні зміни:

1.1. Викласти пункт 1  у новій редакції:

« 1. Визначити на 2020 рік:

- доходи сільського бюджету у сумі 1297285 гривень,у тому числі доходи загального фонду сільського бюджету 1286625 гривень  та доходи спеціального фонду сільського бюджету 10660 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;

15. Додаток 1 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

16. Виконкому селищної ради забезпечити оприлюднення цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України».

17.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань бюджету».

1.2.Внести зміни до додатку 1 виклавши його у новій редакції згідно з додатком 1.»

2.Контроль за виконанням рішення покласти  на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

 

 

 

 

 

Селищний голова                                                 Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

(18303401000)

(код бюджету)

 

 

від 24.12.2020 року                                            смт. Велика  Писарівка

 

Про внесення змін до

рішення  сорок сьомої сесії

сьомого скликання

від 20.12.2019 року Ямненської сільської ради

«Про  сільський бюджет на 2020 рік»

 

     Відповідно до частини 7 статі 78 Бюджетного кодексу України та частини 1 п..23 статі 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ”  селищна  рада

 

ВИРІШИЛА :

 

Внести зміни до рішення сорок сьомої сесії сьомого скликання від 20.12.2019 року « Про сільський бюджет на 2020 рік » (зі змінами від 26.03.2020 р., 06.05.2020 р.,25.08.2020 р.,25.09.2020 р., 20.10.2020 р.,11.12.2020р.):

  1.  Викласти пункт 2,4 в новій редакції :

«1.1 Визначити на 2020 рік:

доходи сільського бюджету у сумі 2300802 гривень, у тому числі доходи загального фонду сільського бюджету – 2270892 гривень та доходи спеціального фонду сільського бюджету – 29910 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;

видатки сільського бюджету у сумі 2507083  гривень, у тому числі видатки загального фонду сільського бюджету – 2477173 гривень та видатки спеціального фонду сільського бюджету – 29910 гривень;

дефіцит загального фонду сільського бюджету в сумі 206281 грн., напрямком використання якого визначити спрямування вільного залишку коштів на збільшення бюджетних призначень згідно з додатком 2 до цього рішення.

2. Затвердити бюджетні призначення головному розпоряднику коштів

сільського бюджету на 2020 рік  у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатком 3 до цього рішення.

          4. Затвердити розподіл витрат сільського бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 207891 гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.

        13. Додатки №1-7 до цього рішення є невід’ємною частиною.

        1.2 Внести зміни до додатка  3,7  згідно з додатком 3,7.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Селищний голова                                        Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

(18303401000)

(код бюджету)

 

 

від 24.12.2020 року                                                      смт. Велика  Писарівка

 

Про затвердження змін

до сільської програми «Соціальна

підтримка окремих категорій громадян

Ямненської сільської ради» на 2020 рік

 

        У зв’язку з необхідністю внесення змін до сільської програми «Соціальна підтримка окремих категорій громадян Ямненської сільської ради» на 2020 рік в частині збільшення обсягу фінансування (надяння матеріальної допомоги особам, які перебувають у скрутних життєвих ситуаціях, покращення матеріального стану інвалідів по зору), керуючись пунктом 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

1. Внести до сільської програми «Соціальна підтримка окремих категорій громадян Ямненської сільської ради» на 2020 рік наступні зміни:

1.1. Додаток І та VIIIвикласти в новій редакції згідно з додатком «І. Паспорт сільської програми «Соціальна підтримка окремих категорій громадян Ямненської сільської ради» на 2020 рік», «VIII. Напрямки діяльності та заходи програми «Соціальна підтримка окремих категорій громадян Ямненської сільської ради» на 2020 рік».

2.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

Селищний голова                                                     Людмила БІРЮКОВА

 

Додаток

рішення 2 сесії 8 скликання

Великописарівської селищної ради

від 24.12.2020 року

 

СІЛЬСЬКА ПРОГРАМА

«Соціальна підтримка окремих категорій громадян

Ямненської сільської ради» на 2020 рік

 

І. Паспорт

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Великописарівська селищна рада

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу про розроблення програми

Рішення 46 сесії Ямненської сільської ради сьомого скликання від 29.11.2019 р. «Про підготовку проекту сільської програми «Соціальна підтримка окремих категорій громадян Ямненської сільської ради» на 2020 рік

3.

Розробник програми

Виконком Великописарівської селищної ради

4.

Відповідальний виконавець програми

Виконком Великописарівської селищної ради

5.

Учасник програми

Виконком Великописарівської селищної ради

6.

Термін реалізації Програми

2020 рік

7.

Перелік місцевих бюджетів, що беруть участь у виконанні Програми

Сільський бюджет

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього, у тому числі:

11,0 тис. грн.

9.

Кошти бюджету сільської ради

11,00 тис. грн.

 

ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована програма

 

В умовах подорожчання життя – зростання цін та товари широкого вжитку, медикаменти, подорожчання соціальних послуг, підвищення цін і тарифів на оплату житлово-комунальних послуг – проблема соціального захисту громадян сільської ради є найбільш актуальною.

На території сільської ради проживає 35 пенсіонерів, в тому числі 1 інвалід; 13 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» 3 учасники бойових дій та території інших держав, 16 військовослужбовців, які виконують службові обов’язки у зоні АТО.

Реальні доходи населення сільської ради невисокі і не можуть в своїй масі слугувати накопиченню. Тому окремі категорії громадян ради, які опинились у скрутному матеріальному стані, не в змозі своїми силами розв’язати конкретні власні проблеми, наприклад, пов’язані зі станом здоров’я чи соціально-побутового характеру. Більша кількість названого населення звертається до сільської ради та районної державної адміністрації. Соціальний захист населення сільської ради передбачає систему заходів у сфері забезпечення прав громадян на соціальну підтримку і допомогу.

 

ІІІ. Визначення мети програми

Метою програми є соціальний захист окремих категорій громадян сільської ради: осіб, сімей, які перебувають у складних життєвих ситуаціях, інвалідів загального захворювання, осіб хворих на цукровий діабет, інвалідів війни, учасників бойових дій, яким виповнилось 90 і більше років, які проживають на території Ямненської сільської ради та створення сприятливих умов для забезпечення життєвих потреб проживання, покращення умов життя соціально незахищених груп населення та поліпшення їх життєдіяльності.

 

ІV. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів і джерел фінансування, строки та стани виконання програми

 

Розв’язання конкретних проблем соціального захисту окремих категорій  населення сільської ради вирішуватиметься через надання цільової адресної допомоги у разі стихійного лиха, смерті близьких родичів, тривалої хвороби та інших особливих обставин, надання часткової компенсації на придбання медикаментів хворим на цукровий діабет, виплату учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 і більше років, які проживають на території Ямненської сільської ради.

Програма розрахована на 2020 рік. Фінансування програми здійснюватиметься за рахунок коштів сільського бюджету в межах фінансових можливостей.

 

V. Ресурсне забезпечення програми соціальної підтримки окремих категорій громадян сільської ради

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми

Етапи виконання програми 2020 рік

Усього витрат на виконання програми

Обсяг ресурсів, усього: у тому числі:

 Сільський бюджет

11,0

 

11,0

11,0

 

11,0

VI. Напрями діяльності та заходи програми

«Соціальна підтримка окремих категорій громадян

Ямненської сільської ради на 2020 рік»

 

 

з/п

Назва напрямку діяльності (пріоритетні завдання)

Перелік заходів програми

Виконавці

Джерело фінансування

Орієнтовані обсяги фінансування (тис.грн.)

Очікуваний результат

1

2

3

4

5

6

7

1.

Соціальний захист осіб, які перебувають у скрутних життєвих ситуаціях

Надання матеріальної допомоги для поліпшення побутових умов

Виконком ради

Сільський бюджет

11,0

Покращення матеріального стану та поліпшення побутових умов осіб, які перебувають у скрутних життєвих ситуаціях

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Секретар ради                                                           Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                               смт. Велика Писарівка

 

Про надання матеріальної соціальної

допомоги громадянці

Ямненської сільської ради

 

 

З метою соціального захисту населення Ямненської сільської ради та скрутним матеріальним становищем громадян, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до програми «Соціальна підтримка окремих категорій громадян Ямненської сільської ради на 2020 рік», згідно рішення виконавчого комітету Великописарівської селищної ради № 109 від 17.12.2020 року селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1.Надати матеріальну допомогу Нікітенко Тетяні Іванівні на лікування її доньки Софії Вікторівни, мешканців села Ямне, вулиця Перемоги, будинок 19,  в зв’язку зі скрутним матеріальним становищем в розмірі 5000 (п’ять тисяча) гривень та перерахувати кошти на картковий рахунок UA753052990000026209736135612 АТ КБ «ПриватБанк», ідентифікаційний номер 2924411226.

2.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

 

 

 Селищний  голова                                                   Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                               смт. Велика Писарівка

 

Про надання матеріальної соціальної

допомоги громадянам

Дмитрівської сільської ради

 

З метою соціального захисту населення Дмитрівської сільської ради та скрутним матеріальним становищем громадян, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до програми «Соціальна підтримка окремих категорій громадян сільської ради на 2020 рік»  41 сесія від 20.12.2020 року, згідно рішення виконавчого комітету Великописарівської селищної ради № 107 від 17.12.2020 року селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Надати матеріальну допомогу Циммерман Надії Іллівни мешканки села Дмитрівка вулиця Центральна будинок 47,  в зв’язку зі скрутним матеріальним становищем в розмірі 1000 (одна тисяча) гривень та перерахувати кошти на картковий рахунок UA473052990000026207674629163 АТКБ «ПриватБанк», ідентифікаційний номер 2402118508.
  2. Надати матеріальну допомогу Северин Катерини Григорівни мешканки села Дмитрівка вулиця Молодіжна будинок 1,в зв’язку зі скрутним матеріальним становищем в розмірі 1000 (одна тисяча) гривень та перерахувати кошти на картковий рахунок UA513052990000026207674589515 АТКБ «ПриватБанк»,  ідентифікаційний номер 2234609904.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

 Селищний  голова                                                   Людмила БІРЮКОВА

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ  ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                        смт. Велика Писарівка            

 

 

Про внесення змін до рішення

Вільненської сільської ради

від 20.12.2019 року

«Про сільський бюджет на 2020 рік»

 

18303502000

(код бюджету)

 

 

Відповідно до ч.1 п.23 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада вирішила:

 

1. Внести зміни до рішення  сорок сьомої  сесії сьомого скликання від 20.12.2019 року « Про сільський бюджет на 2020 рік» наступні зміни:

1.1. Викласти пункт 1, 2, 4  у новій редакції:

 « 1. Визначити на 2020 рік:

    - доходи сільського бюджету у сумі  1 867 320 гривень, в тому числі доходи загального фонд сільського бюджету – 1 858 597 гривень, доходи спеціального фонду сільського бюджету – 8 723 гривень;

видатки сільського бюджету у сумі 2 532 932,52 гривень, в тому числі видатки загального фонду сільського бюджету 2 496 181 гривень та  видатки спеціального фонду сільського бюджету 36 751,52 гривень.

дефіцит загального фонду сільського бюджету  637 584  гривень, що склався за рахунок :

- спрямування коштів вільного залишку сільського бюджету на збільшення бюджетних призначень в сумі 637 584  гривень додаток 2 до цього рішення.

дефіцит спеціального фонду сільського бюджету  28 028,52 гривень, що склався за рахунок :

- спрямування коштів залишку сільського бюджету на збільшення бюджетних призначень в сумі 28 028,52  гривень додаток 2 до цього рішення.

      2. Затвердити  бюджетні призначення головним розпорядникам  коштів сільського бюджету на 2020 рік  у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно  з  додатком  3 до цього рішення.

3. Затвердити на 2020 рік розподіл коштів бюджету розвитку на здійснення заходів на будівництво, реконструкцію і реставрацію об’єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури за об’єктами згідно з додатком 6 до цього рішення.

     4.Затвердити розподіл витрат  сільського бюджету на реалізацію місцевих /регіональних програм у сумі 805866,52  гривень згідно з додатком 7 до цього рішення». 

        

1.1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету.

 

 

Селищний  голова                                           Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                        смт. Велика Писарівка            

 

 

Про затвердження селищної програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік

 

 Відповідно до статті 26 п.22, п.23, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, розглянувши проект селищної програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік, селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити селищну програму підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік.

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на виконавчий комітет  селищної ради.

 

 

Селищний голова                                                    Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення  сесії селищної ради восьмого скликання

         від 24.12.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Селищна програма

підтримки індивідуального житлового будівництва

«Власний дім» на 2021 рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Смт.Велика Писарівка

2020

 

1. Паспорт

Селищної програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік

(далі - Програма)

1

Ініціатор розроблення

Програми

Селищна рада

2

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми

Рішення виконавчого комітету від 23.12.2020 р. № 118 «Про підготовку проекту Селищної програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік роки»

3

Розробники Програми

Селищна рада

4

Співрозробник Програми

Сумське обласне комунальне підпри­ємство «Фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості»

5

Відповідальний виконавець Програми

Селищна рада

6

Учасники Програми

  1. громадяни України – індивідуальні сільські забудовники
  2. селищна рада

7

Термін реалізації

2021 рік

8

Перелік бюджетів, що беруть участь у виконанні Програми

Селищний бюджет

9

Загальний обсяг фінан­сових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, усього, гривень

Всього –44582 грн.

 

 

у тому числі кошти від повернення:

 

9.1

загального фонду

31586 грн.

9.2

спеціального фонду

12996 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

 

Програма розроблена на виконання: Указу Президента України від          27 березня 1998 р. № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 1997 р. № 376 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», постанови Кабінету Міністрів України від 03 серпня 1998 р. № 1211 «Про затвердження Положення про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», постанови Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 1998 р. № 1597 «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі».

Ця Програма розроблена з врахуванням місцевих соціально-економічних, суспільно-політичних та природно-географічних умов Великописарівського  району, які обумовлюють специфіку матеріального та процесуального контенту:

1. На сьогодні в громаді спостерігається незадовільний стан дорожньої інфраструктури, дороги потребують проведення ремонтів. Як наслідок, в умовах децентралізації ускладнюється доступність населення до отримання якісних освітніх послуг та невідкладної медичної допомоги.

2. Нагальною проблемою в громаді є збереження кадрового потенціалу системи охорони здоров’я, освіти  за відсутності належних соціально-побутових умов та створення робочих місць у сільській місцевості.

3. Технічний рівень розвитку підприємств агропромислового комплексу громади веде до скорочення робочих місць, що створює соціальну напругу в громаді та скорочення надходжень до місцевих бюджетів.

4. Проведення децентралізації, зміни до бюджетного та податкового законодавства забезпечили зростання ресурсу місцевих бюджетів та підвищення їх фінансової забезпеченості. Така тенденція збережеться і в подальшому. А тому, існує реальна можливість спрямовувати кошти місцевих бюджетів на виконання програм, спрямованих на покращення якості життя населення та системний розвиток громад району.

Актуальність і доцільність розроблення цієї Програми обумовлені такими факторами:

  • реалізація завдань по підвищенню рівня конкурентоспроможності Великописарівської громади, розвитку сільської місцевості та підвищення стандартів життя в сільській місцевості;
  • реалізація регіональних стратегічних цілей по розвитку сільських територій;
  • гостра необхідність забезпечення та підтримки розвитку інфра­структури, необхідність поліпшення демографічної ситуації та рівня життя населення, якості освітніх та медичних послуг в сільській місцевості у Великописарівській громаді, в тому числі з огляду на реалізацію державної політики децентралізації державної влади та розвитку органів місцевого самоврядування;
  • необхідність вирішення проблеми дефіциту педагогічних кадрів сільських (селищних) загальноосвітніх навчальних закладів та медичних працівників сільських (селищних) закладів охорони здоров’я первинної медицини;
  • складність отримання та висока вартість банківських кредитів для фінансування індивідуального житлового будівництва та іпотечних кредитів в сучасних умовах фінансово-економічної кризи та кризи банківської системи в державі.

Програма спрямована на:

  • реалізацію державної політики щодо надання підтримки для підвищення рівня облаштування сільської місцевості як сфери життя, діяльності та побуту селян;
  • реалізацію державної політики України в галузі індивідуального житлового будівництва на селі, збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва на селі;
  • підвищення рівня привабливості проживання, стандартів життя в сільській місцевості, поліпшення інженерного забезпечення та благоустрою житла в сільській місцевості;

 

3. Визначення мети Програми

 

Метою Програми є поліпшення  житлових і соціально-побутових умов  сільського населення, реалізація заходів щодо відродження села шляхом підвищення  рівня життєзабезпечення населення.

Основні напрями реалізації Програми:

                   спорудження інженерних мереж, підвищення рівня інженерного облаштування села;

                   підтримка та подальший розвиток індивідуального житлового будівництва на селі;

                   забезпечення кредитною підтримкою об’єктів житла, що знаходяться в стадії незавершеного будівництва;

                   реконструкція існуючого житлового фонду та його інженерне облаштування;     

                   сприяння розвитку особистих селянських господарств та збільшенню на  цій основі обсягів виробництва власної сільськогосподарської продукції, підвищення рівня самозайнятості населення;

                   поліпшення інфраструктури села, соціально-демографічної ситуації, стимулювання закріплення і зростання чисельності молоді на селі, зменшення міграції сільського населення в міста та за межі району, області;

                   алучення підприємств до виконання будівельно-монтажних робіт; 

                   залучення нетрадиційних джерел фінансування, власних коштів населення.

.

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки та етапи виконання Програми

 

4.1. Шляхи і засоби розв’язання проблеми

 

Реалізація Програми розрахована на 2020 рік.

Оптимальним шляхом розв’язання проблем, визначених розділом 2 Програми, та досягнення мети, визначеної розділом 3 Програми, з врахуванням місцевих соціально-економічних, природно-географічних та суспільно-політичних умов у Великописарівській громаді є:

1) розробка та затвердження місцевої програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» селищної ради, для забезпечення мобілізації фінансових ресурсів відповідних місцевих бюджетів з метою фінансування заходів, передбачених Програмою;

2) надання фінансової (кредитування) та організаційної (інформаційний супровід та координація) підтримки індивідуальним забудовникам району шляхом надання довгострокових кредитів за рахунок коштів від повернення ;

3) запровадження механізму ефективного використання бюджетних коштів за рахунок їх прозорого, неупередженого та раціонального розподілу між індивідуальними сільськими забудовниками;

Кредити за Програмою надаються індивідуальним сільським забудовникам для фінансування спорудження (будівництва), добудови (завершення будівництва), реконструкції, підключення до інженерних мереж житлових будинків у сільській місцевості з надвірними підсобними приміщенням, інженерними мережами або без таких; спорудження (будівництво), добудова (завершення будівництва), реконструкція інженерних мереж з метою підключення до них житлового будинку у сільській місцевості; придбання житлових будинків (в тому числі незавершених будівництвом) у сільській місцевості з надвірними підсобними приміщеннями або без таких, з інженерними мережами або без таких.

Умови надання та повернення кредитів за Програмою визначені у правилах, що є додатком до цієї Програми.

Надання кредитів та супровід позичальників здійснюється Сумським обласним комунальним підприємством «Фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості».

 

4.2. Обсяги та джерела фінансування Програми

 

Для фінансування Програми необхідні кошти в сумі 44582 гривень (додаток 1) за рахунок коштів від повернення які були виділені у попередні роки забудовникам.

Джерелом фінансування кредитів індивідуальним забудовникам є кошти селищної ради залежно від місцезнаходження тієї сільської місцевості, де фактично проживає та зареєстрований, а також працює індивідуальний забудовник, та на яку поширюється юрисдикція відповідної районної ради чи представницького органу місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади, що затвердили місцеву програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім».

Використання бюджетних коштів здійснюється за процедурою, передбаченою Правилами надання та повернення довгострокових кредитів за Програмою відповідно до законодавства.

 

5. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники

 

Програма спрямована на реалізацію наступних завдань і заходів:

          1) забезпечення та підтримка розвитку інфраструктури, необхідність поліпшення демографічної ситуації та рівня життя населення, якості освітніх та медичних послуг в сільській місцевості;

           2) вирішення актуальної проблеми кадрового забезпечення органів управління та галузевих працівників об’єднаних територіальних громад;

           3) вирішення проблеми дефіциту педагогічних кадрів, медичних та культурних працівників сільських (селищних) загальноосвітніх навчальних закладів, закладів охорони здоров’я первинної медецини та культури;

           4) надання індивідуальним забудовникам громади за рахунок коштів від повернення та супроводження кредитних договорів.

За період реалізації обласної Програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» з 1997 року по 2016 рік довгострокові кредити отримали 4722 індивідуальних забудовників області на загальну суму більше 38 млн. гривень. За рахунок кредитування Сумським обласним комунальним підприємством «Фонд інвестування об’єктів соціальної

сфери та промисловості» побудовано та реконструйовано 1014 будинків садибного типу загальною площею 102,14 тис. кв. метрів, побудовано 187,5 кілометра вуличних газопроводів, газифіковано 4437 садиб.

У 2012 році в рамках програми «Власний дім» було газифіковано 63 садиби, у 2013 році – 57, у 2014 році – 34, у 2015 році – 2 садиби, у 2016 році газифікація не здійснювалася. У 2012 році було введено в експлуатацію житлових будинків на загальну площу 748,70 кв. метрів, у 2013 році – 940,21 кв. метрів, у 2014 році – 498,95 кв. метрів, у 2015 році – 731,6 кв. метрів, в 2016 р. – 665,8 кв. метрів.

За цей час на фінансування Програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» надійшло 55,2 млн. грн., у тому числі за рахунок коштів:

  • державного бюджету – 29,7 млн. гривень;
  • обласного бюджету – 12,8 млн. гривень;
  • місцевих бюджетів – 5,6 млн. гривень;
  • небюджетних джерел фінансування – 7 млн. гривень

За інформацією СОКП «Фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості» за час провадження Програми «Власний дім» у районі було надано кредитів 193 забудовникам на загальну суму 2 413, 5 тис. грн. За допомогою наданих кредитів в районі введено в експлуатацію 36 житлових будинків загальною площею 3567, 7 кв. м., газифіковано 434 садиби, побудовано 22,34 км. газопроводів.

Реалізація Програми у 2021 році дозволить мобілізувати ресурси місцевих бюджетів, які шляхом запровадження механізму ефективного використання бюджетних коштів та коштів від повернення за рахунок їх прозорого, неупередженого та раціонального розподілу між індивідуальними  сільськими забудовниками дозволять підвищити рівень розвитку сільської інфраструктури, привабливості проживання, стандартів життя в сільській місцевості, поліпшать інженерне забезпечення та благоустрій житла в сільській місцевості, стимулюватимуть збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва на селі.

Успішна реалізація Програми дасть можливість у 2021 році поліпшити житлові умови більше 2 сімей у сільській місцевості.

 

6. Координація та контроль за ходом виконання Програми

 

Координацію роботи та контроль за виконанням заходів Програми здійснює секретар Великописарівської селищної ради.

          Секретар селищної ради надає узагальнену інформацію про хід та результати виконання заходів програми до 10 січня наступного року виконавчому комітету Великописарівськіої селищної ради.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до селищної програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік

 

Ресурсне забезпечення

селищної програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік

 

(гривень)

Джерела фінансування

Програми

Всього

Обсяг ресурсів, усього

44582

у тому числі коштів від повернення :

 

загальний фонд

31586

спеціальний фонд

12996

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до селищної програми

підтримки індивідуального

житлового будівництва

«Власний дім» на 2021 рік

 

ПРАВИЛА

надання та повернення довгострокових кредитів

по селищній програмі підтримки індивідуального

житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік

 

Ці Правила розроблені відповідно до Указу Президента України від                    27 березня 1998 року № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», постанови Кабінету Міністрів України від                05 жовтня 1998 року № 1597 «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі».

I. Загальні положення

1. Терміни, що вживаються у цих Правилах, мають таке значення:

Фонд – Сумське обласне комунальне підприємство «Фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості»;

сільська місцевість – територія, на яку поширюється юрисдикція районної ради або представницького органу місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади (відповідної сільської, селищної ради) та на якій діє відповідна місцева програма підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім», затверджена рішенням відповідного органу місцевого самоврядування;

об’єкт будівництва – розташований у сільській місцевості житловий будинок з надвірними підсобними приміщеннями або без таких, з інженерними мережами або без таких, який споруджується (будується), добудовується, реконструюється, підключається до інженерних мереж, та (або) інженерні мережі, які споруджуються (будуються), добудовуються, реконструюються з метою підключення до них житлового будинку у сільській місцевості;

об’єкт купівлі-продажу – розташований у сільській місцевості житловий будинок (в тому числі незавершений будівництвом) з надвірними підсобними приміщеннями або без таких, з інженерними мережами або без таких, разом з земельною ділянкою, на якій він розташований;

індивідуальний забудовник – громадянин України, який споруджує (будує), добудовує, реконструює, підключає до інженерних мереж об’єкт будівництва, або який придбаває об’єкт купівлі-продажу;

об’єкт кредитування – спорудження (будівництво), добудова (завершення будівництва), реконструкція, підключення до інженерних мереж об’єкта будівництва або придбання об’єкта купівлі-продажу за результатами оцінки, проведеної відповідно до законодавства;

висновок про кредитоспроможність індивідуального забудовника – висновок Фонду про відповідність індивідуального забудовника встановленим цими Правилами вимогам та наявність у індивідуального забудовника права на отримання кредиту;

кредит – сума коштів, що надається Фондом індивідуальному забудовнику для фінансування об’єкта кредитування;

кредитний договір – укладений відповідно до цих Правил між Фондом та індивідуальним забудовником (позичальником) договір, який визначає суму кредиту, умови надання кредиту позичальникові, умови погашення позичальником заборгованості за кредитом та сплати за користування ним, умови забезпечення виконання зобов’язань позичальника, а також інші умови відповідно до законодавства та цих Правил;

договір про забезпечення виконання зобов’язань – договір, укладений Фондом відповідно до цих Правил та законодавства з позичальником та (або) третіми особами щодо забезпечення належного виконання зобов’язань позичальника перед Фондом за кредитним договором (договір поруки, іпотечний договір);

позичальник – індивідуальний забудовник, з яким Фондом укладено кредитний договір відповідно до цих Правил;

обласна комісія з відбору індивідуальних забудовників, яким надається право на одержання кредиту (далі – Обласна комісія) – постійно діючий орган, створений на підставі спільного розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації та голови Сумської обласної ради для затвердження висновку Фонду про кредитоспроможність індивідуального забудовника;

місцева комісія з відбору індивідуальних забудовників, яким надається право на одержання кредиту (далі – Місцева комісія) – постійно діючий орган, створений на підставі спільного розпорядження голови районної державної адміністрації та голови районної ради чи на підставі рішення виконавчого органу місцевого самоврядування для оцінки та проведення відбору індивідуальних забудовників, що матимуть право на отримання кредиту;

гарантійний лист – офіційний лист Фонду, що направлений індивідуальному забудовнику та підтверджує зобов’язання Фонду щодо укладання кредитного договору та видачі кредиту у разі надання індивідуальним забудовником належним чином завірених копій укладених договорів на виконання робіт щодо спорудження (будівництва), добудови (завершення будівництва), реконструкції, підключення до інженерних мереж об’єкта будівництва та (або) придбання об’єкта купівлі-продажу за результатами оцінки, проведеної відповідно до законодавства.

2. Надання Фондом кредитів є прямим, адресним (цільовим), зворотним і здійснюється у межах наявних кредитних ресурсів Фонду.

3. Позичальниками можуть бути індивідуальні забудовники, які одночасно відповідають наступним вимогам:

1) постійно проживають та мають реєстрацію такого місця проживання (або переселяються для постійного проживання з подальшою реєстрацією такого нового місця проживання) у сільській місцевості;

2) працюють у сільській місцевості, а саме:

– в органах місцевого самоврядування;

– на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу;

– в особистих селянських або фермерських господарствах;

– на підприємствах, в установах та організаціях соціальної сфери;

– у навчальних закладах (педагогічні працівники);

– у закладах охорони здоров’я (медичні працівники);

– у закладах культури.

4. Дія цих Правил поширюється на громадян України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб, а також на осіб, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», з дотриманням пункту 3 цих Правил.

5. Право одержання кредиту відповідно до цих Правил надається індивідуальному забудовникові тільки один раз.

Визначені у цих Правилах умови надання кредиту не поширюються на громадян України, які отримали на будівництво індивідуального житла позики, у тому числі банківські кредити, з пільгами за рахунок коштів бюджетів відповідно до інших нормативно-правових актів.

6. Кредити надаються позичальникам грошовими коштами у безготівковій формі за рахунок коштів районних бюджетів залежно від місцезнаходження тієї сільської місцевості, де фактично проживає та зареєстрований за таким місцем проживання (або переселяється для постійного проживання з подальшою реєстрацією такого місця проживання), а також працює індивідуальний забудовник, та на яку поширюється юрисдикція відповідної районної ради, що затвердила місцеву програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім».

У разі наявності фактичного ресурсного забезпечення Програми із державного бюджету, позичальники з числа педагогічних працівників сільських (селищних) загальноосвітніх навчальних закладів, медичних працівників сільських (селищних) закладів охорони здоров’я первинної медицини, працівників виконавчих органів місцевого самоврядування можуть отримати кредити грошовими коштами у безготівковій формі за рахунок коштів державного бюджету відповідно до цих Правил залежно від черговості надходження до Фонду документів, передбачених пунктом 15 цих Правил.

7. Позичальники з числа педагогічних працівників сільських (селищних) загальноосвітніх навчальних закладів або медичних працівників сільських (селищних) закладів охорони здоров’я первинної медицини, працівників виконавчих органів місцевого самоврядування мають право на відшкодування плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору з обласного бюджету у порядку, що є додатком 1 до цих Правил.

Місцеві цільові програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» можуть передбачати відшкодування плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору для інших категорій позичальників з урахуванням цих Правил.

8. Фонд здійснює фінансування за кредитним договором лише за умови оформлення забезпечення виконання зобов’язання позичальника відповідно до цих Правил та законодавства.

9. Індивідуальні забудовники мають право брати участь в Програмі на умовах, визначених цими Правилами, якщо районною радою чи представницьким органом місцевого самоврядування прийнята  місцева програма підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» з дотриманням цих Правил.

 

II. Умови надання кредиту індивідуальним забудовникам

10. Кредит індивідуальному забудовнику надається за умови:

– відповідності індивідуального забудовника вимогам, встановленим пунктом 3 цих Правил;

– підтвердження індивідуальним забудовником своєї платоспроможності.

11. Індивідуальний забудовник, якому видано кредит на спорудження (будівництво), добудову (завершення будівництва), реконструкцію житлового будинку, придбання житлового будинку (в тому числі незавершеного будівництвом), зобов’язаний зареєструвати місце проживання у даному житловому будинку відповідно до законодавства та протягом місяця з дня реєстрації місця проживання подати Фонду засвідчену в установленому порядку копію документа, що підтверджує таку реєстрацію.

12. Кредит індивідуальному забудовнику надається на термін не більше 10 (десяти) років зі сплатою ним плати за користування кредитом (відсотків за кредитом) у розмірі 3 (трьох) відсотків річних, а також плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору у щомісячному розмірі 0,25 (нуль цілих двадцять п’ять сотих) відсотків від розміру кредиту, передбаченого кредитним договором.

Плата за надання послуг по супроводженню кредитного договору розраховується у відсотках від суми зобов’язань Фонду щодо надання кредиту за кредитним договором, незалежно від фактичної заборгованості позичальника за кредитом у поточному місяці.

Позичальник, який має трьох і більше дітей (у тому числі усиновлених та/або таких, що перебувають під його опікою/піклуванням), звільняється від сплати відсотків за кредитом протягом всього терміну дії кредитного договору, починаючи з дати подання Фонду копії підтвердних документів (свідоцтва про народження дітей, документів про усиновлення, встановлення опіки чи піклування).

Плата за користування кредитом не нараховується таким позичальникам (за умови їх звернення з відповідною заявою):

– військовослужбовцям; подружжю, в якому чоловік або дружина є військовослужбовцем (що підтверджується копією військового квитка), – з початку і до закінчення особливого періоду;

– резервістам та військовозобов’язаним; подружжю, в якому чоловік або дружина є резервістом чи військовозобов’язаним (що підтверджується довідкою військового комісаріату або військової частини про перебування на військовій службі), – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період.

13. Переважне право на отримання кредиту мають наступні індивідуальні забудовники:

1) педагогічні працівники сільських (селищних) навчальних закладів та медичні працівники сільських (селищних) закладів охорони здоров’я первинної медицини;

2) молоді спеціалісти, які працюють у сільській місцевості відповідно до підпункту 2 пункту 3 цих Правил;

3) особи, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

4) громадяни України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб;

5) індивідуальні забудовники, які мають намір отримати кредит для завершення раніше розпочатого будівництва;

6) працівники виконавчих органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад.

14. Сума кредиту не може перевищувати кошторисної та договірної вартості об’єкта кредитування та граничного розміру кредиту у сумі                              150 тис. гривень (з урахуванням вартості спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій), а для спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій – 50 тис. гривень.

 

III. Порядок оформлення і видачі кредиту

15. Для підтвердження права на одержання кредиту індивідуальний забудовник подає, а Фонд приймає наступні документи:

1) заяву на ім’я керівника Фонду про надання кредиту, в якій індивідуальний забудовник зазначає свої прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію та номер паспорта громадянина України, дату видачі паспорта та орган, що видав паспорт громадянина України, адресу фактичного проживання, адресу реєстрації постійного місця проживання (за наявності), місце роботи та посаду, об’єкт кредитування, адресу місця розташування об’єкта будівництва (об’єкта купівлі-продажу), необхідну суму кредиту, необхідний термін користування кредитом у межах терміну, зазначеного у пункті 12 цих Правил, пропоноване забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором відповідно до цих Правил (перелік майна, що пропонується для передачі в іпотеку, перелік фізичних осіб – поручителів, майнових поручителів);

2) копії паспортів громадянина України індивідуального забудовника та іншого з його подружжя (чоловіка, дружини);

3) копії довідок про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків індивідуальному забудовнику та іншому з його подружжя (чоловіку, дружині);

4) копію свідоцтва про одруження індивідуального забудовника, а у разі, якщо він не перебуває у шлюбі, – оригінал заяви на ім’я керівника Фонду про те, що він не перебуває в зареєстрованому шлюбі та не проживає з іншою особою однією сім’єю без реєстрації шлюбу

5) оригінал довідки про склад сім’ї індивідуального забудовника з визначенням дати реєстрації постійного місця проживання та року народження кожного члена його сім’ї, що видана уповноваженим органом з питань реєстрації місця проживання;

6) оригінал письмової згоди іншого з подружжя (чоловіка, дружини) та всіх інших повнолітніх членів сім’ї індивідуального забудовника (згідно довідки про склад сім’ї) на отримання ним кредиту із зазначенням суми кредиту, терміну кредитування та об’єкта кредитування;

7) документи, необхідні для визначення рівня платоспроможності індивідуального забудовника (оригінал довідки про доходи індивідуального забудовника і членів його сім’ї, одержаної за попередні шість місяців, та(або) оригінал довідки, виданої органом місцевого самоврядування, про ведення індивідуальним забудовником особистого селянського господарства);

8) оригінал довідки, виданої органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, про відсутність у індивідуального забудовника нерухомого майна (житла), що належить йому на праві власності;

9) копію документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків придбання об’єкта купівлі-продажу);

10) копію пакета проектно-кошторисної документації на об’єкт будівництва або копію будівельного паспорту (крім випадків придбання об’єкта купівлі-продажу);

11) оригінал довідки про працевлаштування відповідно до пункту 3 цих Правил;

12) оригінал заяви власника об’єкта купівлі-продажу про згоду продати об’єкт купівлі-продажу із зазначенням погоджених з позичальником ціни та інших істотних умов договору купівлі-продажу;

13) копії документів, що підтверджують статус осіб, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (у разі наявності);

14) копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності);

15) копію звіту про оцінку об’єкта купівлі-продажу, виконаного суб’єктом оціночної діяльності відповідно до законодавства та не раніше ніж за 3 (три) місяці до дати надання Фонду;

16) оригінал нотаріально посвідченої згоди всіх співвласників майна, що пропонується до надання в іпотеку Фонду (якщо таке майно перебуває у спільній власності) для забезпечення виконання індивідуальним забудовником своїх зобов’язань за кредитним договором, із зазначенням суми кредиту, розміру плати за користування кредитом (відсотків за кредитом), терміну користування кредитом, інших істотних умов договору, у тому числі зобов’язань позичальника перед Фондом щодо дострокового погашення кредиту та дострокової сплати інших платежів за кредитним договором у випадках, передбачених кредитним договором;

17) пакет документів по кожній фізичній особі, яка відповідно до цих Правил виступатиме поручителем перед Фондом за виконання індивідуальним забудовником своїх зобов’язань за кредитним договором, у тому числі:

– оригінал заяви фізичної особи – поручителя у простій письмовій формі на ім’я керівника Фонду, якою підтверджується надання такою фізичною особою згоди поручитися перед Фондом за виконання індивідуальним забудовником своїх зобов’язань за кредитним договором, із зазначенням суми кредиту, розміру плати за користування кредитом (відсотків за кредитом), терміну користування кредитом, інших істотних умов договору, у тому числі зобов’язань позичальника перед Фондом щодо дострокового погашення кредиту та дострокової сплати інших платежів за кредитним договором у випадках, передбачених кредитним договором;

– копії паспортів громадянина України фізичної особи – поручителя та іншого з його подружжя (чоловіка, дружини);

– копії довідок про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків фізичній особі – поручителю та іншому з його подружжя (чоловіку, дружині);

– копію свідоцтва про одруження фізичної особи – поручителя, а у разі, якщо він не перебуває у шлюбі, – оригінал заяви на ім’я керівника Фонду про те, що він не перебуває в зареєстрованому шлюбі та не проживає з іншою особою однією сім’єю без реєстрації шлюбу;

– оригінал письмової згоди іншого з подружжя фізичної особи – поручителя (чоловіка, дружини) на надання ним поручительства із зазначенням відомостей, які зазначає поручитель у своїй заяві на ім’я керівника Фонду відповідно до цих Правил;

– оригінал довідки про доходи фізичної особи – поручителя, одержаної за попередні шість місяців.

18) у разі укладання іпотечного договору (іпотечних договорів), за яким (якими) предметом іпотеки є житловий будинок (крім об’єктів незавершеного будівництва) або земельна ділянка, для забезпечення виконання позичальником своїх зобов’язань за кредитним договором:

– оригінал заяви іпотекодавця у простій письмовій формі на ім’я керівника Фонду, якою підтверджується надання такою фізичною особою згоди передати в іпотеку Фонду відповідне нерухоме майно для забезпечення виконання позичальником своїх зобов’язань перед Фондом за кредитним договором, із зазначенням суми кредиту, розміру плати за користування кредитом (відсотків за кредитом), терміну користування кредитом, інших істотних умов договору, у тому числі зобов’язань позичальника перед Фондом щодо дострокового погашення кредиту та дострокової сплати інших платежів за кредитним договором у випадках, передбачених кредитним договором;

– копії паспортів громадянина України та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків іпотекодавця та іншого з його подружжя (чоловіка, дружини), свідоцтва про народження малолітнього (неповнолітнього) члена сім’ї іпотекодавця (за наявності), свідоцтва про одруження іпотекодавця, свідоцтва про розлучення іпотекодавця (за наявності), свідоцтва про смерть подружжя іпотекодавця (за наявності);

– копію свідоцтва про одруження іпотекодавця, а у разі, якщо він не перебуває у шлюбі, – оригінал заяви на ім’я керівника Фонду про те, що він не перебуває в зареєстрованому шлюбі та не проживає з іншою особою однією сім’єю без реєстрації шлюбу;

– оригінал довідки про склад сім’ї іпотекодавця з визначенням дати реєстрації постійного місця проживання та року народження кожного члена його сім’ї, що видана уповноваженим органом з питань реєстрації місця проживання;

– оригінал письмової згоди іншого з подружжя (чоловіка, дружини) та всіх інших повнолітніх членів сім’ї іпотекодавця (згідно довідки про склад сім’ї) на передачу ним Фонду в іпотеку відповідного нерухомого майна для забезпечення виконання позичальником своїх зобов’язань перед Фондом за кредитним договором, із зазначенням відомостей, які іпотекодавець зазначає у своїй заяві на ім’я керівника Фонду відповідно до цих Правил;

– оригінал рішення уповноваженого органу про дозвіл на іпотеку майна від імені малолітнього (неповнолітнього), якщо за ним зареєстрована у власності частка нерухомого майна, або він зареєстрований у житловому будинку, що передається в іпотеку;

19) у разі укладання іпотечного договору (іпотечних договорів), за яким (якими) предметом іпотеки є житловий будинок (крім об’єктів незавершеного будівництва), для забезпечення виконання позичальником своїх зобов’язань за кредитним договором – додатково до документів, вказаних у підпункті 18 пункту 15 цих Правил:

– копію правовстановлюючого документа на житловий будинок (свідоцтво про право власності на житловий будинок, свідоцтво про право на спадщину, рішення суду, договір купівлі-продажу чи дарування тощо);

– копію витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про державну реєстрацію права власності на житловий будинок;

– копію технічного паспорта на житловий будинок;

– оригінал витягу (довідки) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про державну реєстрацію права власності на житловий будинок;

– копію звіту про оцінку житлового будинку, виконаного суб’єктом оціночної діяльності відповідно до законодавства та не раніше ніж за 3 (три) місяці до дати надання Фонду;

– копію документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розташований житловий будинок;

20) у разі укладання іпотечного договору (іпотечних договорів), за якими предметом іпотеки є земельна ділянка для забезпечення виконання позичальником своїх зобов’язань за кредитним договором – додатково до документів, вказаних у підпункті 18 пункту 15 цих Правил:

– копію правовстановлюючого документа на земельну ділянку (свідоцтво про право на спадщину, рішення суду, договір купівлі-продажу чи дарування, державний акт про право власності на землю тощо);

– оригінал витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, сформований не раніше 3 (трьох) місяців до дати подання пакету документів Фонду;

– копії звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки та рецензії на звіт, що виконані суб’єктами оціночної діяльності відповідно до законодавства та не раніше ніж за 3 (три) місяці до дати надання Фонду;

– оригінал витягу (довідки) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку;

– оригінал довідки, виданої органами Держгеокадастру або місцевого самоврядування, про те, що на земельній ділянці, яка буде предметом іпотеки, відсутні будь-які споруди;

– документи, що підтверджують набуття права власності на нерухоме майно у майбутньому (у разі оформлення в іпотеку майнових прав на об’єкт незавершеного будівництва).

Копії документів, які подаються Фонду, завіряються наступним чином:

– копії документів, вказаних у підпунктах 2-4, 9, 10, 13, 14, 15 пункту 15 цих Правил, засвідчує індивідуальний забудовник власноруч шляхом здійснення напису «Згідно з оригіналом» із зазначенням своїх ініціалів та прізвища, дати такого засвідчення та своїм підписом на кожній сторінці кожного документу;

– копії документів, вказаних у підпункті 17 пункту 15 цих Правил, засвідчує відповідна фізична особа – поручитель власноруч шляхом здійснення напису «Згідно з оригіналом» із зазначенням своїх ініціалів та прізвища, дати такого засвідчення та своїм підписом на кожній сторінці кожного документу;

– копії документів, вказаних у підпунктах 18-20 пункту 15 цих Правил, засвідчує відповідна фізична особа – майновий поручитель (іпотекодавець) власноруч шляхом здійснення напису «Згідно з оригіналом» із зазначенням своїх ініціалів та прізвища, дати такого засвідчення та своїм підписом на кожній сторінці кожного документу.

Фонд зобов’язаний перевіряти оригінали документів, завірені копії яких подає індивідуальний забудовник.

16. Фонд не пізніше 5 (п’яти) робочих днів з дня прийняття поданих індивідуальним забудовником документів, визначених пунктом 15 цих Правил, зобов’язаний отримати від відповідної районної державної адміністрації чи виконавчого органу місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади письмове підтвердження прийняття відповідно районною радою чи представницьким органом місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади рішення про затвердження місцевої програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім», відповідність її умов умовам Програми та виділення коштів відповідного місцевого бюджету на її фінансування.

У разі неотримання зазначеного підтвердження або невідповідності умов затвердженої місцевої програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» умовам Програми, в тому числі невідповідності правил надання та повернення довгострокових кредитів, передбачених зазначеною місцевою програмою, цим Правилам, Фонд повідомляє про це індивідуального забудовника та повертає індивідуальному забудовнику подані ним документи.

У разі отримання зазначеного підтвердження Фонд зобов’язаний перевірити відповідність умов затвердженої місцевої програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» умовам Програми, в тому числі відповідність правил надання та повернення довгострокових кредитів, передбачених зазначеною місцевою програмою, цим Правилам.

У разі відповідності умов затвердженої місцевої програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» умовам Програми, в тому числі відповідності правил надання та повернення довгострокових кредитів, передбачених зазначеною місцевою програмою, цим Правилам, Фонд перевіряє подані індивідуальним забудовником документи на предмет їх відповідності пункту 15 цих Правил (щодо повноти поданого пакету документів) та аналізує платоспроможність індивідуального забудовника, за результатами чого складає висновок про кредитоспроможність індивідуального забудовника, який разом з отриманими від індивідуального забудовника документами передає Обласній комісії на затвердження.

Висновок про кредитоспроможність індивідуального забудовника не може бути позитивним, якщо останнім не надано до Фонду документів, які підтверджують можливість укладання договорів про забезпечення виконання зобов’язань, передбачених цими Правилами, в тому числі документів, передбачених пунктом 15 цих Правил.

17. Якщо документи, передбачені пунктом 15 цих Правил, подані Фонду індивідуальним забудовником з числа педагогічних працівників сільських (селищних) загальноосвітніх навчальних закладів, медичних працівників сільських (селищних) закладів охорони здоров’я первинної медицини, працівників виконавчих органів місцевого самоврядування та за умови фактичної наявності коштів державного бюджету на фінансування Програми на рахунку Фонду, відкритому у Головному управлінні Державної казначейської служби України у Сумській області, Фонд ініціює розгляд Обласною комісією питання щодо прийняття рішення про надання такому індивідуальному забудовнику кредиту за рахунок коштів державного бюджету, одночасно з прийняттям рішення щодо затвердження висновку про кредитоспроможність такого індивідуального забудовника.

Якщо коштів державного бюджету недостатньо для надання кредиту у повному обсязі індивідуальному забудовнику з числа педагогічних працівників сільських (селищних) загальноосвітніх навчальних закладів, медичних працівників сільських (селищних) закладів охорони здоров’я первинної медицини, працівників виконавчих органів місцевого самоврядування, кредит  такому індивідуальному забудовнику надається за рахунок коштів районного бюджету відповідно до цих Правил.

18. Правовий статус, процедура створення та організація роботи Обласної комісії визначається положенням, що є додатком 2 до цих Правил.

Засідання Обласної комісії проводяться не рідше 1 (одного) разу на місяць, за наявності поданих індивідуальними забудовниками документів, визначених пунктом 15 цих Правил.

Обласна комісія за результатами розгляду висновку про кредитоспроможність індивідуального забудовника та поданих індивідуальним забудовником документів приймає протокольне рішення про затвердження зазначеного висновку або відмовляє у його затвердженні з обґрунтуванням причин такої відмови, після чого повертає Фонду отримані від нього документи з оригіналом протокольного рішення Обласної комісії.

У разі, якщо на засіданні Обласної комісії будуть виявлені недоліки по суті змісту підготовленого Фондом висновку про кредитоспроможність індивідуального забудовника, його необґрунтованість або невідповідність дійсності з причин неправильного застосування Фондом Правил або тлумачення змісту документів, наданих індивідуальним забудовником, або з будь-яких інших причин, Обласна комісія має право повернути висновок про кредитоспроможність індивідуального забудовника разом з пакетом наданих індивідуальним забудовником документів на доопрацювання Фонду.

У разі усунення недоліків, що стали підставою для повернення Обласною комісією на доопрацювання Фонду висновку про кредитоспроможність індивідуального забудовника, Фонд повторно подає Обласній комісії на затвердження висновок про кредитоспроможність такого індивідуального забудовника разом з отриманими від останнього документами у порядку, встановленому цими Правилами.

19. Фонд повідомляє про прийняте Обласною комісією рішення про затвердження висновку про кредитоспроможність індивідуального забудовника відповідну районну державну адміністрацію чи виконавчий орган місцевого самоврядування шляхом направлення листа за підписом керівника Фонду з інформаційним висновком за формою, визначеною у додатку 4 цих Правил, протягом 3 (трьох) робочих днів з дня прийняття Обласною комісією рішення.

20. Якщо рішення про надання кредиту індивідуальному забудовнику за рахунок коштів державного бюджету не прийняте Обласною комісією у порядку, визначеному цими Правилами, районна державна адміністрація чи виконавчий орган місцевого самовряду­вання приймає документи, визначені пунктом 19 цих Правил, та передає їх секретарю Місцевої комісії.

Правовий статус, процедура створення та організація роботи Місцевої комісії визначається положенням, що є додатком 3 до цих Правил.

21. Місцева комісія приймає рішення про надання або про відмову у наданні індивідуальному забудовникові кредиту на підставі інформаційного висновку Фонду у термін не пізніше 1 (одного) місяця з дати його отримання.

Відсутність фактичного фінансування є підставою для Місцевої комісії відмовити індивідуальному забудовнику в отриманні кредиту.

Районна державна адміністрація чи виконавчий орган місцевого самоврядування повідомляє індивідуального забудовника про прийняте Місцевою комісією рішення протягом 3 (трьох) робочих днів з дня його прийняття.

Про прийняте Місцевою комісією рішення районна державна адміністрація чи виконавчий орган місцевого самоврядування інформує Фонд шляхом направлення на його адресу листа за підписом керівника районної державної адміністрації чи виконавчого органу місцевого самоврядування з оригіналом протокольного рішення Місцевої комісії протягом 3 (трьох) робочих днів з дня прийняття місцевою Комісією рішення.

22. У разі прийняття Місцевою комісією рішення про надання індивідуальному забудовникові кредиту, районна державна адміністрація чи виконавчий орган місцевого самоврядування перераховує на рахунок Фонду, відкритий в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Сумській області, кошти у сумі, що дорівнює сумі кредиту відповідного індивідуального забудовника.

23. У разі прийняття Обласною комісією рішення про затвердження висновку про кредитоспроможність індивідуального забудовника з числа педагогічних працівників сільських (селищних) загальноосвітніх навчальних закладів, медичних працівників сільських (селищних) закладів охорони здоров’я первинної медицини, працівників виконавчих органів місцевого самоврядування, обласна комісія може одразу прийняти рішення про надання кредиту за рахунок коштів державного бюджету або про відмову у його наданні такому індивідуальному забудов­никові. Таке рішення може бути прийняте за умови фактичної наявності коштів державного бюджету на фінансування Програми на рахунку Фонду, відкритий у Головному управлінні Державної казначейської служби України у Сумській області.

У разі прийняття Обласною комісією рішення про відому у наданні кредиту індивідуальному забудовникові за рахунок коштів державного бюджету у протоколі засідання Обласної комісії зазначаються причини такої відмови.

Обласна комісія за результатами прийняття рішення про надання кредиту індивідуальному забудовникові за рахунок коштів державного бюджету повертає Фонду отримані від нього документи з оригіналом протокольного рішення Обласної комісії.

Фонд повідомляє індивідуального забудовника про прийняте Обласною комісією рішення про надання кредиту за рахунок коштів державного бюджету протягом 3 (трьох) робочих днів з дня його прийняття.

24. Фонд протягом 3 (трьох) робочих днів з дня отримання документів, визначених пунктом 21 цих Правил (прокольного рішення Обласної комісії, визначеного абзацом 3 пункту 23 цих Правил), формує кредитну справу та направляє рекомендованим поштовим відправленням з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу індивідуального забудовника або на підставі завчасно поданої індивідуальним забудовником заяви вручає індивідуальному забудовнику чи його представнику, що має належним чином посвідчені повноваження, особисто гарантійний лист.

25. Індивідуальний забудовник зобов’язаний укласти договори на виконання робіт щодо спорудження (будівництва), добудови (завершення будівництва), реконструкції, підключення до інженерних мереж об’єкта будівництва та (або) придбання об’єкта купівлі-продажу не пізніше одного місяця з дати фактичного отримання індивідуальним забудовником чи його представником, що має належним чином посвідчені повноваження, гарантійного листа.

У разі укладання договорів, вказаних в абзаці першому цього пункту, до моменту фактичного отримання індивідуальним забудовником чи його представником, що має належним чином посвідчені повноваження, гарантійного листа, ризик настання несприятливих наслідків, пов’язаних з можливою відмовою щодо укладання кредитного договору та (або) надання кредиту, несе індивідуальний забудовник, та Фонд не відшкодовує такому індивідуальному забудовнику заподіяну йому у зв’язку із цим шкоду (збитки).

26. Рішення Місцевої комісії про надання кредиту та надання індивідуальним забудовником Фонду оригіналів документів, вказаних у пункті 25 цих Правил, або їх належним чином завірених копій, є підставою для укладання Фондом з індивідуальним забудовником кредитного договору.

Якщо договір, копію якого індивідуальний забудовник має надати Фонду, укладений у письмовій формі та нотаріально посвідчений, індивідуальний забудовник надає Фонду нотаріально посвідчену копію такого договору.

Якщо договір, копію якого індивідуальний забудовник має надати Фонду, укладений у простій письмовій формі, індивідуальний забудовник надає Фонду копію такого договору, кожна сторінка якого засвідчена індивідуальним забудовником власноруч шляхом здійснення напису «Згідно з оригіналом» із зазначенням його ініціалів та прізвища, дати такого засвідчення та його підписом.

Фонд зобов’язаний перевіряти оригінали документів, завірені копії яких подає індивідуальний забудовник.

27. Фонд зобов’язаний укласти з індивідуальним забудовником кредитний договір на вимогу останнього протягом 1 (одного) місяця з дати фактичного отримання індивідуальним забудовником чи його представником, що має належним чином посвідчені повноваження, гарантійного листа, в іншому разі Фонд несе ризик настання несприятливих наслідків, пов’язаних з можливою відмовою щодо укладання кредитного договору та(або) надання кредиту, та зобов’язаний відшкодувати такому індивідуальному забудовнику заподіяну йому у зв’язку із цим шкоду (збитки).

Фонд укладає кредитний договір відповідно до законодавства з урахуванням цих Правил за формою, визначеною додатком 5 цих Правил.

Фонд зобов’язаний дотримуватися форми кредитного договору, що визначена цими Правилами, та має право деталізувати умови кредитних договорів, виходячи із особливостей кожної кредитної справи (характеристик індивідуального забудовника, об’єкта кредитування тощо).

Зміни та доповнення до кредитного договору оформляються додатковим договором і є невід’ємною частиною кредитного договору.

28. Кредитний договір укладається на всю суму кредиту, при цьому надання кредиту позичальнику може здійснюватися за заявою позичальника окремими частинами (кількома кредитними траншами), або кредит може надаватися одразу у повному обсязі (одним кредитним траншем).

Надання кредиту частинами (кредитними траншами) здійснюється на підставі укладених Фондом з позичальником додаткових договорів до кредитного договору, у яких зазначається: об’єкт кредитування; реквізити договору, на оплату за яким надається кредитний транш; отримувач платежу та платіжні реквізити, за якими буде здійснене перерахування кредитного траншу; необхідна сума кредитного траншу; графік погашення кредитного траншу.

У разі надання кредиту одним кредитним траншем додатковий договір до кредитного договору може не укладатися, а умови договору щодо цільового призначення кредитного траншу та інші вищевказані умови можуть зазначатися безпосередньо у тексті кредитного договору.

Кредитні транші надаються шляхом їх безготівкового перерахування з рахунку Фонду, відкритого в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Сумській області, на поточні рахунки відповідних отримувачів платежу, вказаних у кредитному договорі та (або) додаткових договорах до нього. У призначенні платежу Фондом зазначається, зокрема, джерело фінансування платежу (а саме текст «кредитний транш»), та найменування позичальника.

Кредитний транш може бути спрямований на сплату авансового платежу (здійснення передоплати) за договорами щодо об’єкту кредитування, укладеними позичальником та вказаними у пункті 25 цих Правил, у розмірі не більше 30 (тридцяти) відсотків від договірної вартості, а у разі придбання об’єкта купівлі-продажу аванс може складати до 100 (ста) відсотків договірної вартості включно.

Окрім сплати авансового платежу (здійснення передоплати) за договорами щодо об’єкту кредитування, укладеними позичальником та вказаними у пункті 25 цих Правил, кредитні транші можуть спрямовуватися на оплату фактично отриманих позичальником товарно-матеріальних цінностей та (або) фактично виконаних робіт за вказаними договорами, у розмірі не більше вартості таких товарно-матеріальних цінностей та (або) робіт, вказаних у відповідних підтвердних документах (товарні накладні, акти приймання-передачі виконаних робіт тощо), з врахуванням можливого раніше сплаченого авансового платежу.

29. Позичальник для отримання кредитного траншу надає заяву на ім’я керівника Фонду, в якій вказує своє прізвище, ім’я, по батькові, номер та дату укладення кредитного договору, об’єкт кредитування, необхідну суму кредитного траншу. До заяви додаються копії документів, що підтверджують обґрунтованість суми кредитного траншу відповідно до пункту 28 цих Правил, які позичальник засвідчує власноруч шляхом здійснення напису «Згідно з оригіналом» із зазначенням своїх ініціалів та прізвища, дати такого засвідчення та своїм підписом на кожній сторінці кожного документу.

Фонд зобов’язаний перевіряти оригінали документів, завірені копії яких подає позичальник.

30. Зобов’язання позичальника за кредитним договором забезпечуються шляхом укладання всіх наступних договорів про забезпечення виконання зобов’язань:

1) договору поруки, що укладається в установленому законодавством порядку Фондом з іншим із подружжя позичальника (чоловік чи дружина);

2) іпотечного договору, що укладаються Фондом (іпотекодержателем) з іпотекодавцем (іпотекодавцями) в установленому законодавством порядку з урахуванням цих Правил, за яким предметом іпотеки є:

– житловий будинок, що є об’єктом будівництва, разом із земельною ділянкою, на якій він розташований (крім випадків спорудження (будівництва) нового житлового будинку);

– житловий будинок, в тому числі об’єкт незавершеного будівництва, що є об’єктом купівлі-продажу, разом із земельною ділянкою, на якій він розташований;

– земельна ділянка, на якій буде здійснюватися спорудження (будівництво) нового житлового будинку, у тому числі з нерухомим майном (будівлі, споруди, об’єкти незавершеного будівництва тощо), яке на ній розташоване, а також майнові права на об’єкт незавершеного будівництва (житловий будинок), що буде споруджуватися (будуватися) на даній земельній ділянці, з подальшим (після завершення будівництва) оформленням права власності на житловий будинок, яке виникне у позичальника (іпотекодавця) у майбутньому;

– житловий будинок, в якому споруджуються (будуються), добудовуються, реконструюються інженерні мережі, або до якого підключатимуться інженерні мережі, що є об’єктом будівництва, разом із земельною ділянкою, на якій він розташований;

3) один з наступних двох варіантів за вибором позичальника:

– договору (договорів) поруки, що укладаються з іншою фізичною особою (особами), крім іншого з подружжя позичальника, рівень платоспроможності яких у сукупності не менший рівня платоспроможності самого позичальника; при визначенні платоспроможності таких поручителів платоспроможність іншого з подружжя позичальника не враховується;

– іпотечного договору (іпотечних договорів), що укладаються з іншою фізичною особою (особами) – майновим поручителем (майновими поручителями), за якими предметом іпотеки є земельна ділянка (земельні ділянки) та (або) житловий будинок (житлові будинки) (крім об’єктів незавершеного будівництва) разом із земельною ділянкою (земельними ділянками), на якій він розташований (вони розташовані), ринкова вартість якого (яких) не нижча за суму кредиту, передбачену кредитним договором.

Після завершення спорудження (будівництва) житлового будинку (об’єкта будівництва), а також після оформлення та реєстрації в установленому законодавством порядку права власності іпотекодавця на об’єкт будівництва, такий житловий будинок стає предметом іпотеки, про що вносяться відповідні зміни до іпотечного договору. Внесення відповідних змін до іпотечного договору протягом 1 (одного) місяця з моменту завершення спорудження житлового будинку (об’єкта будівництва) є обов’язком іпотекодавця, який вказується у кредитному та іпотечному договорах.

Після завершення добудови, реконструкції, підключення до інженерних мереж житлового будинку (об’єкта будівництва), а також оформлення та реєстрації в установленому законодавством порядку права власності іпотекодавця на об’єкт будівництва з новими технічними показниками (площа, експлікація та призначення приміщень тощо), вносяться відповідні зміни до іпотечного договору про зміну індивідуально визначених ознак предмета іпотеки. Внесення відповідних змін до іпотечного договору протягом 1 (одного) місяця з моменту завершення спорудження житлового будинку (об’єкта будівництва) є обов’язком іпотекодавця, який вказується у кредитному та іпотечному договорах.

Усі витрати, пов’язані із оформленням та укладанням договорів про забезпечення виконання зобов’язань, у тому числі договорів страхування тощо, а також інші можливі витрати, пов’язані з оформленням та укладанням кредитних договорів, покладаються на позичальника без подальшого відшкодування Фондом таких витрат позичальнику.

31. Зобов’язання позичальника забезпечити укладання договорів про забезпечення виконання зобов’язань обумовлюються у кредитному договорі. За невиконання зазначеного зобов’язання позичальника кредитним договором передбачається право Фонду вимагати від позичальника дострокового погашення кредиту у повному обсязі та сплати штрафу у розмірі 50 (п’ятдесяти) відсотків суми основної заборгованості за кредитним договором.

За порушення зобов’язання позичальника та (або) іпотекодавця щодо внесення змін до іпотечного договору у випадках, обумовлених у кредитному та (або) іпотечному договорах, кредитним та (або) іпотечним договорами передбачається право Фонду вимагати від позичальника дострокового погашення кредиту у повному обсязі та сплати штрафу у розмірі                                 50 (п’ятдесяти) відсотків суми основної заборгованості за кредитним договором.

32. Договори про забезпечення виконання зобов’язань, вказані у пункті 30 цих Правил, укладаються одночасно з укладанням кредитного договору або після укладання кредитного договору, але в будь-якому разі не пізніше отримання позичальником першого кредитного траншу за кредитним договором.

Кредит, у тому числі окремий кредитний транш, не надається Фондом позичальнику у разі невиконання зобов’язань позичальника щодо забезпечення укладання договорів про забезпечення виконання зобов’язань.

33. Іпотекодавець (позичальник та (або) майнові поручителі відповідно до цих Правил) зобов’язаний застрахувати предмет іпотеки на його повну вартість від ризиків випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування на користь Фонду (іпотекодержателя) відповідно до законодавства.

34. Фонд забезпечує оформлення, ведення обліку і контроль за здійсненням операцій з надання кредитів згідно із законодавством та цими Правилами.

 

IV. Умови погашення кредиту та сплати інших платежів за кредитним договором

35. Погашення кредиту здійснюється позичальником за графіком, визначеним у кредитному договорі.

Графік погашення кредиту передбачає:

1) у разі, коли об’єктом кредитування є придбання об’єкта купівлі-продажу, погашення кредиту починається через 2 (два) місяці з моменту надання першого кредитного траншу;

2) у разі, коли об’єктом кредитування є спорудження (будівництво), добудова (завершення будівництва), реконструкція, підключення до інженерних мереж об’єкта будівництва, погашення кредиту починається через 2 (два) місяці з моменту планового завершення виконання відповідних робіт.

Кредит погашається позичальником рівними частинами щомісяця, не пізніше останнього дня місяця, наступного за звітним місяцем, протягом всього строку дії кредитного договору.

Позичальник має право дострокового погашення кредиту.

36. Якщо кредит надається позичальнику частинами (кредитними траншами), графік погашення заборгованості визначається у кредитному договорі (або у відповідних додаткових договорах про надання кредитних траншів) для кожної частини кредиту (кредитного траншу) окремо, з врахуванням положень пункту 35 цих Правил.

37. Нарахування плати за користування кредитом (відсотків за кредитом) та плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору здійснюється Фондом щомісяця, протягом 5 (п’яти) робочих днів місяця, наступного за звітним місяцем.

Відомості про нарахування відсотків за користування кредитом та плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору (далі по тексту – відомості про нарахування) направляються Фондом на електронну поштову скриньку позичальника, вказану у кредитному договорі.

Позичальник зобов’язаний отримувати від Фонду відомості про нарахування. Неотримання позичальником відомостей про нарахування з будь-яких причин не звільняє його від зобов’язання щодо сплати плати за користування кредитом (відсотків за кредитом) та плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору, а також від сплати Фонду штрафних санкцій за несплату зазначених платежів та від інших форм відповідальності, передбачених у кредитному договорі, а також відповідно до законодавства та цих Правил.

На завчасну вимогу позичальника Фонд зобов’язаний надавати оригінали відомостей про нарахування у паперовій формі позичальнику чи його представнику, що має належним чином посвідчені повноваження, особисто.

38. Позичальник повинен сплатити плату за користування кредитом (відсотки за кредитом) та плату за надання послуг по супроводженню кредитного договору у розмірі, вказаному у відомостях про нарахування, не пізніше 15 (п’ятнадцятого) числа місяця, наступного за звітним місяцем.

39. Позичальник під час здійснення платежу за кредитним договором на банківський рахунок Фонду зазначає призначення платежу (заборгованість за кредитом, плата за користування кредитом (відсотків за кредитом), плата за надання послуг по супроводженню кредитного договору, пеня, інші штрафні санкції).

Позичальнику рекомендовано здійснювати платежі за кожним видом призначення платежу окремо.

У разі, якщо позичальник здійснює один платіж за кількома видами призначень платежу, він зобов’язаний вказати у тексті платіжного доручення суму, яка спрямовується на кожен з видів призначення платежу, за якими здійснюється платіж.

Якщо позичальником не зазначено призначення платежу у платіжному дорученні або не вказана структура платежу у розрізі видів призначення платежу, Фонд зараховує кошти, отримані від позичальника, у наступній послідовності:

1) погашення нарахованих Фондом позичальнику штрафних санкцій за кредитним договором;

2) сплата плати за користування кредитом (відсотків за кредитом);

3) сплата плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору;

4) погашення основної заборгованості за кредитом.

5) сплата можливих інших фінансових зобов’язань позичальника перед Фондом, що випливають з кредитного договору та законодавства.

За наявності судового рішення по примусовому стягненню відповідної суми коштів з позичальника у рахунок виконання зобов’язань за кредитним договором та при неприпиненні строку дії кредитного договору отримані від позичальника кошти зараховуються Фондом у такій черговості:

1) відшкодування судових витрат Фонду;

2) погашення нарахованих Фондом позичальнику штрафних санкцій за кредитним договором, що не враховані у рішенні суду;

3) сплата плати за користування кредитом (відсотків за кредитом), що не враховані у рішенні суду;

4) сплата плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору;

5) сплата штрафних санкцій за кредитним договором та плати за користування кредитом (відсотків за кредитом), врахованих у рішенні суду;

6) погашення основної заборгованості за кредитом, не врахованої у рішенні суду;

7) погашення основної заборгованості за кредитом, врахованої у рішенні суду;

8) сплата можливих інших фінансових зобов’язань позичальника перед Фондом, що випливають з рішення суду, кредитного договору та законодавства.

40. Погашення кредиту, сплати плати за користування кредитом (відсотків за кредитом) та плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору, а також інших платежів, передбачених кредитним договором, цими Правилами та законодавством, здійснюється позичальником на рахунок Фонду, відкритий у банківській установі.

Фонд перераховує кошти, отримані від повернення кредитів, наданих за рахунок коштів місцевого бюджету, відповідному місцевому бюджету на відповідний рахунок, відкритий в територіальних органах Державної казначейської служби України у Сумській області, протягом трьох наступних робочих днів від дати їх надходження від позичальника на банківський рахунок Фонду.

Фонд використовує кошти, отримані від повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, для надання кредитів індивідуальним забудовникам відповідно до законодавства з урахуванням цих Правил.

Використання коштів державного бюджету, що передбачені на надання кредитів індивідуальним забудовникам, здійснюється у порядку, що є додатком 6 до цих Правил.

Кошти, отримані від сплати плати за користування кредитом (відсотків за кредитом) та плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору, а також інших платежів, передбачених кредитним договором, законодавством та цими Правилами, використовуються Фондом на своє утримання відповідно до законодавства.

41. У разі порушення умов кредитного договору, у тому числі у разі використання кредиту не за цільовим призначенням, або порушення зобов’язань позичальника щодо забезпечення укладання договорів про забезпечення виконання зобов’язань, інших істотних умов кредитного договору, Фонд має право вимагати дострокового погашення кредиту та дострокової сплати позичальником інших платежів, передбачених кредитним договором, у тому числі штрафних санкцій.

За нецільове використання кредиту кредитним договором встановлюється зобов’язання позичальника сплатити штраф у розмірі 50 (п’ятдесят) відсотків від загальної суми кредиту.

За прострочення платежів за кредитним договором Фондом нараховується позичальнику пеня з розрахунку подвійної річної облікової ставки Національного банку України, що діє на день виникнення боргу за фактичний період прострочення платежу, включаючи день оплати.

42. Кредитним договором встановлюється, що позичальник, який отримав кредит від Фонду за рахунок коштів відповідного районного бюджету чи бюджету сільських, селищної ради зобов’язаний достроково погасити заборгованість за кредитом, сплатити плату за користування кредитом (відсотки за кредитом) та плату за надання послуг по супроводженню кредитного договору, штрафні санкції за їх наявності, у разі, якщо такий позичальник:

– змінює місце проживання та (або) його реєстрацію в межах території такого району на місце проживання та (або) його реєстрацію у межах території іншого району;

– або змінює місце роботи (працевлаштування) у межах території такого району на місце роботи (працевлаштування) у межах території іншого району.

43. Позичальник з числа педагогічних працівників сільських (селищних) загальноосвітніх навчальних закладів або медичних працівників сільських (селищних) закладів охорони здоров’я первинної медицини, працівників виконавчих органів місцевого самоврядування, який отримав кредит від Фонду та змінює зазначену професію (роботу, працевлаштування) на іншу, втрачає право на відшкодування плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору з обласного бюджету відповідно до цих Правил.

44. Фонд забезпечує оформлення, ведення обліку і контроль за здійсненням операцій з погашення кредитів та сплати позичальником платежів за кредитним договором згідно із законодавством та цими Правилами.

45. На підтвердження повного виконання позичальником фінансових зобов’язань за кредитним договором Фондом складається та надається позичальнику довідка про відсутність заборгованості за кредитним договором.

46. У разі невиконання позичальником умов кредитного договору Фонд відповідно до законодавства здійснює заходи щодо стягнення заборгованості та інші дії, передбачені умовами кредитного договору.

 

V. Інші умови кредитного договору

47. У разі надання позичальником недостовірної інформації для отримання кредиту до нього застосовуються санкції, передбачені законодавством.

48. Фонд зобов’язаний здійснювати контроль за цільовим використанням кредитних коштів.

49. У разі, коли об’єктом кредитування є об’єкт купівлі-продажу, Фонд до надання кредиту здійснює перевірку його фактичної наявності та відповідності його технічного стану звіту про оцінку майна, наданого індивідуальним забудовником відповідно до цих Правил.

У разі, коли об’єктом кредитування є об’єкт будівництва, Фонд здійснює перевірку етапів робіт на об’єкті будівництва.

У випадку необґрунтованого порушення позичальником строків виконання робіт на об’єкті будівництва, який є об’єктом кредитування, Фонд має право припинити подальше фінансування позичальника та вимагати від нього та (або) його поручителів дострокового погашення кредиту, плати за користування кредитом (відсотків за кредитом) та сплати інших платежів, передбачених умовами кредитного договору, цими Правилами та законодавством.

50. Позичальник зобов’язаний надавати Фонду можливість безперешкод­ного доступу до об’єктів кредитування для здійснення контролю та перевірок відповідно до умов кредитного договору.

51. Перевірки та контроль, передбачені пунктами 48, 49 цих Правил, оформлюються відповідними актами, які підписуються Фондом та позичальником.

 

 

Додаток 1

до Правил надання та повернення дов-

гострокових кредитів по селищній           програмі підтримки індиві­дуального

житлового будівництва «Власний дім»

на 2021 рік

 

ПОРЯДОК

використання коштів селищного бюджету, передбачених

на відшкодування індивідуальним забудовникам плати

за надання послуг по супроводженню кредитного договору

 

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених в селищному бюджеті на реалізацію селищної програми підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік (далі по тексту - Програма) в частині відшкодування плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору, укладеного з Сумським обласним комунальним підприємством «Фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості» (далі по тексту – Фонд) з позичальником відповідно до Програми.

2. Головним розпорядником бюджетних коштів за даним напрямом Програми є Великописарівська селищна рада, відповідальним виконавцем Програми – Фонд.

3. Кошти від повернення використовуються на відшкодування плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору, що укладений між Фондом та громадянами України, які у межах території району затвердив своїм рішенням відповідну місцеву програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім»:

а) постійно проживають та мають реєстрацію такого місця проживання (або переселяються для постійного проживання з подальшою реєстрацією такого нового місця проживання),

б) споруджують (будують), добудовують, реконструюють, підключають до інженерних мереж житлові будинки з надвірними підсобними приміще­ннями або без таких, з інженерними мережами або без таких; або споруджують (будують), добудовують, реконструюють інженерні мережі з метою підключення до них житлового будинку; або купують житловий будинок (в тому числі незавершений будівництвом) з надвірними підсобними приміщеннями або без таких, з інженерними мережами або без таких, разом з земельною ділянкою, на якій він розташований,

в) працюють у загальноосвітніх навчальних закладах (педагогічні працівники) або у закладах охорони здоров’я первинної медицини (медичні працівники) або у виконавчих органах місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад.

4. Фонд формує та подає до 10 червня та 10 грудня поточного бюджетного періоду Головному розпоряднику зведений реєстр позичальників, які мають право на отримання відшкодування, передбаченого Програмою та цим Порядком, який повинен містити такі відомості:

– прізвище, ім’я, по батькові позичальника;

– серію та номер паспорта громадянина України позичальника, дату видачі паспорта та орган, що видав паспорт громадянина України позичальнику;

– адресу фактичного проживання, адресу реєстрації постійного місця проживання (за наявності) позичальника;

– місце роботи та посаду позичальника;

– місцезнаходження житлового будинку (в тому числі незавершеного будівництвом), на придбання, спорудження (будівництво), добудову (заверше­ння будівництва), реконструкцію, підключення до інженерних мереж якого Фондом надано кредит;

– ціль кредитування;

– номер, дата укладення та строк дії кредитного договору;

– розмір суми (залишку) кредиту, який підлягає поверненню;

– розмір фактично сплаченої плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору, що підлягає відшкодуванню (у гривнях).

Фонд зобов’язаний перевірити відповідність позичальників, які включаються до реєстру, на предмет відповідності їх вимогам Програми та цього Порядку.

Головний розпорядник до 15 червня та до 15 грудня поточного бюджетного року на підставі наданого Фондом зведеного реєстру позичальників, які мають право на отримання відшкодування, передбаченого Програмою та цим Порядком, перераховує відповідну суму бюджетних коштів на рахунок Фонду, відкритий в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Сумській області.

Фонд протягом трьох робочих днів з моменту отримання коштів від Головного розпорядника перераховує їх на розрахункові рахунки відповідних позичальників, що відкриті в банківських установах, для відшкодування плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору.

Відшкодування здійснюється в межах коштів, передбачених у селищному бюджеті на відповідний рік, та відповідно до помісячного плану асигнувань.

Відшкодування здійснюється за кредитними договорами, укладеними Фондом, починаючи з моменту затвердження Програми Великописарівською селищною радою.

Позичальник може отримати відшкодування лише два рази на рік щороку протягом дії укладеного кредитного договору.

Бюджетні кошти не можуть бути спрямовані на сплату будь-яких штрафів та/або пені, нарахованих згідно з умовами кредитного договору.

5. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним використанням здійснюються відповідальним виконавцем та Головним розпорядником в установленому законодавством порядку.

 

 

 

Додаток 2

до Правил надання та повернення довгострокових кредитів по селищній програмі підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік

 

ПОЛОЖЕННЯ

про селищну (місцеву) комісію з відбору індивідуальних забудовників,

яким надається право на одержання кредиту

 

1. Це Положення встановлює правовий статус, процедуру створення та організації роботи селищної (місцевої) комісії з відбору індивідуальних забудовників, яким надається право на одержання кредиту (далі по тексту – Комісія).

2. Комісія є постійно діючим органом, створеним для оцінки та проведення відбору індивідуальних забудовників з метою надання їм кредиту відповідно до Правил надання та повернення довгострокових кредитів по селищній програмі підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік (далі по тексту – Правила), залежно від території, на яку поширюється юрисдикція відповідного представницького органу місцевого самоврядування (районної, сільської, селищної), що затвердив своїм рішенням відповідну місцеву програму підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» (далі по тексту – Місцева програма):

1) на підставі спільного розпорядження голови голови селищної ради (далі по тексту – селищна комісія);

2) на підставі рішення виконавчого органу місцевого самоврядування (далі по тексту – комісія сільської, селищної рад).

3. Комісія у своїй діяльності керується Правилами та цим Положенням.

4. Основним завданням Комісії є відбір індивідуальних забудовників, яким надається право на одержання кредиту, шляхом прийняття рішення про надання кредиту або відмову у наданні кредиту, у порядку, передбаченому Правилами та цим Положенням;

5. Селищна комісія складається з з 6 (шести) осіб.

6. Очолює Комісію голова, який призначається розпорядженням голови селищної ради.

Голова Комісії:

1) скликає засідання Комісії та визначає порядок денний, дату, час та місце проведення засідання Комісії;

2) організовує проведення засідань Комісії;

3) головує на засіданнях Комісії.

У разі відсутності голови Комісії його обов’язки виконує головуючий, який обирається для проведення одного засідання Комісії у порядку, аналогічному порядку обрання голови Комісії.

7. Секретар Комісії призначається: у комісію сільської, селищної рад – наказом голови сільської, селищної рад із числа працівників виконавчого органу місцевого самоврядування.

Секретар Комісії бере участь у засіданнях Комісії без права голосу.

Секретар Комісії:

1) веде журнал реєстрації інформаційних висновків та інших документів, що надходять від Сумського обласного комунального підприємства «Фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості» (далі по тексту – Фонд);

2) здійснює організаційну підготовку, матеріально-технічне забезпечення засідань Комісії, готує матеріали для розгляду та прийняття рішення Комісією;

3) забезпечує виконання доручень голови Комісії, у тому числі щодо скликання Комісії та формування порядку денного засідань Комісії;

4) забезпечує ведення  та зберігання протоколів засідань Комісії;

5) забезпечує обмін інформацією та документами між Комісією та виконавчим органом місцевого самоврядування (комісія сільської, селищної рад), інформує зазначені структури про прийняті Комісією рішення.

8. Інформація про дату, час та місце проведення засідання Комісії доводиться до відома членів Комісії не пізніше як за 3 (три) робочі дні до дати проведення засідання шляхом направлення листів та (або) у телефонному режимі. Зазначена інформація також розміщується: для комісії сільської, селищної рад – на офіційному сайті представницького органу місцевого самоврядування, а також в районному друкованому засобі масової інформації

Засідання Комісії проводяться за необхідності, у термін не пізніше 1 (одного) місяця з дати отримання інформаційного листа Фонду.

9. Організаційною формою роботи Комісії є засідання. Засідання Комісії вважаються правомочними у разі присутності не менше 2 / 3 її затвердженого загального кількісного складу (тобто не менше 4 членів для районної комісії, та не менше 4 членів – для комісії сільських, селищної рад).

10. Рішення Комісії приймаються шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів від присутніх на засіданні членів Комісії. При рівному розподілі голосів голос голови Комісії (головуючого на засіданні Комісії) є вирішальним.

11. Комісія приймає рішення про надання або про відмову у наданні індивідуальному забудовникові кредиту на підставі інформаційного висновку Фонду у термін не пізніше 1 (одного) місяця з дати його отримання.

12. Члени Комісії зобов’язані не допускати конфлікту інтересів під час виконання своїх повноважень членів Комісії.

У разі наявності конфлікту інтересів члена Комісії під час прийняття Комісією рішення, яке стосується конкретного індивідуального забудовника, такий член Комісії повинен повідомити Комісію про наявність зазначеного конфлікту інтересів перед початком розгляду документів, що стосуються даного індивідуального забудовника, про що зазначається у протоколі засідання Комісії.

Член Комісії, який повідомив Комісію про конфлікт інтересів, не бере участі у голосуванні під час прийняття Комісією рішення, яке стосується відповідного індивідуального забудовника.

13. Засідання Комісії є відкритими. Індивідуальні забудовники, представники засобів масової інформації та громадськості мають право бути присутніми під час проведення засідань Комісії.

14. На засіданнях Комісії має право бути присутнім та надавати пояснення до матеріалів, наданих Фондом на розгляд Комісії, уповноважений представник Фонду. Представник Фонду не має права голосу під час роботи Комісії.

15. Рішення Комісії оформлюється протоколом, який складається секретарем Комісії не пізніше наступного робочого дня за днем проведення засідання та підписується на кожній сторінці головою (головуючим на засіданні Комісії) та всіма членами Комісії, присутніми на засіданні, а також секретарем Комісії.

Протокол складається у двох примірниках, один з яких зберігається у секретаря Комісії, а другий направляється Фонду протягом 3 (трьох) робочих днів з моменту прийняття рішення Комісії.

 

Додаток 3

до Правил надання та повернення довгострокових кредитів по селищній програмі підтримки індиві­дуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік

 

Інформаційний висновок

 

Прізвище, ім’я, по батькові індивідуального забудовника

 

Дата та місце народження індивідуального забудовника

 

Паспортні дані індивідуального забудовника

 

Реєстраційний номер облікової картки платника податків індивідуального забудовника

 

Місце проживання індивідуального забудовника та його реєстрації

 

Кредитоспроможність індивідуального забудовника

 

Об’єкт кредитування та його місцезнаходження

 

Загальна сума кредиту

 

Спосіб забезпечення належного виконання позичальником зобов’язання за кредитним договором

 

 

 

___________________

    (Посада керівника Фонду)

_____________________

(Підпис керівника Фонду)

______________________

(Ініціали та прізвище керівника Фонду)

М.П.

 

Додаток 4

до Правил надання та повернення довгострокових кредитів по селищній програмі підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2021 рік

 

КРЕДИТНИЙ ДОГОВІР

 

______________________                                                    «___» _______________ р.

   (місце укладання договору)                                                                           (дата укладання договору)

 

Сумське обласне комунальне підприємство «Фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості», в особі ____________________________,

                                                                                         (посада, прізвище, ім’я, по батькові)

що діє на підставі Статуту (далі - Кредитор), з однієї сторони, та громадянин (громадянка) _____________________________ (далі по тексту - Позичальник), з іншої

                                   (прізвище, ім’я, по батькові)

сторони, далі разом іменовані «Сторони», а кожен окремо «Сторона», уклали цей Договір про наступне:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. Кредитор зобов’язується надати Позичальнику грошові                          кошти на умовах забезпеченості, повернення, строковості, платності та цільового характеру використання (далі по тексту - кредит) на ________________________________________________________________

(спорудження (будівництво), добудова (завершення будівництва), реконструкція, підключення до інженерних мереж об’єкта будівництва або придбання об’єкта купівлі-продажу)

житлового будинку, розташованого за адресою:___________________________,

                                                                                    (повна адреса)

на підставі _______________________________________________________,

(договір про виконання робіт щодо спорудження (будівництва), добудови (завершення будівництва), реконструкції, підключення до інженерних мереж об’єкта будівництва та (або) придбання об’єкта купівлі-продажу із зазначенням реквізитів такого договору)

строком на _________ років на загальну суму _________ гривень _____ копійок

(______________________________________ гривень_____________копійок)

(сума кредиту прописом)

за рахунок коштів ____________________________________________________,

                                             (районний бюджет, бюджет об’єднаної територіальної громади)

зі сплатою плати за користування кредитом (відсотків за кредитом) у розмірі            3 (трьох) відсотків річних, а Позичальник зобов’язується використати і повернути кредит на умовах, у порядку та у строки, визначені цим Договором.

1.2. В якості забезпечення виконання Позичальником своїх зобов’язань перед Кредитором за цим Договором щодо повернення кредиту, сплати нарахованих відсотків, пені, штрафів, а також інших витрат щодо задоволення вимог Кредитора за цим Договором, Кредитор укладає:

1.2.1. _____________________________________________________.

1.2.2. ______________________________________________________.

1.2.3. ______________________________________________________.

(договори про забезпечення виконання зобов’язання: договір поруки, іпотечний договір)

1.3. Позичальник гарантує, що на момент укладання цього Договору не існує подій, що створюють загрозу належному виконанню цього Договору (судові спори, майнові вимоги третіх осіб тощо), про які він не повідомив Кредитора.

2. ПОРЯДОК НАДАННЯ ТА ПОГАШЕННЯ КРЕДИТУ, НАРАХУВАННЯ ТА СПЛАТИ ВІДСОТКІВ

2.1. Кредит надається Позичальнику у межах суми та на цілі, визначенні пунктом 1.1 цього Договору, за його заявою окремими частинами (далі по тексту - кожна частина окремо – кредитний транш, а у сукупності – кредитні транші). (Така умова вказується у кредитному договорі у разі надання Позичальнику кредиту окремими кредитними траншами).

Кредит надається Позичальнику у межах суми та на цілі, визначенні пунктом 1.1 цього Договору, за його заявою одразу у повному обсязі (далі по тексту - кредитний транш). (Така умова вказується у кредитному договорі у разі надання Позичальнику кредиту одним кредитним траншем).

2.2. Надання кредиту кредитними траншами здійснюється на підставі укладених Кредитором з Позичальником додаткових договорів до цього договору, у яких зазначається: об’єкт кредитування; реквізити договору, на оплату за яким надається кредитний транш; отримувач платежу та платіжні реквізити, за якими буде здійснене перерахування кредитного траншу; необхідна сума кредитного траншу; графік погашення кредитного траншу.

(У разі надання кредиту одним кредитним траншем, умови договору щодо цільового призначення кредитного траншу та інші вищевказані умови можуть зазначатися безпосередньо у тексті цього договору).

2.3. Кредитні транші надаються шляхом їх безготівкового перерахування з рахунку Кредитора, відкритого в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Сумській області, на поточні рахунки відповідних отримувачів платежу, вказаних у цьому Договорі та (або) додаткових договорах до нього. У призначенні платежу Кредитором зазначається, зокрема, джерело фінансування платежу (а саме текст «кредитний транш»), та найменування позичальника.

2.4. Кредитний транш може бути спрямований на сплату авансового платежу (здійснення передоплати) за укладеними Позичальником договорами щодо об’єкту кредитування, визначеного цим Договором, у розмірі не більше 30 (тридцяти) відсотків від договірної вартості (у разі придбання об’єкта купівлі-продажу аванс може складати до 100 (ста) відсотків договірної вартості включно).

2.5. Кредитні транші можуть спрямовуватися на оплату фактично отриманих Позичальником товарно-матеріальних цінностей та (або) фактично виконаних робіт за договорами, у розмірі не більше вартості таких товарно-матеріальних цінностей та (або) робіт, вказаних у відповідних підтвердних документах (товарні накладні, акти приймання-передачі виконаних робіт тощо), з врахуванням можливого раніше сплаченого авансового платежу.

2.6. Кредитний транш вважається наданим у момент (день) списання суми кредитного траншу з рахунку Кредитора, відкритого в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Сумській області.

2.7. Погашення кредиту здійснюється Позичальником за графіком, що є невід’ємною частиною цього Договору.

2.8. Нарахування плати за користування кредитом (відсотків за кредитом) здійснюється Кредитором щомісяця, протягом 5 (п’яти) робочих днів місяця, наступного за звітним місяцем.

2.9. Позичальник повинен сплатити плату за користування кредитом (відсотки за кредитом) у розмірі, вказаному у відомостях про нарахування, не пізніше 15 (п’ятнадцятого) числа місяця, наступного за звітним місяцем.

 

3. ПРАВА ТА ОБОВЯЗКИ СТОРІН

3.1. Кредитор зобов’язується:

- надати Позичальнику кредит на умовах, у порядку та строки, визначені цим Договором;

- здійснювати супроводження цього Договору та надавати Позичальнику консультації з питань виконання умов цього Договору.

- складати та надавати Позичальнику довідку про відсутність заборгованості за цим Договором на підтвердження повного виконання Позичальником фінансових зобов’язань за цим Договором;

- здійснювати контроль за цільовим використанням кредиту;

- здійснювати перевірку етапів робіт на об’єкті будівництва (така умова вказується у кредитному договорі у разі, коли об’єктом кредитування є об’єкт будівництва);

- здійснювати перевірку фактичної наявності об’єкту купівлі-продажу та відповідності його технічного стану звіту про оцінку майна (така умова вказується у кредитному договорі у разі, коли об’єктом кредитування є об’єкт купівлі-продажу);

- направляти на електронну поштову скриньку Позичальника, вказану у цьому Договорі, відомості про нарахування відсотків за користування кредитом;

- надавати Позичальнику чи його представнику, що має належним чином посвідчені повноваження, особисто оригінали відомостей про нарахування плати за користування кредитом (відсотків за кредитом) у паперовій формі на завчасну відповідну вимогу Позичальника;

- перевіряти оригінали документів, завірені копії яких подає Позичальник для отримання кредитного траншу.

3.2. Кредитор має право:

- здійснювати перевірку та контроль відповідно до Правил надання та повернення довгострокових кредитів по обласній цільовій програмі індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2017-2018 роки (далі по тексту – Правила) та законодавства України;

- вимагати дострокового погашення кредиту та дострокової сплати Позичальником інших платежів, передбачених цим Договором, у тому числі штрафних санкцій, у разі порушення Позичальником умов цього Договору, у тому числі у разі використання кредиту не за цільовим призначенням, порушення Позичальником зобов’язання щодо забезпечення укладання договорів про забезпечення виконання зобов’язання, інших істотних умов цього Договору;

- припинити подальше фінансування Позичальника та вимагати від нього та (або) його поручителів дострокового погашення кредиту, плати за користування кредитом (відсотків за кредитом) та сплати інших платежів, передбачених умовами цього Договору, у випадку необґрунтованого порушення Позичальником строків виконання робіт на об’єкті будівництва, який є об’єктом кредитування;

- вимагати від Позичальника дострокового погашення кредиту у повному обсязі та сплати штрафних санкцій у розмірі не менше 50 (п’ятдесяти) відсотків суми заборгованості за цим Договором, у разі невиконання Позичальником свого обов’язку щодо забезпечення укладання договорів про забезпечення виконання зобов’язання за цим Договором;

- у будь-який час протягом строку дії цього Договору, за попереднім повідомленням Позичальника здійснювати контроль та проводити перевірку наявності, умов зберігання та стану майна, що є предметом іпотеки за іпотечним договором, вказаним у пункті ___ цього Договору;

- у разі неповернення Позичальником кредиту у строки, визначені цим Договором, несплати відсотків, пені, штрафів, інших платежів у строки, визначені цим Договором, звернути стягнення на засоби забезпечення виконання зобов’язань за цим Договором, оформлені відповідно до іпотечного договору згідно з пунктом ___ цього Договору.

3.3. Позичальник зобов’язується:

- надати на момент укладання цього Договору Кредитору всі документи, які є необхідними для надання кредиту (кредитного траншу) згідно з вимогами Кредитора відповідно до Правил та законодавства України;

- укласти із Кредитором іпотечний договір, що вказаний у пункті ___ цього Договору, на узгоджених з Кредитором умовах відповідно до Правил та законодавства України одночасно з укладанням цього Договору (така умова вказується у кредитному договорі у разі, якщо позичальник передає в іпотеку Кредитору належне йому на праві власності нерухоме майно);

- протягом п’яти робочих днів від дати укладання іпотечного договору, визначеного у пункті ___ цього Договору, укласти договір страхування предмета іпотеки на його повну вартість від ризиків випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування на користь Кредитора (іпотекодержателя) на весь строк дії іпотечного договору відповідно до законодавства України та протягом п’яти робочих днів від дати укладання договору страхування надати Кредитору відповідний договір страхування; у постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь строк іпотеки майно, яке є предметом іпотеки, було застрахованим;

- погасити Кредитору у повному обсязі кредит на умовах та у строк, встановлені у цьому Договорі відповідно до Правил та законодавства України;

- сплачувати Кредитору плату за користування кредитом (відсотки за кредитом) та плату за надання послуг по супроводженню цього договору у порядку та строки, визначені цим Договором;

- сплатити Кредитору пеню, штраф та інші платежі у порядку та строки, визначені цим Договором;

- не перешкоджати Кредитору у реалізації його права здійснювати перевірки та контроль відповідно до Правил та законодавства України, надавати йому на його вимогу всі документи, необхідні для реалізації цього права;

- сплачувати Кредитору за надання послуг по супроводженню цього договору щомісячно плату у розмірі 0,25 (нуль цілих двадцять п’ять сотих) відсотків від розміру кредиту, передбаченого у пункті 1.1 цього Договору, незалежно від фактичної заборгованості позичальника за кредитом у поточному місяці;

- надавати Кредитору можливість безперешкодного доступу до об’єкту кредитування для здійснення контролю та перевірок відповідно до умов цього Договору.

- забезпечити укладання договорів про забезпечення виконання зобов’язання за цим Договором.

- отримувати від Кредитора відомості про нарахування плати за користування кредитом (відсотків за кредитом);

- використовувати кредит тільки за цільовим призначенням відповідно до цього договору;

- без згоди Кредитора не давати та не брати кредитів, не виступати гарантом або поручителем, не дарувати, не продавати та не давати під заставу належне Позичальнику майно, у тому числі майно, що є предметом іпотеки згідно цього Договору, а також не брати на себе інших боргових зобов’язань до повного повернення кредиту, відсотків за користування ним, плати за надання послуг по супроводженню цього Договору, інших платежів, передбачених цим Договором;

- без згоди Кредитора не продавати та не передавати майнові права на житло та інше нерухоме майно, що належить Позичальнику чи буде ним придбане, до повного повернення кредиту та відсотків за користування ним, плати за надання послуг по супроводженню цього Договору, інших платежів, передбачених цим Договором;

- повідомляти Кредитора у термін не пізніше 15 календарних днів з моменту події про зміну свого чи поручителів місця роботи, проживання та складу сім’ї, а також про суттєві зміни фінансового стану;

- надавати Кредитору на його вимогу документальний звіт про використання кредиту;

- за наявності запиту Кредитора надавати інформацію про фінансовий стан свого господарства і поручителів та надавати для огляду все належне майно;

- за вимогою Кредитора проводити заміну поручителів чи доповнювати їх кількість при зміні фінансового стану останніх чи з інших підстав;

- відшкодувати у повному обсязі всі витрати Кредитора, пов’язані з одержанням виконання;

- компенсувати Кредитору на підставі окремих договорів витрати, пов’язані з оформленням та супроводженням цього Договору;

- у разі пролонгації цього Договору сплачувати Кредитору плату за користування кредитом (відсотків за кредитом) та плату за надання послуг по супроводженню цього Договору у порядку та строки, визначені цим Договором.

3.4. Позичальник має право:

- отримати кредит у порядку та строки, визначені цим Договором;

- достроково повністю або частково погасити кредит та нараховану плату за користування кредитом (відсотків за кредитом), інші платежі, передбачені цим Договором, письмово попередивши про це Кредитора не пізніше, ніж за 3 (три) робочі дні до запланованої дати дострокового погашення;

- відмовитись від отримання кредиту з будь-яких причин до моменту перерахування йому Кредитором кредиту (першого кредитного траншу), повідомивши про це останнього у письмовій формі.

 

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

4.1. У разі нецільового використання кредиту (кредитного траншу) Позичальник зобов’язується сплатити Кредитору штраф у розмірі                             50 (п’ятдесяти) відсотків від загальної суми кредиту, вказаного у п.1.1 цього Договору.

4.2. За прострочення платежів за цим Договором Позичальник зобов’язаний сплатити Кредитору пеню з розрахунку подвійної річної облікової ставки Національного банку України, що діє на день виникнення боргу за фактичний період прострочення платежу, включаючи день оплати.

4.3. У разі невиконання Позичальником свого обов’язку щодо забезпечення укладання договорів про забезпечення виконання зобов’язання за цим Договором, Позичальник зобов’язаний сплати Кредитору штраф у розмірі не менше 50 (п’ятдесяти) відсотків суми заборгованості за цим Договором.

4.4. У разі невиконання Позичальником зобов’язання щодо внесення змін до іпотечного договору, визначеного у пункті ___ цього Договору, у випадках, обумовлених у цьому Договорі та (або)у такому іпотечному договорі, Позичальник повинен дострокового погасити кредит у повному обсязі та сплати штраф у розмірі 50 (п’ятдесяти) відсотків суми основної заборгованості за цим Договором.

4.5. Неотримання Позичальником відомостей про нарахування з будь-яких причин не звільняє його від зобов’язання щодо сплати плати за користування кредитом (відсотків за кредитом) та плати за надання послуг по супроводженню цього Договору, а також від сплати Кредитору штрафних санкцій за несплату чи несвоєчасну сплату зазначених платежів та від інших форм відповідальності, передбачених у цьому Договорі.

4.6. Позичальник зобов’язаний достроково погасити заборгованість за кредитом, сплатити плату за користування кредитом (відсотки за кредитом) та плату за надання послуг по супроводженню цього Договору, та сплатити штрафні санкції за їх наявності, у разі, якщо Позичальник:

- змінює місце проживання та (або) його реєстрацію в межах території такого району чи об’єднаної територіальної громади на місце проживання та (або) його реєстрацію у межах території іншого району чи іншої об’єднаної територіальної громади;

- або змінює місце роботи (працевлаштування) у межах території такого району чи об’єднаної територіальної громади на місце роботи (працевлаштування) у межах території іншого району чи іншої об’єднаної територіальної громади.

4.7. Позичальник з числа педагогічних працівників сільських (селищних) загальноосвітніх навчальних закладів або медичних працівників сільських (селищних) закладів охорони здоров’я первинної медицини, працівників виконавчих органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, який отримав кредит від Кредитора та змінює зазначену професію (роботу, працевлаштування) на іншу, втрачає право на відшкодування плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору з обласного бюджету відповідно до Правил.

4.8. Позичальник несе повну відповідальність за достовірність наданих Кредитору документів для отримання кредиту, звітів про ведення робіт та документів про напрямки використання коштів кредиту відповідно до законодавства України.

4.9. У разі виявлення у процесі виконання цього Договору факту подання Позичальником недостовірної інформації, на основі якої укладений цей Договір та (або) надано кредит (кредитний транш), цей Договір розривається Кредитором в односторонньому порядку. Незаконно отримана сума кредиту повертається Позичальником Кредитору у місячний термін з моменту виявлення порушення.

5. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ

5.1. Цей Договір набирає чинності з дати його підписання сторонами та скріплення підписів печатками сторін та діє по __________________ року включно, а у частині розрахунків - до повного повернення Позичальником отриманого кредиту та відсотків за користування ним, а також інших платежів, передбачених цим Договором.

5.2. Цей Договір може бути достроково розірваний за взаємною згодою Сторін або на інших підставах, передбачених законодавством України та цим Договором. Сторона, яка ініціює дострокове розірвання цього Договору, повідомляє другу Сторону шляхом направлення на її адресу письмового повідомлення не пізніше, ніж за один місяць до дати дострокового розірвання цього Договору.

5.3. Закінчення строку дії цього Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього Договору.

 

6. ОСОБЛИВІ УМОВИ ДОГОВОРУ

6.1. Позичальник під час здійснення платежу за цим Договором на банківський рахунок Кредитора зазначає призначення платежу (заборгованість за кредитом, плата за користування кредитом (відсотки за кредитом), плата за надання послуг по супроводженню кредитного договору, штрафні санкції).

6.2. У разі, якщо позичальник здійснює один платіж за кількома видами призначень платежу, він зобов’язаний вказати у тексті платіжного доручення суму, яка спрямовується на кожен з видів призначення платежу, за якими здійснюється платіж.

6.3. Якщо позичальником не зазначено призначення платежу у платіжному дорученні або не вказана структура платежу у розрізі видів призначення платежу, Кредитор зараховує кошти, отримані від Позичальника, у наступній послідовності:

1) погашення нарахованих Фондом позичальнику штрафних санкцій за кредитним договором;

2) сплата плати за користування кредитом (відсотків за кредитом);

3) сплата плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору;

4) погашення основної заборгованості за кредитом.

5) сплата можливих інших фінансових зобов’язань Позичальника перед Кредитором, що випливають з цього Договору та законодавства України.

6.4. За наявності судового рішення по примусовому стягненню відповідної суми коштів з Позичальника у рахунок виконання зобов’язань за цим Договором та при неприпиненні строку дії цього Договору отримані від Позичальника кошти зараховуються Кредитором у такій черговості:

1) відшкодування судових витрат Кредитора;

2) погашення нарахованих Кредитором Позичальнику штрафних санкцій за цим договором, що не враховані у рішенні суду;

3) сплата плати за користування кредитом (відсотків за кредитом), що не враховані у рішенні суду;

4) сплата плати за надання послуг по супроводженню кредитного договору;

5) сплата штрафних санкцій за цим Договором та плати за користування кредитом (відсотків за кредитом), врахованих у рішенні суду;

6) погашення основної заборгованості за кредитом, не врахованої у рішенні суду;

7) погашення основної заборгованості за кредитом, врахованої у рішенні суду;

8) сплата можливих інших фінансових зобов’язань Позичальника перед Кредитором, що випливають з рішення суду, цього Договору та законодавства України.

6.5. Позичальник, який має трьох і більше дітей (у тому числі усиновлених та/або таких, що перебувають під його опікою/піклуванням), звільняється від сплати відсотків за користування кредитом протягом всього терміну дії цього Договору, починаючи з дати подання Кредитору копії підтвердних документів (свідоцтва про народження дітей, документів про усиновлення, встановлення опіки чи піклування).

6.6. Дострокове повернення Позичальником відсотків за користування кредитом, без повернення разом з ними відповідної суми кредиту, не допускається.

7. ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ

7.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання своїх зобов’язань за цим Договором, якщо таке невиконання або неналежне виконання є результатом діє непередбачених і невідворотних обставин непереборної сили (форс-мажор), а саме: повінь, землетрус, шквал, пожежа, інше стихійне лихо, ліквідація наслідків, викликаних винятковими погодними умовами і непередбаченими ситуаціями, війна, протиправна дія третіх осіб, аварія, зміни у законодавстві, які відбулися поза межами волі та бажань Сторін тощо.

7.2. Сторона, для якої склалися форс-мажорні обставини, зобов’язана негайно, але не пізніше трьох календарних днів з дати настання таких обставин повідомити у письмовій формі іншу Сторону.

7.3. Підтвердженням факту виникнення обставин непереборної сили (форс-мажор), зазначених у пункті 7.1. цього Договору, є документ, виданий компетентним органом відповідно до законодавства України.

7.4. У разі, коли строк дії обставин непереборної сили (форс-мажор) продовжується більше ніж 30 календарних днів, цей Договір може бути достроково розірваний відповідно до законодавства України.

 

8. ІНШІ УМОВИ ДОГОВОРУ

8.1. Усі додатки, зміни та/або доповнення до цього Договору вносяться за домовленістю Сторін, мають бути вчинені у письмові формі з обов’язковим посилання на цей Договір шляхом укладання відповідних додаткових договорів, які є невід’ємною частиною цього Договору.

8.2. Усі спори, що виникають при виконанні цього Договору або пов'язані із ним, вирішуються за домовленістю Сторін, а у разі неможливості - у судовому порядку відповідно до законодавства України.

8.3. Усі правовідносини, що виникають у зв’язку з виконанням умов цього Договору і не врегульовані ним, регламентуються законодавством України та Правилами.

8.4. Недійсність окремих положень цього Договору не тягне за собою недійсність Договору в цілому, оскільки можна припустити, що цей Договір міг би бути укладений без включення до нього таких положень.

8.5. Цей Договір складено українською мовою у двох автентичних примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної Сторони.

 

9. РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН

КРЕДИТОР

_______________________________

_______________________________

_______________________________

_______________________________

М.П.

 

ПОЗИЧАЛЬНИК

__________________________________

__________________________________

__________________________________

__________________________________

 

Секретар селищної ради                                                              Володимир ЛЄОНОВ

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ (ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                    смт. Велика Писарівка

 

Про затвердження Положення

про відділ бухгалтерського обліку

 та звітності Великописарівської

селищної ради

 

 

Відповідно до гл. ІІ ч. 5 ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обговоривши питання необхідності затвердження  Положення про відділ бухгалтерського обліку та звітності Великописарівської селищної ради, селищна  рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Положення про відділ бухгалтерського обліку та звітності Великописарівської селищної ради (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії з питань фінансів, бюджету, планування, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

 

 

Селищний голова                                                 Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

 

Додаток

Рішення 2 сесії Великописарівської селищної ради 8 скликання від

24 грудня  2020 року

ПОЛОЖЕННЯ

про відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Великописарівської селищної ради

 

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1 Відділ бухгалтерського обліку та звітності виконавчого апарату Великописарівської селищної ради (далі – Відділ) утворюється Великописарівською селищною радою та є її виконавчим органом.

1.2 Відділ підзвітний і підконтрольний Великописарівській селищній раді, підпорядкований її виконавчому комітету та Великописарівському селищному голові.

1.3 Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Бюджетним кодексом України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи", нормативними актами Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, інструкціями, наказами Міністерства фінансів України, Головного управління державного казначейства України, рішеннями селищної ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, а також цим Положенням.

1.4 Працівники Відділу утримуються за рахунок коштів селищного бюджету.

1.5 На працівників Відділу поширюється дія Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

 

РОЗДІЛ ІІ. СТРУКТУРА ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ВІДДІЛУ

 

2.1. Структура і штати Відділу затверджуються Великописарівською селищною радою, штатний розпис – Великописарівським селищним головою.

2.2. Керівником Відділу є начальник Відділу - головний бухгалтер, який підпорядковується та є підзвітним селищному голові, першому заступнику селищного голови.

Начальник відділу - головний бухгалтер призначається на посаду та звільняється з посади відповідно до законодавства про працю з урахуванням вимог до професійно-кваліфікаційного рівня, Великописарівським селищним головою.

2.3. Працівники Відділу, призначаються на посаду розпорядженням селищного голови за рекомендацією конкурсної комісії Великописарівської селищної ради чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України, та звільняються з посади розпорядженням селищного голови відповідно до чинного законодавства України.

2.4. У разі тимчасової відсутності начальника Відділу  - головного бухгалтера (відрядження, відпустки, тимчасової втрати працездатності тощо) виконання його обов'язків покладається на одного з головних спеціалістів  Відділу, відповідно до посадових обов’язків.

2.5. Положення про Відділ затверджується Великописарівською селищною радою. Посадові інструкції працівників Відділу затверджуються селищним головою.

 

РОЗДІЛ ІІІ. ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ ВІДДІЛУ

 

3.1. Основними завданнями Відділу є:

3.1.1. Ведення бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету селищної ради та складення звітності.

3.1.2. Відображення у документах достовірної та у повному обсязі інформації про господарські операції і результати діяльності, необхідної для оперативного управління бюджетними призначеннями (асигнуваннями) та фінансовими і матеріальними (нематеріальними) ресурсами.

3.1.3. Забезпечення дотримання бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов'язань, своєчасного подання на реєстрацію таких зобов'язань, здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов'язань, достовірного та у повному обсязі відображення операцій у бухгалтерському обліку та звітності.

3.1.4. Забезпечення контролю за наявністю і рухом майна, використанням фінансових, матеріальних і нематеріальних ресурсів відповідно до затверджених нормативів і кошторисів.

3.1.5. Запобігання виникненню негативних явищ у фінансово-господарській діяльності, виявлення і мобілізація внутрішньогосподарських резервів.

3.2. Відділом здійснюється методичне керівництво та контроль за дотриманням вимог законодавства з питань ведення бухгалтерського обліку, складення фінансової та бюджетної звітності по апарату, виконавчих органах та установах, для яких виконавчий комітет Великописарівської селищної ради є головним розпорядником бюджетних коштів.

3.3. Відділ відповідно до покладених на нього завдань виконує наступні функції:

3.3.1. Веде бухгалтерський облік відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі, облікової політики, яка розробляється начальником Відділу та затверджується селищним головою, а також інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку з відображенням господарських операцій на підставі прийнятих до обліку первинних документів шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку відповідно до вимог Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом  Міністерства Фінансів України від 29.12.2015 року № 1219.

3.3.2. Забезпечує тотожність даних аналітичного обліку оборотам і залишкам за рахунками синтетичного обліку на перше число кожного місяця та ведення головної книги.

3.3.3. Своєчасно складає та подає звіти до органів державної статистики, фонду соціального страхування України, Державної податкової інспекції, управління Державного казначейства, інших державних органів.

3.3.4. Приймає від установ, для яких виконавчий комітет Великописарівської селищної ради є головним розпорядником бюджетних коштів, фінансову та бюджетну звітність, аналізує ефективність використання ними бюджетних коштів.

3.3.5. Проводить аналіз обсягів видатків за попередні роки, опрацьовує та подає до фінансового відділу Великописарівської селищної ради попередню розрахункову потребу на наступний бюджетний рік, складає бюджетний запит з відповідними обґрунтуваннями, складає та доводить розпорядникам нижчого рівня та одержувачам лімітні довідки про бюджетні асигнування, складає проекти кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету та планів спеціального фонду місцевого бюджету, складає та подає на затвердження кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету та плани спеціального фонду місцевого бюджету, в разі необхідності внесення змін протягом бюджетного року складає довідки про зміни до кошторису та плану асигнувань.

3.3.6. Складає штатний розпис і розрахунки до нього в розрізі апарату та виконавчих органів селищної ради.

3.3.7. Приймає участь у розробці селищних бюджетних програм та опрацьовує отримані документи та інформацію, що стосується питань порушених в конкретній бюджетній програмі, протягом року здійснює аналіз їх виконання, контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів відповідно до напрямів діяльності бюджетних програм.

3.3.8. Готує проекти рішень Великописарівської селищної ради та виконавчого комітету Великописарівської селищної ради, розпорядження селищного голови з питань, що входять до компетенції Відділу.

3.3.9. Координує і надає методичну допомогу по веденню бухгалтерського обліку та здійснює поточний контроль за фінансовою діяльністю установ, для яких виконавчий комітет Великописарівської селищної ради є головним розпорядником коштів.

3.3.10. Своєчасно та у повному обсязі перераховує податки і збори (обов'язкові платежі) до відповідних бюджетів.

3.3.11. Забезпечує дотримання вимог нормативно-правових актів щодо:

1) використання фінансових, матеріальних та інформаційних ресурсів під час прийняття та оформлення документів щодо проведення господарських операцій;

2) інвентаризації необоротних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів, розрахунків та інших статей балансу. Кількість інвентаризацій у звітному році, дати їх проведення, перелік майна і зобов’язань, що підлягають інвентаризації визначаються розпорядженням селищного голови.

3.3.12. Проводить аналіз даних бухгалтерського обліку та звітності, у тому числі зведеної звітності, щодо причин зростання дебіторської та кредиторської заборгованості, розробляє та здійснює заходи щодо стягнення дебіторської та погашення кредиторської заборгованості, організовує та проводить роботу з її списання відповідно до законодавства.

3.3.13. Забезпечує зберігання, оформлення та передачу до архіву оброблених первинних документів та облікових регістрів, які є підставою для відображення у бухгалтерському обліку операцій та складення звітності, а також звітності.

3.3.14. Бере участь у роботі з оформлення матеріалів щодо нестачі, крадіжки грошових коштів та майна, псування активів.

3.4. Здійснює, в межах повноважень, договірну роботу щодо договорів, угод, контрактів, стороною яких виступає Великописарівська селищна рада або її виконавчий комітет.

3.5. За дорученням керівництва аналізує матеріали, які надходять від правоохоронних, судових органів та органів прокуратури, інших державних органів та установ, сприяє своєчасному вжиттю заходів за результатами їх розгляду.

 

РОЗДІЛ ІV. ПРАВА ВІДДІЛУ

 

4.1. Відділ має право:

4.1.1. Представляти виконавчий комітет Великописарівської селищної ради в установленому порядку з питань, що відносяться до компетенції Відділу, в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності.

4.1.2. Встановлювати обґрунтовані вимоги до порядку оформлення і подання до Відділу виконавчими органами селищної ради первинних документів для їх відображення у бухгалтерському обліку, а також здійснювати контроль за їх дотриманням.

4.1.3. Одержувати від посадових осіб апарату та виконавчих органів Великописарівської селищної ради та установ, для яких виконавчий комітет селищної ради є головним розпорядником бюджетних коштів, документи, звіти та інформацію необхідну для виконання покладених на Відділ функцій.

4.1.4. Вносити селищному голові пропозиції щодо удосконалення порядку ведення бухгалтерського обліку, складення звітності, здійснення поточного контролю, провадження фінансово-господарської діяльності.

 

РОЗДІЛ V. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВІДДІЛУ

 

5.1. Персональну відповідальність за роботу Відділу та належне здійснення покладених на нього завдань та функцій несе начальник Відділу.

5.2. Працівники Відділу можуть бути притягнуті до цивільної, адміністративної, кримінальної та інших видів відповідальності у випадках та у порядку, передбачених чинним законодавством України.

5.3. Працівники несуть відповідальність за своєчасне та належне виконання обов’язків, передбачених даним Положенням і посадовими інструкціями, в порядку, визначеним чинним законодавством.

 

РОЗДІЛ VІ. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

6.1 Припинення діяльності Відділу здійснюється за рішенням Великописарівської селищної ради відповідно до вимог чинного законодавства України.

6.2 Зміни і доповнення до цього Положення вносяться відповідно до процедури розгляду питань у Великописарівській селищній раді, передбаченої Регламентом роботи селищної ради.

 

 

 

Секретар ради                                                 Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ (ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                    смт. Велика Писарівка

 

Про затвердження Положення

про відділ організаційної роботи

та персоналу Великописарівської

селищної ради

 

 

Відповідно до гл. ІІ ч. 5 ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обговоривши питання необхідності затвердження   Положення про відділ організаційної роботи та персоналу Великописарівської селищної ради, селищна  рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Положення про відділ організаційної роботи та персоналу Великописарівської селищної ради (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту.

 

 

 

Селищний голова                                                 Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

 

 

Додаток

Рішення 2 сесії Великописарівської селищної ради 8 скликання від

24 грудня  2020 року

 

ПОЛОЖЕННЯ

про відділ організаційної роботи та персоналу виконавчого комітету Великописарівської селищної ради

 

  1. Загальні положення

 

1.1.Відділ організаційної роботи та персоналу Великописарівської селищної ради (далі – Відділ) утворюється за рішенням Великописарівської селищної ради та є структурним підрозділом виконавчого комітету Великописарівської селищної ради.

1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним Великописарівській селищній раді, підпорядкований її виконавчому комітету, селищному голові,  першому заступнику селищного голови, секретарю селищної ради.

1.3. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, прийнятими у відповідності до Конституції та законів України, міжнародними договорами, рішеннями Великописарівської селищної ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, цим положенням та іншими нормативними актами.

1.4. Працівники Відділу  утримуються за рахунок коштів селищного бюджету.

1.5. На працівників Відділу поширюється дія Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

 

  1. Основні завдання і функції відділу

 

2.1. Основними завданнями  відділу є:

2.1. організаційне забезпечення діяльності селищної ради, координація з організаційних питань та взаємодія з структурними підрозді­лами селищної ради, підприємствами, установами та організаціями селищної ради;

2.2. підвищення ефективності організаторської та організаційно-масової роботи селищної ради, її посадових осіб;

2.3. встановлення в селищній раді єдиного порядку документування  і роботи з документами із застосуванням сучасних автоматизованих систем та скорочення кількості документів;

2.4. здійснення контролю за виконанням актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, актів центральних органів виконавчої влади, розпоряджень і доручень голів обласної і районної державних адміністрацій, розпоряджень селищного голови.

Відділ відповідно до покладених на нього завдань:

2.5. здійснює організаційне забезпечення та проводить перевірку стану додержання на території селищної ради Конституції України, законів України, виконання указів і розпоряджень Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень і доручень голів облдержадміністрації та райдержадміністрації, розпоряджень селищного голови інших законодавчих актів посадовими особами селищної ради;

2.6. забезпечує взаємодію селищної ради з обласною, районною державними адміністраціями, районною радою, а також з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, які знаходяться на території селищної ради;      

2.7. опрацьовує та подає селищному голові, секретарю селищної ради проекти службових документів з питань, віднесених до компетенції відділу, готує до них аналітичні, довідкові та інші необхідні матеріали;

2.8. розробляє проекти розпоряджень селищного голови, рішень сесій та виконкомів з питань, що належать до компетенції відділу;

2.9. готує на основі пропозицій заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, секретаря селищної ради, керівників управлінь, відділів, селищної ради проекти річних, квартальних планів роботи селищної ради та її виконавчого комітету;

2.10. сприяє у підготовці і проведенні на території селищної ради виборів Президента України, народних депутатів України, селищного голови, депутатів селищної ради, старост сіл, референдумів та опитувань громадян, сприяє виборчим комісіям у здійсненні ними своїх повноважень;

2.11. здійснює організаційне забезпечення засідань сесій селищної ради та її виконавчого комітету, а також нарад, що проводяться селищним головою, заступником селищного голови, секретарем селищної ради;

2.12. організаційно забезпечує проведення зустрічей керівництва селищної ради в трудових колективах, за місцем проживання населення, з окремими категоріями громадян селищної ради;

2.13. забезпечує проведення семінарів, нарад, навчань з питань, віднесених до компетенції відділу;

2.14. аналізує спільно із головним спеціалістом, відповідальним за юридичне забезпечення селищної ради, рішення селищної ради та її виконавчого комітету на предмет їх відповідності Конституції України, законам України; указам і розпорядженням Президента України, іншим актам законодавчої та виконавчої влади;       

2.15. за дорученням керівництва селищної ради, спільно з відповідними   відділами, іншими структурними підрозділами селищної ради організовує підготовку проектів рішень селищної ради та її виконавчого комітету, віднесених до компетенції відділу, які вносяться на їх розгляд селищним головою;

2.16. забезпечує  чітку  організацію   діловодства   в   селищній раді, контроль за строками проходження і виконання службових документів; 

2.17. розробляє Інструкцію з діловодства та номенклатуру справ селищної ради;

2.18. забезпечує впровадження та контролює дотримання структурними підрозділами селищної ради вимог Інструкції з діловодства, Регламенту роботи виконавчого комітету та виконавчих органів Великописарівської селищної ради;

2.19. забезпечує належне  виконання вимог, встановлених Законом України «Про доступ до публічної інформації» в частині компетенції відділу;

2.20. здійснює контроль за виконанням структурними підрозділами селищної ради в частині виконання ними  делегованих повноважень актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, розпоряджень і доручень голів обласної, районної державних адміністрацій, запитів і звернень народних депутатів України, депутатів місцевих рад (далі – документи), а також аналіз причин порушення строків виконання документів і внесення пропозицій щодо їх усунення;

2.21. забезпечує організацію прийому з особистих питань і виїзних прийомів громадян селищним головою, заступником селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, секретарем селищної ради;

2.22. надає методичну допомогу структурним підрозділам селищної ради в організації діловодства;

2.23. забезпечує ведення архівної справи в апараті селищної ради;

2.24. формування, ведення  та забезпечення  зберігання особових справ, трудових книжок  працівників виконавчого апарату Великописарівської селищної ради;

2.25. організація та проведення конкурсів  на заміщення вакантних посад, підготовка необхідних матеріалів на засідання конкурсної та атестаційної комісії;

2.26. оформлення  документів про прийняття Присяги посадової особи місцевого самоврядування та присвоєння рангів посадовим особам виконавчого апарату, внесення про це записів до трудових книжок;

2.27. організація проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених  Законом України «Про очищення влади», проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та з підвищеним корупційним ризиком;

2.28. організація роботи з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників, проведення атестації працівників виконавчого апарату ради,  впровадження сучасних форм роботи з персоналом;

2.29. здійснення заходів щодо добору та розстановки персоналу, вивчення відповідності їхніх ділових і моральних якостей в  роботі за посадою;

2.30. здійснення методичного та інформаційно-правового забезпечення роботи кадрових служб підпорядкованих установ;

2.31. організація роботи щодо обчислення стажу роботи та стажу служби в органах місцевого самоврядування, здійснення контролю за встановленням надбавок за вислугу років та наданням відпусток відповідної тривалості, складання графіків щорічних відпусток працівників селищної ради;

2.32. організація заходів для забезпечення трудової дисципліни в Великописарівській селищній раді, оформлення документів, пов'язаних з проведенням службового розслідування;

2.33. організація та проведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників,  що перебувають у трудових відносинах з Великописарівською селищною радою.

 

  1. Функції відділу відповідно до покладених на нього завдань

 

Відділ виконує функції, що ґрунтуються на підставі основних завдань, а саме:

3.1. організовує та здійснює в установленому чинним законодавством порядку ведення діловодства в апараті селищної ради;

3.2 здійснює контроль за правильністю користування документами в апараті селищної ради, готує довідки, звіти, інформації з питань діловодства;

3.3. за дорученням керівництва селищної ради перевіряє у структурних підрозділах селищної ради стан організації діловодства.  Розробляє  інструкцію з діловодства, рекомендації щодо поліпшення організації цієї роботи в апараті, структурних підрозділах селищної ради;

3.4. у межах компетенції надає для розміщення на офіційному сайті селищної ради необхідну інформацію;

3.5. забезпечує належний рівень діловодства в селищній раді відповідно до Інструкції з діловодства та чинних правил. Впроваджує державні стандарти, уніфіковані системи документації, інші нормативи;

3.6. забезпечує оформлення, облік і зберігання протягом установленого строку розпоряджень селищного голови з основної діяльності та кадрової роботи;

3.7. здійснює комп’ютерний набір, у разі потреби, і тиражування розпоряджень селищного голови, рішень сесій селищної ради та її виконавчого комітету;

3.8. приймає, реєструє і передає за призначенням вхідну кореспонденцію, а також внутрішню документацію селищної ради, реєструє і відправляє вихідну кореспонденцію;

3.9. здійснює електронний документообіг з іншими установами й організаціями згідно з вимогами чинного законодавства (у разі ведення в селищній раді електронного документообігу);

3.10. забезпечує участь у здійсненні контролю за строками виконання службової кореспонденції;

3.11. організовує роботу архіву апарату  селищної ради відповідно до нормативних документів з архівної справи;

3.12. складає номенклатуру справ апарату селищної ради, забезпечує контроль за правильністю формування і зберігання справ, що підлягають здачі в архів;

3.13. відділ має печатку для документів. Скріплює  печаткою документи у випадках, передбачених Інструкцією;

3.14. забезпечує контроль за своєчасним надходженням інформаційних та інших матеріалів від структурних підрозділів селищної ради про стан виконання документів;

3.15. розробляє та вносить в установленому порядку пропозиції з питань удосконалення організації та здійснення контролю за станом виконавської дисципліни;

3.16. вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях сесій селищної ради та її виконавчого комітету питань про стан виконавської дисципліни в селищній раді.

 

  1. Права відділу

 

 Відділ для здійснення повноважень та виконання завдань, що визначені, має право:

4.1. представляти селищну раду в установленому порядку з питань, що відносяться до компетенції відділу, в органах державної влади, підприємствах, установах та організаціях селищної ради;

4.2. одержувати в установленому законодавством порядку від інших структурних підрозділів селищної ради, підприємств, установ та організацій селищної ради незалежно від форми власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

4.3. брати участь у нарадах та інших заходах, що проводяться в селищній раді та структурних підрозділах селищної ради, скликати засідання сесій, виконавчих комітетів, наради з питань, що належать до компетенції відділу;

4.4. залучати в установленому порядку працівників структурних підрозділів селищної ради, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадських обєднань (за згодою) для розгляду питань, що належать до його компетенції;

4.5. повертати виконавцям  документи на доопрацювання в разі порушення вимог щодо їх оформлення, встановлених Регламентом роботи виконавчого комітету та виконавчих органів  Великописарівської селищної ради та Інструкцією з діловодства, у випадках надання неповних відомостей з порушених питань;

4.6. проводити у структурних підрозділах селищної ради, в частині делегованих їм повноважень органів місцевого самоврядування, перевірки стану діловодства, виконання документів;

4.7. вносити в установленому порядку відповідні пропозиції та перевіряти повноту усунення порушень і недоліків, виявлених попередніми перевірками з питань, що належать до компетенції відділу;

4.8. вносити пропозиції щодо зняття з контролю чи продовження строків виконання документів;

4.9. вносити керівництву селищної ради пропозиції щодо удосконалення роботи відділу організаційної роботи та персоналу селищної ради;

4.10. вносити селищному голові пропозиції щодо підвищення кваліфікації працівників відділу;

4.11. вносити керівництву пропозиції з питань удосконалення та підвищення ефективності роботи з організаційно-розпорядчими документами;

4.12. подавати селищному голові у встановленому порядку пропозиції щодо відзначення посадових осіб селищної ради та її виконавчих органів селищними та обласними нагородами;

4.13. контролювати дотримання працівниками ради Правил внутрішнього трудового розпорядку, законодавства України про працю;

4.14. запитувати та безкоштовно отримувати у встановленому порядку від державних органів, установ, організацій і підприємств необхідні статистичні та оперативні дані, звіти з питань, що стосуються діяльності Відділу.

 

  1. Структура Відділу

 

5.1. Працівники Відділу – посадові особи місцевого самоврядування, відповідно до вимог чинного законодавства України призначаються на посаду і звільняються з посади селищним головою у відповідності до вимог чинного законодавства України.

5.2. Відділ організаційної роботи та персоналу  очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади селищним головою у порядку, передбаченому чинним законодавством.       

5.3. На посаду начальника відділу організаційної роботи та персоналу призначається особа, яка відповідає вимогам, встановленим Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні». 

 

  1. Керівництво Відділу

 

 Начальник відділу організаційної роботи та персоналу:

6.1. здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці у відділі;

6.2. розробляє та подає  на затвердження сесії селищної ради Положення про відділ;

6.3. розробляє посадові інструкції  працівників відділу;

6.4. планує роботу відділу і забезпечує виконання квартальних і місячних планів його роботи;      

6.5. визначає завдання і розподіляє посадові обов’язки між працівниками відділу, аналізує результати роботи і вживає заходів щодо підвищення ефективності діяльності відділу;

6.6. вживає заходів щодо удосконалення організації та підвищення ефективності роботи відділу;

6.7. забезпечує дотримання працівниками відділу Інструкції з діловодства та правил внутрішнього трудового розпорядку;

6.8. контролює стан трудової та виконавської дисципліни в відділі;

6.9. вирішує питання взаємодії відділу з відповідними структурними підрозділами селищної ради та їх посадовими особами;

6.10. бере участь у засіданнях сесій, виконавчого комітету, нарадах, які проводяться керівництвом селищної ради;              

6.11. підписує і візує документи в межах своєї компетенції;     

6.12. розглядає вхідну кореспонденцію, заяви, пропозиції, листи, що направляються для перевірки та вирішення у відділ.

   6.13. виконує інші доручення керівництва;

6.14. у разі тимчасової відсутності начальника відділу (відпустка, відрядження, тимчасова непрацездатність тощо) виконання його обов’язків покладається на головного спеціаліста відділу організаційної роботи та персоналу селищної ради;

6.15. вносить пропозиції щодо визначення потреб Відділу у   матеріально - технічному забезпеченні.

6.16. Відділ забезпечується приміщенням, телефонним зв’язком, засобами оргтехніки та доступом до мережі Інтернет відповідно обладнаними місцями для зберігання документів, а також законодавчими та іншими нормативними актами і довідковими матеріалами з правових та інших питань.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Секретар селищної ради                                                     Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                             смт. Велика Писарівка

Про затвердження Положення

про відділ економічного  розвитку

та інвестицій Великописарівської

селищної ради

 

 

Відповідно до гл. ІІ ч. 5 ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обговоривши питання необхідності затвердження   Положення про відділ економічного розвитку та інвестицій Великописарівської селищної ради, селищна  рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Положення про відділ економічного розвитку та інвестицій Великописарівської селищної ради (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії з питань фінансів, бюджету, планування, соціально – економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва,.

 

 

 

 

Селищний голова                                                 Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

 

Додаток

Рішення 2 сесії Великописарівської селищної ради 8 скликання від

24 грудня  2020 року

 

ПОЛОЖЕННЯ

про відділ економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Великописарівської селищної ради

 

  1. Загальні положення

 

1.1. Відділ економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Великописарівської селищної ради (далі – Відділ) є виконавчим органом Великописарівської селищної ради, утворюється селищною радою, підзвітний і підконтрольний селищній раді, підпорядкованим її виконавчому комітету, заступнику голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами України, цим Положенням, а також іншими нормативно-правовими актами, актами органів місцевого самоврядування, розпорядженнями селищного голови.

1.3. Структура, штат та чисельність Відділу визначається рішенням селищної ради. Працівників Відділу призначає на посади селищний голова згідно діючого законодавства. Начальник відділу та працівники Відділу свої функціональні обов’язки здійснюють згідно з цим Положенням та посадовими інструкціями, розробленими начальником Відділу та затвердженими головою селищної ради. Кваліфікаційні вимоги до освіти та досвіду роботи працівників Відділу визначаються посадовими інструкціями.

 

  1. Завдання та функції відділу

 

2.1 У сфері економіки:

1) здійснення аналізу стану і тенденції економічного і соціального розвитку громади, участь у визначенні його пріоритетів, розробленні напрямів структурної та інвестиційної політики та підготовці пропозицій з цих питань;

2) розроблення програм економічного і соціального розвитку громади та пропозицій до проекту програми соціально-економічного розвитку до обласної державної адміністрації;

3) розроблення пропозицій до проектів місцевого бюджету, які стосуються економічного і соціального розвитку громади;

4) підготовка пропозицій з питань ефективного використання фінансових, кредитних і валютних ресурсів;

5) участь у складанні необхідних для роботи балансів (фінансових, грошових доходів і витрат населення, ринку праці та розвитку трудових ресурсів, попиту і пропонування на основні види паливно-енергетичних ресурсів, промислової продукції та продовольства);

6) участь у межах компетенції в підготовці пропозицій щодо забезпечення реалізації  державної цінової політики та вдосконалення порядку регулювання цін;

7) сприяння створенню інфраструктури підтримки регіонального розвитку, умов для рівноправного розвитку всіх форм господарювання та підприємництва на території громади, надання  консультаційної, інформаційної та іншої допомоги суб’єктам підприємницької діяльності;

8) участь у реалізації державної зовнішньоекономічної політики;

9) забезпечення захисту економічних прав і законних інтересів суб’єктів господарювання;

10) аналіз стану здійснення державної регуляторної діяльності та виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, відповідно до вимог здійснення державної регуляторної політики - дотримання процедури підготовки та прийняття регуляторних актів;

11) організація участі підприємств, установ та організацій у виставково-ярмаркових заходах;

12) аналіз  стану та участь  в розробленні  пропозицій  щодо  розвитку  споживчого  ринку,  ринку побутових послуг і створення їх інфраструктури, поліпшення організації та якості обслуговування  населення підприємствами торгівлі, громадського харчування та побуту;

13) аналіз результатів фінансово-господарської діяльності підприємств, які є власністю територіальної громади;

14) участь в ефективному управлінні майном комунальної власності територіальної громади;

15) участь  у  межах  компетенції  у  приватизації   та відчуженні майна комунальної власності територіальної громади, на виконання  рішень  відповідних  органів  місцевого самоврядування;

16) готує пропозиції з питань розміщення на території громади нових, реконструкції,  розширення, ліквідації діючих підприємств та інших об’єктів виробничого і невиробничого призначення, які належать до комунального управління;

17) готує пропозиції щодо залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ і організацій на розвиток житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку, побутового, торговельного та інших видів обслуговування населення;

18) участь у розробленні пропозицій щодо проведення адміністративної реформи та реформи адміністративно-територіального устрою;

19) розробляє пропозиції щодо вдосконалення системи підготовки (перепідготовки) кадрів (спеціалістів) у сфері економіки та управління;

20) здійснює діяльність в рекламній сфері, у сфері залучення  замовника у створенні  і  розвитку  інженерно–транспортної та соціальної  інфраструктури громади.

2.2. В сфері інвестицій:

1) впровадження державної, регіональної, місцевої політики у сфері інвестиційної, інноваційної діяльності та державно-приватного партнерства;

2) реалізація державної, регіональної, місцевої політики у сфері євро інтеграції та об’єднання громад;

3) підготовка Стратегії розвитку громади, програми соціально-економічного розвитку, інших програм, а також надання відповідних висновків та подання їх на розгляд;

4) підготовка прогнозних показників та пропозицій щодо економічного і соціального розвитку громади;

5) визначення основних напрямків інвестиційної політики в громаді, розроблення заходів, спрямованих на залучення внутрішніх та іноземних інвестицій та кредитних ресурсів для розвитку економічного потенціалу, забезпечення їх впровадження;

6) формування бази проектів, які потребують залучення інвестицій, підготовка та розповсюдження презентаційних матеріалів щодо інвестиційного потенціалу громади;

7) пошук та інформування потенційних інвесторів, у тому числі зарубіжних, щодо інвестиційних проектів, які потребують залучення інвестицій;

8) супровід інвестиційних проектів;

9) сприяння здійсненню інвестиційної та інноваційної діяльності суб’єктами господарювання на території громади;

10) участь у формуванні переліку інвестиційних об’єктів комунальної власності, право на реалізацію проектів по яких набувається шляхом проведення конкурсу;

11) надання пропозицій до проектів регіональних і міжрегіональних програм з метою залучення зовнішніх ресурсів на нагальні потреби територіальної громади;

12) участь у розробці та реалізації програм зайнятості населення;

13) підготовка угод про пайову участь суб’єктів господарювання в розвитку інженерно – транспортних комунікацій, соціальної інфраструктури та благоустрою.

14) сприяння налагодженню міжнародних зв’язків селищної ради в галузі інвестиційної діяльності, пропаганда інвестиційної привабливості громади, цільовий пошук та встановлення контактів з потенційними інвесторами, представниками зовнішніх джерел фінансування;

15) моніторинг звернень інвесторів до селищної ради та менеджменту здійснення інвестиційної діяльності;

16) здійснення заходів щодо забезпечення встановлення тарифів відповідно до законодавства в межах повноважень відділу;

17) участь у формуванні переліку об’єктів капітального будівництва, які потребують залучення коштів обласного та державного бюджетів; розробка та організація реалізації заходів, спрямованих на нарощування інвестиційних ресурсів, створення сприятливого інвестиційного клімату в місті, у тому числі підготовка та надання пропозицій щодо інвестиційних    проектів найважливіших будов виробничого призначення, природоохоронних об’єктів та об’єктів  соціальної сфери;

18) участь у формуванні переліку об’єктів капітального будівництва, які потребують залучення коштів обласного та державного бюджетів; розробка та організація заходів, спрямованих на нарощування інвестиційних ресурсів, створення сприятливого інвестиційного клімату в громаді.

 

  1. Права відділу

 

3.1. З метою забезпечення виконання своїх функцій Відділ має право отримувати в установленому порядку інформацію, документи та інші матеріали, що необхідні для виконання покладених на нього завдань.

3.2. У встановленому порядку залучати спеціалістів до розгляду питань, що входять до компетенції відділу.

3.3. Скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції.

3.4. Користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами.

 

  1. Керівництво відділу

 

4.1. Відділ очолює начальник, який  призначається на посаду та звільняється з посади розпорядженням селищного голови.

4.2. Начальник відділу зобов’язаний забезпечити належне та своєчасне виконання покладених на відділ завдань.

 

  1. Взаємодія з іншими підрозділами

 

Відділ у своїй діяльності взаємодіє з відділами та іншими виконавчими органами ради, а також з підприємствами, установами та організаціями  незалежно від форми власності та підпорядкування.

 

  1. Відповідальність

 

Начальник і працівники відділу несуть персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань та функцій згідно з законодавством.

 

 

 

 

Секретар ради                                                           Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                             смт. Велика Писарівка

 

Про затвердження Положення

про відділ земельних ресурсів та

просторового планування виконавчого

комітету Великописарівської селищної ради

 

Відповідно до частини 4 статті 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» селищна  рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Положення про відділ земельних ресурсів та просторового планування виконавчого комітету Великописарівської селищної ради (додається).

 2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Селищний голова                                                     Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

 

 

 

Додаток

Рішення 2 сесії Великописарівської селищної ради 8 скликання від

24 грудня  2020 року

 

ПОЛОЖЕННЯ

про відділ земельних ресурсів та просторового планування

виконавчого комітету Великописарівської селищної ради

 

  1. Загальні положення

 

1.1. Відділ земельних ресурсів та просторового планування (далі - відділ) є структурним підрозділом виконавчого комітету Великописарівської селищної ради, утворюється селищною радою, є підзвітним та підконтрольним селищній раді, підпорядковується виконавчому комітету селищної ради, голові селищної ради, іншим посадовим особам відповідно до розподілу повноважень, а з питань здійснення делегованих повноважень підконтрольний відповідним органам виконавчої влади, діє у відповідності з цим Положенням.

1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, Постановами Верховної Ради України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, рішеннями селищної ради та її виконкому, розпорядженнями селищного голови, прийнятими в межах його компетенції, а також даним Положенням.

1.3.  Положення про відділ затверджується селищною радою. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться селищною радою.

1.4.   Реорганізація, ліквідація відділу проводиться за рішенням селищної ради.

  

  1. Завдання  та повноваження відділу

 

2.1. Завданнями відділу є:

2.1.1. Забезпечення реалізації повноважень Великописарівської селищної ради у галузі земельних відносин та просторового планування відповідно до законодавства України.

2.1.2. Участь у розробленні та виконанні місцевих програм з використання і охорони  земель населених пунктів громади.

2.1.3. Здійснення самоврядного контролю за використанням і охороною земель та контролю за додержанням земельного законодавства.

2.1.4. Організація роботи щодо забезпечення конституційних та законних прав громадян та юридичних  осіб  на землю відповідно до Земельного кодексу України та інших нормативних актів України.

2.1.5. Реалізація політики селищної ради у сфері земельного законодавства на громади, в межах визначених цим Положенням.

2.1.6. Участь у розробленні та виконанні селищних програм в галузі земельних відносин.

 2.1.7. Проведення аналізу стану містобудування на території громади, організація розробки та подання на затвердження в установленому  порядку генерального плану, містобудівних програм, детальних планів території,  іншої містобудівної документації.

2.1.8. Сприяння розробці і реалізації цільових містобудівних програм, планів будівництва житлово-цивільних об’єктів комунальної власності, санаторно-курортних закладів і культових споруд зареєстрованих конфесій, земельно-господарського устрою громади.

2.1.9. Участь у складі створених комісій для врегулювання та вирішення відповідно до законодавства спорів з питань містобудування та землекористування.

2.1.10. Сприяння впровадженню в проектування і будівництво прогресивних планувальних рішень, спрямованих на підвищення якості життєвого середовища, соціально-побутового та комунального обслуговування населення, а також науково-технічних досягнень, прогресивних видів і систем індустріального будівництва, нових конструкцій та будівельних матеріалів.

2.1.11. Інформування населення про плани розвитку громади, розміщення важливих об’єктів містобудування і організація проведення громадських обговорень і слухань детальних планів території,  планів зонування території.

 

2.2. Повноваженнями відділу є:

2.2.1. Надання інформації юридичним  особам та фізичним особам, зацікавленим у відведенні земельних ділянок, про можливі варіанти розміщення об'єктів відповідно до затвердженої містобудівної документації (детальний план території) та документації із землеустрою.

2.2.2. Участь у роботі постійно діючої комісії селищної ради з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів на території громади.

2.2.3. Участь у роботі постійно діючої комісії селищної ради з добору земельних ділянок, які виставляються для продажу на аукціоні або права на які виставляються для такого продажу.

2.2.4. Перевірка документації  із землеустрою на відповідність чинному земельному законодавству та нормативно-технічним вимогам щодо її розроблення.

2.2.5. Розгляд звернень та підготовка пропозицій для прийняття рішень селищною радою про отримання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою, проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок та їх затвердження.

2.2.6. Підготовка пропозицій для прийняття рішень селищною радою щодо передачі та придбання ділянок у власність (викуп), надання земель у користування та припинення права користування., прийняття земельних ділянок у фонд селищної ради.

2.2.7. Підготовка пропозицій для прийняття рішень селищною радою щодо викупу земельних ділянок для суспільних потреб територіальної громади.

2.2.8. Організація  проведення нормативної та експертної грошової оцінки земель комунальної власності.

2.2.9. Підготовка і внесення пропозицій для прийняття рішень селищною радою по встановленню розмірів орендної плати.

2.2.10. Підготовка проектів договорів оренди землі.

2.2.11. Надання пропозицій щодо внесення змін та доповнень до договорів оренди земельних ділянок.

2.2.12. Оформлення договорів оренди землі після прийняття відповідних рішень селищною радою.

2.2.13. Підготовка актів прийняття-передачі земельних ділянок, що додаються до договорів оренди землі.

2.2.14. Підготовка і внесення пропозицій для прийняття рішень селищною радою про продовження строків оренди земельних ділянок за поданими зверненнями.

2.2.15. Підготовка угод про розірвання договорів оренди землі.

2.2.16. Здійснення контролю за виконанням рішень селищної ради в тій частині, що стосується додержання строків  укладання договорів оренди землі.

2.2.17. Вжиття заходів по забезпеченню надходження коштів до місцевого бюджету від використання земельних ділянок, що надані в оренду.

2.2.18. Взаємодія з державними органами щодо справляння плати за землю згідно укладених договорів.

2.2.19. Ведення реєстру інформаційної бази землекористувачів, яким надані земельні ділянки в оренду.

2.2.20. Підготовка і внесення пропозицій для прийняття рішень селищною радою про припинення права користування  земельними ділянками.

2.2.21. Здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства.

2.2.22. У разі виявлення порушення земельного законодавства внесення пропозицій державній інспекції з контролю за використанням і охороною земель про обмеження, тимчасову заборону (зупинення) чи припинення права власності або права користування земельною ділянкою громадянами та юридичними особами.

2.2.23. Здійснення координації діяльності місцевих органів земельних ресурсів.

2.2.24. Взаємодія з державною інспекцією з контролю за використанням і охороною земель, правоохоронними органами та отримання від посадових осіб вказаних органів інформації, необхідної для виконання покладених на відділ завдань.

2.2.25 Участь у підготовці проектів внутрішніх нормативних актів, договорів оренди, розгляд проектів нормативних актів, які надійшли для погодження, з питань, що належать до компетенції відділу, підготовку проектів письмових висновків чи зауважень до них.

2.2.26. Забезпечення дотримання законодавства про державну таємницю та інформацію.

2.2.27. Розгляд у межах компетенції відділу звернень, заяв громадян, забезпечення вжиття відповідних заходів для вирішення порушених ними питань.

2.2.28. Участь у розробці та виконанні програм з використання і охорони земель громади.

2.2.29. Виконання доручень селищного голови.

2.2.30. Здійснення аналітичного обліку використання земельних ресурсів селищної ради, відповідно до оформлених правовстановлюючих документів на земельні ділянки та створення відповідної електронної бази даних.

2.2.31. Здійснення підготовки проектів договорів про використання територій та земельних ділянок на підставі відповідних порядків, затверджених рішенням селищної ради.

2.2.32. Аналіз документації із землеустрою, поданої на розгляд селищної ради та підготовка відповідних пропозицій.

2.2.33 Здійснення відповідної аналітичної роботи з територіальними підрозділами Державної фіскальної служби, Держгеокдастру для забезпечення надходжень від плати за землю.

2.2.34. Підготовка та укладання договорів про сплату авансового внеску в рахунок оплати вартості земельної ділянки.

2.2.35. Підготовка необхідних документів для проведення земельних торгів, відповідно до Земельного кодексу України.

2.2.36. Підготовка матеріалів відповідно до сфери діяльності відділу та подача їх на розгляд постійних комісій та виконавчого комітету.

2.2.37. Підготовка та прийняття регуляторних актів стосовно ставок земельного податку та орендної плати за землю на відповідний фінансовий рік у встановленому законом порядку.

2.2.38. Надання щомісячної та щорічної інформації до Державної фіскальної служби стосовно користувачів земельних ділянок.

2.2.39. Участь в роботі комісій при розгляді та вирішенні земельних спорів.

2.2.40. Аналіз ефективного використання земельних ресурсів населених пунктів громади.

2.2.41. Систематичне інформування населення об’єднаної територіальної громади про хід приватизації та надання в орендну земель, що належить до комунальної власності територіальної громади.

2.2.42. Проведення роботи щодо розробки, аналізу та надання пропозицій до проектів нормативно-правових актів та інших нормативних документів, а також концепцій і програм управління земельними ресурсами.

2.2.43. Вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до чинного законодавства.

2.2.44. Участь у здійсненні контролю за виконанням Закону України «Про охорону культурної спадщини» по збереженню пам’яток культурної спадщини, що знаходяться на території громади.

2.2.45. Участь в організації роботи по розгляду проектів містобудівної документації.

2.2.46 Створення і ведення архіву містобудівної документації.

2.2.47. Участь у реалізації політики селищної ради у сфері містобудування та  архітектури, подача до селищної  ради пропозицій з цих питань.

2.2.48. Облік забезпеченості містобудівною документацією селищної ради, внесення пропозиції селищній раді щодо необхідності розроблення та коригування відповідної містобудівної документації.

 

  1. Права відділу

 

3.1. Відділ має право:

- одержувати від структурних підрозділів виконавчого комітету, селищної ради письмові та усні пояснення з питань, що виникають під час погодження документів при розгляді питань в галузі земельних відносин, а також матеріали  і документи, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

- брати участь у розробленні програм щодо використання та охорони земель, проведення інвентаризації земель на території ОТГ, розмежування земель державної та комунальної власності, визначення меж прибудинкових територій багатоповерхових будинків та інших програм пов’язаних із земельними ресурсами об’єднаної територіальної громади та інших нормативних актів, що розробляються з метою врегулювання земельних відносин в Україні;

- за дорученням керівництва селищної ради представляти інтереси селищної ради в установах та організаціях, в інших управлінських структурах з питань, що входять до його компетенції;

- користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів місцевого самоврядування, системами зв’язку і комунікацій та іншими технічними засобами;

- брати участь у засіданнях сесій селищної ради, нарадах, інших заходах, що проводяться в міській раді, скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції;

- залучати працівників виконавчих органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;

- здійснювати контроль за виконанням Закону України «Про охорону культурної спадщини» по збереженню пам’яток культурної спадщини, що знаходяться на території громади.

3.2.  Відділ в процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє органами державної влади, органами  місцевого   самоврядування,  підприємствами,  установами та організаціями, об'єднаннями громадян.

 

4.Структура та організація діяльності відділу

4.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади селищним головою, на конкурсній основі чи за іншою процедурою передбаченою законодавством України.

4.2. Начальник Відділу:

- здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань і виконання своїх функцій;

- вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконавчого комітету селищної ради, сесіях селищної ради питань, що належать до компетенції відділу, бере участь у їх засіданнях;

- вносить пропозиції селищному голові щодо застосування заходів дисциплінарних стягнень та заохочень до працівників відділу;

- забезпечує у межах своєї компетенції контроль за станом справ у сфері діяльності відділу, вживає заходів до його поліпшення;

- вносить пропозиції селищному голові щодо структури і штату працівників відділу;

- розробляє посадові інструкції працівників відділу та розподіляє обов’язки між ними, визначає функції та ступінь відповідальності працівників відділу;

- планує роботу відділу, вносить пропозиції до планів роботи виконавчого комітету селищної ради;

- від імені відділу та в межах завдань покладених на відділ підписує документи, пов’язані з діяльністю відділу;

- представляє відділ у відносинах з виконавчими органами міської ради, місцевими органами виконавчої влади, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та об’єднаннями громадян;

- здійснює інші повноваження, передбачені законодавством та положенням про відділ;

- забезпечує дотримання працівниками відділу правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

- несе дисциплінарну відповідальність за невиконання, несвоєчасне або неналежне виконання функцій, покладених на нього в межах і в порядку, встановленому чинним законодавством.

4.3. У разі тимчасової відсутності начальника відділу виконання його обов’язків покладається на головного спеціаліста відділу.

4.4. Працівники відділу призначаються на посаду та звільняються з посади селищним головою згідно із законодавством про службу в органах місцевого самоврядування.

4.5.Посадові інструкції працівників відділу затверджуються селищним головою.

4.6. Відділ утримується за рахунок коштів селищного бюджету в межах граничної чисельності та фонду оплати праці структурних підрозділів селищної ради.

4.7. Відділ не є юридичною особою.

4.8. Документи, що готуються відділом з питань, що належать до його компетенції, погоджуються заступником селищного голови чи селищним головою.

4.9. Відділ в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з апаратом та структурними підрозділами селищної ради, територіальними представництвами центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.

4.10. Особи, винні у порушенні законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, притягуються до цивільної, адміністративної або кримінальної  відповідальності згідно з діючим законодавством України.

4.11. Особи, винні у порушенні трудового законодавства, притягуються до дисциплінарної відповідальності.

 

Секретар ради                                                           Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                             смт. Велика Писарівка

Про затвердження Положення

про відділ «Центр надання

адміністративних послуг»

Великописарівської селищної ради

 

Керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про адміністративні послуги», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», з урахуванням Примірного регламенту центру надання адміністративних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 р. №588 (зі змінами) селищна  рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Положення про відділ «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Великописарівської селищної ради (додаток 1).
  2. Затвердити Регламент роботи відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Великописарівської селищної ради (додаток 2).
  3. Затвердити Графік роботи відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Великописарівської селищної ради (додаток 3).
  4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту.

 

 

 

 

 

 

Селищний голова                                                     Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

 

Додаток 1

Рішення 2І сесії Великописарівської селищної ради 8 скликання від

24 грудня  2020 року

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ВІДДІЛ «ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ» ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Відділ «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Великописарівської селищної ради (далі – відділ ЦНАП) - є структурним підрозділом, який утворено у складі виконавчого комітету Великописарівської селищної ради з метою забезпечення надання адміністративних та дозвільних послуг фізичним та юридичним особам (далі - суб’єктам звернень).

1.2. Відділ ЦНАП підконтрольний і підзвітний Великописарівській селищній раді, підпорядкований її виконавчому комітету, безпосередньо підпорядкований селищному голові.

1.3. Рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації відділу ЦНАП приймається селищною радою відповідно до норм чинного законодавства.

1.4. Відділ ЦНАП у своїй діяльності керується Конституцією та Законами України «Про місцеве самоврядування», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про адміністративні послуги», «Про державну реєстрацію юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», «Про реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про звернення громадян», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про захист персональних даних», «Про запобігання корупції», актами Президента України і Кабінету Міністрів України, рішеннями Великописарівської селищної ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови, даним Положенням та іншими нормативними актами.

1.5. Перелік адміністративних послуг, які надаються через відділ ЦНАП та його відділенні робочі місця, визначається та затверджується рішенням сесії  селищної ради і включає адміністративні послуги, суб’єктами надання яких є виконавчі органи селищної ради, та адміністративні послуги, суб’єктами надання яких є органи виконавчої влади (територіальні органи/підрозділи центральних органів виконавчої влади).

До адміністративних послуг також прирівнюється надання органом місцевого самоврядування, їх посадовими особами витягів та виписок із реєстрів, довідок, копій, дублікатів документів та інші передбачені законом дії, у результаті яких суб’єкту звернення, а також об’єкту, що перебуває в його власності, володінні чи користуванні, надається або підтверджується певний юридичний статус та/або факт.

2.  ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

2.1. Основними завданнями центру є:

 - організація надання адміністративних та дозвільних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень;

 - спрощення процедури отримання адміністративних, дозвільних послуг та поліпшення якості їх надання;

 - забезпечення інформування суб’єктів звернень про вимоги та порядок надання адміністративних послуг, що надаються через адміністратора;

- вжиття заходів щодо запровадження надання адміністративних послуг в електронній формі;

- використання сучасних інформаційних технологій з метою доступності замовлення адміністративних та дозвільних послуг в он-лайн режимі;

- державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відповідно до закону, тобто офіційне визнання і підтвердження фактів набуття, змін або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

- державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, тобто офіційне визнання шляхом засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, набуття або позбавлення статусу підприємця фізичної особи, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про юридичну та фізичну особу – підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій відповідно до закону;

- формування та ведення Реєстру територіальної громади, реалізація повноважень з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб;

- організація надання суб'єктам господарювання документів дозвільного характеру;

- вчинення відповідно до закону нотаріальних дій, які вчиняються посадовими особами органів місцевого самоврядування у населених пунктах, де немає нотаріусів;

-  здійснення інших повноважень на основі та на виконання Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України та інших прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері надання адміністративних послуг.

2.2.Відділом ЦНАП забезпечується надання адміністративних послуг  адміністратором особисто або шляхом його взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг, а також у випадках передбачених законодавством – безпосередньо представниками суб’єктів надання адміністративних послуг.

3. ПРАВА ВІДДІЛУ ЦНАП

3.1.Відділ ЦНАП під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами або організаціями.

3.2. Безоплатно отримує від суб’єктів надання адміністративних та дозвільних послуг, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, документи та інформацію, пов’язані з наданням таких послуг, в установленому законом порядку.

3.3. Отримує відомості з баз даних центральних органів виконавчої влади для належного надання адміністративних чи дозвільних послуг.

3.4. Взаємодіє з представниками інших ЦНАП, інших ОТГ в рамках чинних Меморандумів та угод про співпрацю.

4. СТРУКТУРА

 

4.1. Штатний розпис та структура відділу ЦНАП затверджуються у встановленому порядку рішенням селищної  ради.

4.2. Очолює центр начальник відділу ЦНАП виконавчого комітету Великописарівської селищної ради, на якого покладаються обов’язки щодо здійснення функцій з керівництва відділу ЦНАП та відповідальність за організацію його діяльності, а також обов’язки адміністратора.

4.3. Відділ ЦНАП виконавчого комітету Великописарівської селищної ради утворюється з начальника, адміністраторів,  державних реєстраторів.

До надання адміністративних послуг можуть залучатися старости відповідно до законодавства.

4.4. Начальник відділу, державний реєстратор, адміністратори та інші працівники відділу ЦНАП призначаються на посаду та звільняються з посади селищним головою відповідно до норм чинного законодавства.

4.5. У Відділі ЦНАП виконавчого комітету Великописарівської селищної ради створюються віддалені робочі місця (далі ВРМ), які розташовується за наступною адресою:

- 42807, Сумська область, Великописарівський  район, с. Ямне, вул. Широка, 1;

- 42824, Сумська область, Великописарівський  район, с. Пожня, вул. Митрофанова, 5;

- 42822, Сумська область, Великописарівський  район, с. Попівка,   пл. Миру, 1;

- 42813, Сумська область, Великописарівський  район, с. Розсоші, вул. Центральна, 132 ;

- 42810, Сумська область, Великописарівський  район, с. Дмитрівка, вул. Центральна;

- 42820, Сумська область, Великописарівський  район, с. Вільне,   вул. Сумська, 15;

- 42825, Сумська область, Великописарівський  район, с. Тарасівка,   вул. Сумська, 1;

- Сумська область, Великописарівський  район, с. Добрянське,   вул. 40 років Перемоги, 7 А.

4.6. Відділ ЦНАП організовує роботу та забезпечує координацію діяльності ВРМ.                                                                                                                           

 

5. ПОВНОВАЖЕННЯ КЕРІВНИКА ВІДДІЛУ ЦНАП

 

5.1. Начальник відділу ЦНАП є керівником відділу ЦНАП та діє в рамках чинного законодавства та завдань, покладених на відділ ЦНАП:

- здійснює керівництво роботою відділу ЦНАП, несе персональну відповідальність за організацію його діяльності;

 - організовує діяльність відділу ЦНАП, у тому числі щодо взаємодії із суб’єктами надання адміністративних та дозвільних послуг, вживає заходів до підвищення ефективності роботи центру;

 - координує діяльність адміністраторів, державних реєстраторів та інших працівників відділу ЦНАП, контролює якість та своєчасність виконання ними обов’язків;

- організовує діяльність ВРМ;

- організовує інформаційне забезпечення роботи відділу ЦНАП, роботу із засобами масової інформації, визначає зміст та час проведення інформаційних заходів;

-  сприяє підвищенню кваліфікації персоналу відділу ЦНАП;

- сприяє створенню належних умов праці у відділі ЦНАП, вносить пропозиції щодо покращення його матеріально-технічного забезпечення;

 - розглядає скарги на діяльність чи бездіяльність адміністраторів, державних реєстраторів та інших працівників відділу ЦНАП;

 - може здійснювати функції адміністратора;

 - виконує інші повноваження згідно з актами законодавства та Положенням про відділ ЦНАП;

- представляє відділ ЦНАП при взаємодії з представниками інших ЦНАП, іншими громадами, а також іншими суб’єктами надання адміністративних послуг;

- бере участь у роботі грантових Програм та проектів, спрямованих на розбудову відділу ЦНАП.

 

6. ЗАГАЛЬНО - ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ

 

6.1. Суб’єкт звернення для отримання адміністративної послуги у відділі ЦНАП звертається до адміністратора - посадової особи Великописарівської селищної ради, або у випадках передбачених законодавством – представника суб’єкта надання адміністративних послуг.

6.2. Основними завданнями адміністратора є:

- надання суб’єктам звернень вичерпної інформації і консультацій щодо вимог та порядку надання адміністративних та дозвільних послуг;

 - прийняття від суб’єктів звернень документів, необхідних для надання адміністративних та дозвільних послуг, здійснення їх реєстрації та подання документів (їх копій) відповідним суб’єктам надання адміністративних чи дозвільних послуг не пізніше наступного робочого дня після їх отримання з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних»;

 - видача або забезпечення надсилання через засоби поштового зв’язку суб’єктам звернень результатів надання адміністративних послуг (у тому числі рішення про відмову в задоволенні заяви суб’єкта звернення), повідомлення про можливість отримання адміністративних послуг, оформлених суб’єктами надання адміністративних послуг;

 - організаційне забезпечення надання адміністративних та дозвільних послуг суб’єктами їх надання;

 - здійснення контролю за додержанням суб’єктами надання адміністративних чи дозвільних послуг строку розгляду справ та прийняття рішень;

 - надання адміністративних послуг за рішенням органу, який прийняв рішення про утворення відділу ЦНАП ;

- складення протоколів про адміністративні правопорушення  у випадках, передбачених законом;

-  надання адміністративних послуг у випадках, передбачених законом;

         - надання адміністративних та дозвільних послуг з використанням сучасних інформаційних технологій, систем ідентифікації особи (надання он-лайн послуг).

6.3. Адміністратор має право:

 - безоплатно одержувати від суб’єктів надання адміністративних та дозвільних послуг, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, документи та інформацію, пов’язані з наданням таких послуг, в установленому законом порядку;

 - погоджувати документи (рішення) в інших державних органах та органах місцевого самоврядування, отримувати їх висновки з метою надання адміністративної чи дозвільної послуги без залучення суб’єкта звернення з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних»;

 - інформувати керівника відділу ЦНАП та суб’єктів надання адміністративних чи дозвільних послуг про порушення строку розгляду заяв про надання адміністративної (дозвільної) послуги, вимагати вжиття заходів до усунення виявлених порушень;

 - посвідчувати власним підписом та печаткою (штампом) копії (фотокопії) документів і виписок з них, витягів з реєстрів та баз даних, які необхідні для надання адміністративної чи дозвільної послуги;

 - порушувати клопотання перед керівником центру щодо вжиття заходів з метою забезпечення ефективної роботи центру;

 - отримувати відомості з баз даних центральних органів виконавчої влади для належного надання адміністративних чи дозвільних послуг;

- від імені виконавчого комітету селищної ради розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 197, 198 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і накладати адміністративні стягнення.

6.4. Адміністратор має іменну печатку (штамп) із зазначенням його прізвища, власного імені, по батькові або порядкового номера печатки (штампа) та найменування відділу ЦНАП.

Кількість адміністраторів, які працюють у центрі, визначається Великописарівською селищною радою.

6.5 Державний реєстратор має печатку, зразок та опис якої встановлюється Міністерством юстиції України. Державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. Втручання в діяльність державного реєстратора, крім випадків, передбачених законодавством України, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

6.6. Повноваження державного реєстратора, передбачені Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань", з прийому документів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань і видачі оформлених результатів їх надання можуть виконувати адміністратори відділу ЦНАП.

6.7. Повноваження державного реєстратора, передбачені Законом  України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", з видачі та прийому документів можуть виконувати адміністратори відділу ЦНАП.

6.8. Державний реєстратор відділу ЦНАП: виконує повноваження із забезпечення діяльності відділу ЦНАП згідно з посадовою інструкцією; може виконувати функції адміністратора відділу ЦНАП.

6.9. З метою забезпечення належної доступності адміністративних та дозвільних послуг будуть створені віддалені місця для роботи адміністраторів такого центру (ВРМ). При створені таких місць дотримуються вимог організації надання адміністративних послуг, які визначені Законом України «Про адміністративні послуги» (стенди, вивіски, графік роботи, бланки заяв, зразки їх заповнення, зони очікування та інше). 

6.10. За рішенням Великописарівської селищної ради, у відділі ЦНАП, також  може здійснюватися:

 - прийняття звітів, декларацій, скарг;

 - надання консультацій;

 - прийняття та видача документів, не пов’язаних з наданням адміністративних послуг;

- довідок.

6.11. Час прийому суб’єктів звернень є загальним (єдиним) для всіх адміністративних послуг, що надаються через відділ ЦНАП.

Час прийому суб’єктів звернень у відділі ЦНАП становить не менш як п’ять днів на тиждень та сім годин на день без перерви на обід і є обов’язковим для всіх адміністративних послуг, що надаються через відділ ЦНАП.

Центр не рідше ніж один день на тиждень здійснює прийом суб’єктів звернень до двадцятої години.

За рішенням Великописарівської селищної ради, час прийому суб’єктів звернень у відділі ЦНАП може бути збільшено.

6.12. У ВРМ відділу ЦНАП буде забезпечено надання адміністративних послуг відповідно до Графіку роботи, затвердженого рішенням Великописарівської селищної ради.

6.13. У приміщенні, де розміщується відділ ЦНАП, можуть надаватися супутні послуги (виготовлення копій документів, ламінування, фотографування, продаж канцелярських товарів, надання банківських послуг (через касу банку чи термінали самообслуговування, POS - термінали).

6.14. Відділ ЦНАП повинен бути облаштований у місцях прийому суб’єктів звернень інформаційними стендами, інформаційними терміналами та/або іншими засобами доведення інформації до суб’єктів звернення із зразками відповідних документів та інформацією в обсязі, достатньому для отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги.

6.15. У приміщенні відділу ЦНАП може здійснюватися прийом громадян представниками інших структурних підрозділів виконавчого комітету Великописарівської селищної ради, територіальними підрозділами органів виконавчої влади, комунальними установами та підприємствами.

6.16. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення діяльності відділу ЦНАП здійснюється за рахунок державного та місцевого бюджетів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Секретар селищної  ради                                         Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

Рішення 2 сесії Великописарівської селищної ради 8 скликання від

24 грудня  2020 року

 

РЕГЛАМЕНТ

РОБОТИ ЦЕНТРУ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Регламент визначає порядок організації роботи Центру надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП або Центр), віддалених робочих місць адміністраторів, порядок дій адміністраторів та інших працівників Центру та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.

2. У цьому Регламенті терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України «Про адміністративні послуги».

          3. Надання адміністративних послуг у ЦНАП здійснюється з дотриманням таких принципів: верховенства права, у тому числі законності та юридичної визначеності; стабільності; рівності перед законом; відкритості та прозорості; оперативності та своєчасності; доступності інформації про надання адміністративних послуг; захищеності персональних даних; раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг; неупередженості та справедливості; доступності та зручності для суб’єктів звернення.

4. ЦНАП у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Положенням про Центр та Регламентом Центру.

 

ПРИМІЩЕННЯ, В ЯКОМУ РОЗМІЩУЄТЬСЯ ЦНАП

 

5. ЦНАП розміщується в центральній частині смт. Велика Писарівка, у зручному для суб’єктів звернення місці з розвинутою транспортною інфраструктурою.

На вході до приміщення розміщується інформаційна вивіска з найменуванням ЦНАП та табличка з інформацією про його місцезнаходження, графік роботи тощо.

Графік роботи Центру, його віддалених робочих місць адміністраторів центру затверджується Великописарівською селищною радою, з урахуванням потреб суб’єктів звернення та відповідно до вимог Закону України «Про адміністративні послуги».

Вхід до приміщень Центру повинен бути облаштований пандусом та поручнями  для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а також місцями для тимчасового розміщення дитячих колясок.

У приміщенні Центру облаштовується санітарна кімната з урахуванням потреб осіб з інвалідністю, зокрема тих, що пересуваються на кріслах колісних, та інших маломобільних груп населення.

На прилеглій до Центру території облаштовуються місця для безоплатної стоянки автомобільного транспорту суб’єктів звернення, зокрема відповідно позначені місця для автотранспортних засобів, якими керують (в яких перевозяться) особи з інвалідністю, у кількості, визначеній Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Будівлі, приміщення та стоянки Центру облаштовуються з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення згідно з вимогами відповідних державних будівельних норм, стандартів і правил. На прилеглих вулицях розміщуються інформаційні таблички, на яких зазначається місце розташування Центру.

6. Приміщення ЦНАП поділяється на відкриту та закриту частини.

У відкритій частині здійснюється прийом, консультування, інформування та обслуговування суб’єктів звернення працівниками Центру. Суб’єкти звернення мають безперешкодний доступ до такої частини Центру.

Відкрита частина включає:

сектор прийому;

сектор інформування;

сектор очікування;

сектор обслуговування.

Відкрита частина розміщується на першому або другому поверсі будівлі за умови створення належних умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень будівлі.

Закрита частина призначена виключно для опрацювання документів, пошти, надання консультацій та здійснення попереднього запису суб’єктів звернення на прийом до адміністраторів за допомогою засобів телекомунікації (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), а також збереження документів, справ, журналів обліку/реєстрації (розміщення архіву).

Вхід до закритої частини Центру суб’єктам звернення забороняється.

7. Сектор прийому облаштовується при вході до приміщення Центру. У ньому здійснюється загальне інформування та консультування суб’єктів звернення з питань роботи Центру.

8. Сектор інформування облаштовується з метою ознайомлення суб’єктів звернення з порядком та умовами надання адміністративних послуг.

У секторі інформування розміщуються інформаційні стенди, та/або інформаційні термінали в зручному для перегляду місці, що містять актуальну, вичерпну інформацію, необхідну для одержання адміністративних послуг.

Сектор інформування облаштовується столами, стільцями,  забезпечується канцелярськими товарами для заповнення суб’єктами звернення необхідних документів.

Для висловлення суб’єктами звернень зауважень і пропозицій щодо якості надання адміністративних послуг приміщення, де розміщені сектор інформування Центру, віддалене робоче місце адміністратора, облаштовуються відповідними засобами (зокрема скринькою) та/або в них розміщується в доступному місці книга відгуків і пропозицій.

9. Сектор очікування розміщується в просторому приміщенні, площа якого визначається залежно від кількості осіб, які звертаються до центру протягом дня, та облаштовується столами для оформлення документів та в достатній кількості стільцями, кріслами тощо.

У секторі очікування облаштовуються місця для суб’єктів звернень не менш як 10 місць.

У приміщеннях Центру, у приміщеннях, де розміщені віддалені робочі місця адміністраторів, створюються умови для оплати суб’єктами звернень адміністративного збору (зокрема, розміщуються банкомати, платіжні термінали (у тому числі POS-термінали, програмно-технічні комплекси самообслуговування).

 10. Сектор обслуговування повинен бути утворений за принципом відкритості розміщення робочих місць. Для швидкого обслуговування суб’єктів звернень робочі місця адміністраторів можуть розподілятися за принципом прийому і видачі документів. Кожне робоче місце для прийому суб’єктів звернення повинно мати інформаційну табличку із зазначенням номера такого місця, прізвища, імені, по батькові та посади адміністратора Центру.

11. Площа секторів очікування та обслуговування Центру, приміщення, де розміщено віддалене робоче місце адміністратора, повинна бути достатньою для забезпечення зручних та комфортних умов для прийому суб’єктів звернення і роботи адміністраторів Центру.

Загальна площа секторів очікування та обслуговування становить не менш як 50 кв. метрів.

         12. На інформаційних стендах або інформаційних терміналах розміщується інформація, зокрема, про:

найменування Центру, його місцезнаходження та місцезнаходження віддалених робочих місць адміністраторів, номери телефонів для довідок, факсу, адресу веб-сайту, електронної пошти;

графік роботи центру, віддалених робочих місць адміністраторів  (прийомні дні та години, вихідні дні);

перелік адміністративних послуг, які надаються через Центр, віддалені робочі місця адміністраторів, та відповідні інформаційні картки адміністративних послуг;

строки надання адміністративних послуг;

бланки заяв та інших документів, необхідних для звернення за отриманням адміністративних послуг, а також зразки їх заповнення;

платіжні реквізити для оплати платних адміністративних послуг;

супутні послуги, які надаються в приміщенні центру;

прізвище, ім’я, по батькові керівника Центру, контактні телефони, адресу електронної пошти;

положення про центр;

регламент центру;

13. Перелік адміністративних послуг, які надаються через Центр, віддалені робочі місця адміністраторів, повинен розміщуватися у доступному та зручному для суб’єктів звернення місці. Адміністративні послуги в переліку групуються за моделлю життєвих ситуацій суб’єктів звернення та/або сферами правовідносин (законодавства), та/або суб’єктами надання адміністративних послуг.

Перелік адміністративних послуг, які надають віддалені робочі місця адміністраторів, затверджується Великописарівською селищною радою, з урахуванням потреб суб’єктів звернення.

14. Бланки заяв, необхідні для замовлення адміністративних послуг, розміщуються на стендах-накопичувачах або стелажах із вільним доступом до них суб’єктів звернення або на веб-сайті Великописарівської селищної ради.

15. Особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення забезпечується вільний доступ до інформації, зазначеної в цьому розділі, шляхом розміщення буклетів, інформаційних листів на стендах, інших необхідних матеріалів. У разі можливості на інформаційних терміналах розміщується голосова інформація та відеоінформація, а також здійснюється інформування в інший спосіб, який є зручним для осіб з інвалідністю, зокрема осіб з порушеннями слуху, зору, та інших маломобільних груп населення.

Для забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктам звернення, які є глухими, німими або глухонімими, до роботи Центру може залучатися перекладач жестової мови.

16. На основі узгоджених рішень із суб’єктами надання адміністративних послуг у роботі Центру можуть брати участь представники суб’єктів надання адміністративних послуг.

 

ІНФОРМАЦІЙНА ТА ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКИ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

 

         17. Великописарівська селищна рада, а також керівник Центру можуть вносити суб’єктові надання адміністративної послуги пропозиції щодо необхідності внесення змін до затверджених інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг (у тому числі для документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності).

18. У разі внесення змін до законодавства щодо надання адміністративної послуги суб’єкт її надання своєчасно інформує про це Великописарівську селищну раду, а також керівника Центру, готує пропозиції щодо внесення змін до інформаційних та/або технологічних карток згідно із законодавством.

Інформаційні та технологічні картки адміністративних послуг, які надаються Великописарівською селищною радою та її виконавчими органами затверджуються відповідним рішенням виконавчого комітету Великописарівської селищної ради.

 

РОБОТА ІНФОРМАЦІЙНОГО ПІДРОЗДІЛУ ЦЕНТРУ

 

19. Для надання допомоги суб’єктам звернення, консультування із загальних питань організації роботи Центру та порядку прийому суб’єктів звернення у Центрі може утворюватися інформаційний підрозділ.

Інформаційний підрозділ Центру також:

інформує за усним клопотанням суб’єкта звернення про належність порушеного ним питання до компетенції Центру;

консультує суб’єктів звернення щодо порядку внесення плати (адміністративного збору) за надання платних адміністративних послуг, надає інформацію про платіжні реквізити для сплати адміністративного збору;

надає іншу інформацію та допомогу, що необхідні суб’єктам звернення до прийому їх адміністратором.

20. Великописарівська селищна рада створює та забезпечує роботу окремого розділу на своєму веб-сайті, де розміщується інформація, зазначена в пункті 13 цього регламенту, а також відомості про місце розташування центру (його віддалених робочих місць адміністраторів, найближчі зупинки громадського транспорту, під’їзні шляхи, місця паркування, інша корисна для суб’єктів звернення інформація.

21. Інформація, яка розміщується в приміщенні Центру (в тому числі на інформаційних терміналах) та на веб-сайті, повинна бути актуальною і вичерпною.

Інформація на веб-сайті Центру має бути зручною для пошуку та копіювання.

22. Суб’єктам звернення, які звернулися до Центру (до адміністраторів, що працюють на віддалених робочих місцях, з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку (телефону, електронної пошти, інших засобів зв’язку), забезпечується можливість отримання інформації про надання адміністративних послуг у спосіб, що аналогічний способу звернення, або в інший вибраний суб’єктом звернення спосіб.

 

 КЕРУВАННЯ ЧЕРГОЮ В ЦНАП

 

23. З метою забезпечення зручності та оперативності обслуговування суб’єктів звернення у ЦНАП (на віддалених робочих місцях адміністраторів) вживаються заходи для запобігання утворенню черги, а у разі її утворення - для керування чергою.

24. У разі запровадження автоматизованої системи керування чергою суб’єкт звернення для прийому адміністратором Центру реєструється за допомогою термінала в такій системі, отримує відповідний номер у черзі та очікує на прийом. Автоматизована система керування чергою може передбачати персоніфіковану реєстрацію суб’єкта звернення (із зазначенням його прізвища та імені).

25. У Центрі, на віддалених робочих місцях адміністраторів, може здійснюватися попередній запис суб’єктів звернення на прийом до адміністратора на визначену дату та час. Попередній запис може здійснюватися шляхом особистого звернення до адміністраторів центру, що працюють на віддалених робочих місцях, з використанням телефонного зв’язку та/або електронної реєстрації на веб-сайті Великописарівської селищної ради. Прийом суб’єктів звернення, які зареєструвалися шляхом попереднього запису, здійснюється у визначені керівником Центру години.

26. Центр може здійснювати керування чергою в інший спосіб, гарантуючи дотримання принципу рівності суб’єктів звернення.

 

ПРИЙНЯТТЯ ЗАЯВИ ТА ІНШИХ ДОКУМЕНТІВ У ЦНАП

 

27. Прийняття від суб’єкта звернення заяви та інших документів, необхідних для надання адміністративної послуги (далі - вхідний пакет документів), та повернення документів з результатом надання адміністративної послуги (далі - вихідний пакет документів) здійснюється виключно в Центрі або його віддалених робочих місцях адміністраторів.

Прийняття заяв для отримання адміністративних послуг від фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, здійснюється незалежно від реєстрації їх місця проживання, крім випадків, передбачених законом.

Заяви від юридичних осіб приймаються за місцезнаходженням таких осіб або у випадках, передбачених законом, за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням відповідних об’єктів, якщо інше не встановлено законом.

28. Прийняття від суб’єктів господарювання заяви про видачу документів дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства, видача (переоформлення, анулювання) документів дозвільного характеру, які оформлені дозвільними органами, та зареєстрованих декларацій здійснюються відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

29. Суб’єкт звернення має право подати вхідний пакет документів у Центрі (віддаленому робочому місці адміністратора) особисто, через представника (законного представника), надіслати його поштою (рекомендованим листом з описом вкладення) або у випадках, передбачених законом, за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку.

Заява для отримання адміністративної послуги в електронній формі подається через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.

30. У разі коли вхідний пакет документів подається представником (законним представником) суб’єкта звернення, пред’являються документи, що посвідчують особу представника та засвідчують його повноваження.

31.  Адміністратор Центру перевіряє відповідність вхідного пакета документів інформаційній картці адміністративної послуги, у разі потреби надає допомогу суб’єктові звернення в заповненні бланка заяви. У разі коли суб’єкт звернення припустився неточностей або помилки під час заповнення бланка заяви, адміністратор повідомляє суб’єктові звернення про відповідні недоліки та надає необхідну допомогу в їх усуненні.

32. Адміністратор Центру складає опис вхідного пакета документів, у якому зазначаються інформація про заяву та перелік документів, поданих суб’єктом звернення до неї, у двох примірниках.

33. Суб’єктові звернення надається примірник опису вхідного пакета документів за підписом і з проставленням печатки (штампа) відповідного адміністратора Центру, а також відмітки про дату та час його складення. Другий примірник опису вхідного пакета документів зберігається в матеріалах справи, а у разі здійснення в Центрі електронного документообігу - в електронній формі.

34. Адміністратор Центру під час отримання вхідного пакета документів зобов’язаний з’ясувати прийнятний для суб’єкта звернення спосіб його повідомлення про результат надання адміністративної послуги, а також бажане місце отримання оформленого результату надання адміністративної послуги (в Центрі, віддаленому робочому місці адміністратора), спосіб передачі суб’єктові звернення вихідного пакета документів (особисто, засобами поштового або телекомунікаційного зв’язку чи в інший вибраний суб’єктом звернення спосіб), про що зазначається в описі вхідного пакета документів у паперовій та/або електронній формі.

35. Адміністратор Центру здійснює реєстрацію вхідного пакета документів шляхом внесення даних до журналу реєстрації (у паперовій та/або електронній формі). Після внесення даних справі присвоюється номер, за яким здійснюється її ідентифікація та який фіксується на бланку заяви і в описі вхідного пакета документів.

Реєстрація та облік заяв, вхідних пакетів документів та оформлених результатів надання адміністративних послуг у Центрі, на віддаленому робочому місці адміністратора може вестися централізовано (зокрема шляхом запровадження електронного документообігу) або окремо в Центрі, на віддаленому робочому місці адміністратора.

36.  У разі коли вхідний пакет документів отримано засобами поштового зв’язку і він не містить інформації про прийнятний для суб’єкта звернення спосіб його повідомлення, адміністратор Центру не пізніше наступного робочого дня надсилає суб’єктові звернення опис вхідного пакета документів електронною поштою (та/або його відскановану копію) чи іншими засобами телекомунікаційного зв’язку або поштовим відправленням.

37. Після реєстрації вхідного пакета документів адміністратор Центру формує справу у паперовій та/або електронній формі та в разі потреби здійснює її копіювання та/або сканування.

38.  Інформацію про вчинені дії адміністратор Центру вносить до листа про проходження справи у паперовій та/або електронній формі (крім випадків, коли адміністратор є суб’єктом надання адміністративної послуги). Лист про проходження справи також містить відомості про послідовність дій (етапів), необхідних для надання адміністративної послуги, та залучених суб’єктів надання адміністративних послуг.

 

ОПРАЦЮВАННЯ СПРАВИ

(ВХІДНОГО ПАКЕТА ДОКУМЕНТІВ)

 

39. Після вчинення дій, передбачених пунктами 27–38 цього регламенту, адміністратор Центру зобов’язаний невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з урахуванням графіка роботи суб’єкта надання адміністративної послуги, надіслати (передати) вхідний пакет документів суб’єктові надання адміністративної послуги, до компетенції якого належить питання прийняття рішення у справі, про що робиться відмітка в листі про проходження справи із зазначенням часу, дати та найменування суб’єкта надання адміністративної послуги, до якого її надіслано, та проставленням печатки (штампа) адміністратора, що передав відповідні документи.

          Адміністратор особисто надає адміністративні послуги за рішенням органу, який прийняв рішення про утворення відділу ЦНАП, дотримуючись норм чинного законодавства.

40. Передача справ у паперовій формі від Центру, віддаленого робочого місця адміністратора до суб’єкта надання адміністративної послуги здійснюється в порядку, визначеному Великописарівською селищною радою, але не менше ніж один раз протягом робочого дня, шляхом отримання справ представником суб’єкта надання адміністративної послуги або їх доставки працівником  Центру, надсилання відсканованих документів з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку або в інший спосіб.

41. Після отримання справи суб’єкт надання адміністративної послуги зобов’язаний внести запис про її отримання із зазначенням дати та часу, прізвища, імені, по батькові відповідальної посадової особи до листа про проходження справи.

42. Контроль за дотриманням суб’єктами надання адміністративних послуг строків розгляду справ та прийняття рішень здійснюється адміністраторами Центру відповідно до розподілу обов’язків за рішенням керівника Центру.

43. Суб’єкт надання адміністративної послуги зобов’язаний:

своєчасно інформувати центр про перешкоди у дотриманні строку розгляду справи та прийнятті рішення, інші проблеми, що виникають під час розгляду справи;

надавати інформацію на усний або письмовий запит (у тому числі шляхом надсилання на адресу електронної пошти) адміністратора Центру про хід розгляду справи.

У разі виявлення факту порушення вимог законодавства щодо розгляду справи (строків надання адміністративної послуги тощо) адміністратор Центру невідкладно інформує про це керівника Центру.

 

ПЕРЕДАЧА ВИХІДНОГО ПАКЕТА ДОКУМЕНТІВ СУБ’ЄКТОВІ ЗВЕРНЕННЯ

44. Суб’єкт надання адміністративної послуги невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня після оформлення результату надання адміністративної послуги, формує вихідний пакет документів та передає його до центру (віддаленого робочого місця адміністратора), про що зазначається в листі про проходження справи.

45. Адміністратор Центру невідкладно у день надходження вихідного пакета документів повідомляє про результат надання адміністративної послуги суб’єктові звернення у спосіб, зазначений в описі вхідного пакета документів, здійснює реєстрацію вихідного пакета документів шляхом внесення відповідних відомостей до листа про проходження справи, а також до відповідного реєстру в паперовій та/або електронній формі.

46. Вихідний пакет документів передається суб’єктові звернення особисто під підпис (у тому числі його представникові (законному представникові) у разі пред’явлення документа, що посвідчує особу та/або засвідчує його повноваження, або у випадках, передбачених законодавством, передається в інший прийнятний для суб’єкта звернення спосіб.

Інформація про дату отримання вихідного пакета документів суб’єктом звернення зазначається в описі вхідного пакета документів або в іншому документі, визначеному Великописарівською селищною радою, і зберігається в матеріалах справи.

47. У разі не зазначення суб’єктом звернення зручного для нього способу отримання вихідного пакета документів або його неотримання в Центрі протягом двох місяців відповідні документи надсилаються суб’єктові звернення засобами поштового зв’язку. У разі відсутності відомостей про місце проживання (місцезнаходження) суб’єкта звернення та іншої контактної інформації вихідний пакет документів зберігається протягом тримісячного строку в Центрі, а потім передається для архівного зберігання.

48. У разі коли адміністративна послуга надається невідкладно, адміністратор Центру реєструє інформацію про результат розгляду справи в журналі (у паперовій та/або електронній формі), негайно формує вихідний пакет документів та передає його суб’єктові звернення.

49. Відповідальність за несвоєчасне та неналежне надання адміністративних послуг несуть суб’єкти надання таких послуг та в межах повноважень адміністратори і керівник Центру.

50. Інформація про кожну надану адміністративну послугу та справу в паперовій (копія документів) та/або електронній (скановані копії документів) формі (заява суб’єкта звернення та інші документи, визначені Кириківською селищною радою) за рішенням Великописарівської селищної ради, може зберігатися в приміщенні Центру, в приміщенні, де розміщено віддалене робоче місце адміністратора.

У разі надання адміністративної послуги за допомогою державних реєстрів інформація про послугу зберігається у відповідному реєстрі.

Інформація про адміністративні послуги, надані адміністратором Центру, що працює на віддаленому робочому місці, подається Центру для узагальнення в порядку, визначеному Регламентом Центру.

Усі матеріали справи зберігаються у суб’єкта надання адміністративної послуги.

ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ ЦЕНТРУ, АДМІНІСТРАТОРА ЦЕНТРУ, ЩО ПРАЦЮЄ НА ВІДДАЛЕНОМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ

51. Рішення про утворення та розміщення  територіального підрозділу, віддаленого робочого місця адміністратора приймається органом, що утворив центр, відповідно до вимог, зазначених у пунктах 5 -  8 цього Регламенту, та з урахуванням потреб суб’єктів звернення, кількості населення, що буде ними обслуговуватися, та обсягу послуг, що надаватимуться.

Територіальний підрозділ, віддалене робоче місце адміністратора розміщується на першому або другому поверсі будівлі за умови створення належних умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до такої будівлі.

Віддалене робоче місце адміністратора розміщується на першому або другому поверсі будівлі за умови створення належних умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до такої будівлі.

Віддалене робоче місце адміністратора може бути пересувним, що передбачає наявність відповідного комплекту технічних засобів (комп’ютерної техніки та оргтехніки), оснащених відповідним програмним забезпеченням та вільним доступом до Інтернету.

Робота пересувного віддаленого місця адміністратора забезпечується шляхом проведення виїзних прийомів адміністратора за місцем проживання/перебування (місцезнаходженням) суб’єкта звернення або за іншою адресою, зазначеною ним, у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Перелік категорій суб’єктів звернення, яким можуть надаватися адміністративні послуги за допомогою пересувного

віддаленого місця адміністратора, та порядок роботи адміністратора пересувного віддаленого місця визначається Великописарівською селищною радою.

До обов’язкової категорії суб’єктів звернення, яким адміністративні послуги надаються за допомогою пересувного віддаленого місця адміністратора, належать особи з інвалідністю I групи та інші особи, які, за висновком лікарсько-консультативної комісії, не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

52. У приміщенні, де розміщене віддалене робоче місце адміністратора, забезпечується розміщення актуальної, вичерпної інформації, необхідної для одержання адміністративних послуг, з дотриманням вимог, встановлених пунктом 9  цього Регламенту.

53. Приміщення, де розміщено віддалене робоче місце адміністратора (крім пересувного віддаленого робочого місця адміністратора), облаштовуються місцями для очікування суб’єктами звернень.

 

ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ ЦЕНТРУ, АДМІНІСТРАТОРА ЦЕНТРУ, ЩО ПРАЦЮЄ НА ВІДДАЛЕНОМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ,  УТВОРЕНИХ В ОБ’ЄДНАНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

54. Адміністратор центру, що працює на віддаленому робочому місці, може обслуговувати населення одного або декількох старостинських округів.

55. За рішенням Великописарівської селищної ради, окремі функції адміністратора, пов’язані з отриманням заяви та вхідного пакета документів, видачею результатів надання адміністративних послуг або наданням адміністративних послуг, можуть здійснюватися старостою.

 

Секретар селищної  ради                                         Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

Рішення 2 сесії Великописарівської селищної ради 8 скликання від

24 грудня  2020 року

 

 

Графік роботи

відділу «Центр надання адміністративних послуг 

виконавчого комітету Великописарівської селищної ради

 

 

З понеділка по п’ятницю з 08.00 до 17.00 (без перерви на обід) працівники відділу приймають громадян за адресами:

  • 42800, Сумська область, Великописарівський  район, смт. Велика Писарівка вул. Незалежності, 9 А

- 42807, Сумська обл., Великописарівський р-н, с. Ямне, вул. Широка, 1;

- 42824, Сумська обл., Великописарівський р-н, с. Пожня, вул. Митрофанова,т5;

-  42822, Сумська обл., Великописарівський  р-н, с. Попівка, пл. Миру, 1;

- 42813, Сумська обл., Великописарівський р-н, с. Розсоші, вул. Центральна, 132 ;     

-  42810, Сумська обл., Великописарівський  р-н, с. Дмитрівка, вул. Центральна;

- 42820, Сумська обл., Великописарівський  р-н, с. Вільне, вул. Сумська, 15;

-  42825, Сумська обл., Великописарівський  р-н, с. Тарасівка, вул. Сумська,1;

- 42840, Сумська обл., Великописарівський  р-н, с. Добрянське,   вул. 40 років Перемоги, 7 А.

 

 

 

 

 

 

 

Секретар селищної  ради                                         Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                              смт. Велика Писарівка

 

Про затвердження Положення

про відділ соціального захисту

населення Великописарівської

селищної ради

 

 

Відповідно до гл. ІІ ч. 5 ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обговоривши питання необхідності затвердження Положення про відділ соціального захисту населення Великописарівської селищної ради, селищна  рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Положення про відділ соціального захисту населення Великописарівської селищної ради (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з  питань соціального і культурного розвитку та    спорту і постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту.

 

 

 

 

 

Селищний голова                                                        Людмила БІРЮКОВА

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення 2 сесії Великописарівської селищної ради 8 скликання від

24 грудня  2020 року

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про відділ соціального захисту населення

Великописарівської селищної ради

 

І. Загальні положення

 

1.1. Відділ  соціального захисту населення Великописарівської селищної ради (далі – відділ) є виконавчим органом Великописарівської селищної ради, що утворюється селищною радою. Відділ є підзвітним та підконтрольним селищній раді, підпорядкованим селищному голові.

1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики та інших центральних органів виконавчої влади, розпорядженням селищного голови.

1.3. Положення про відділ затверджується рішенням сесії селищної ради.

 

ІІ. Основні завдання

 

Основними завданнями відділу є:

2.1. Здійснення в межах повноважень контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері соціального захисту населення, сімейної та ґендерної політики, протидії торгівлі людьми.

2.2. Створення умов для розвитку місцевих програм з питань соціального захисту населення, сімейної та ґендерної політики, протидії торгівлі людьми, запобігання насильству в сім’ї, оздоровлення та відпочинку дітей, та реалізації цих заходів.

2.3. Організовувати роботу щодо охорони материнства й дитинства.

2.4. Забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення;

2.5.Організацію соціального обслуговування населення;

2.6. Розроблення та організацію виконання комплексних програм та заходів щодо поліпшення становища соціально незахищених верств населення, сімей та громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, та всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат та послуг за місцем проживання, перебування;

2.7. Забезпечення соціальної інтеграції інвалідів, сприяння створенню умов для безперешкодного доступу інвалідів до об'єктів соціальної інфраструктури;

2.8. Реалізація на території селищної ради державної  політики  з питань   соціального   захисту    дітей,  запобігання    дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;

2.9. Розроблення і здійснення самостійно або разом  з  іншими структурними підрозділами селищної ради, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями заходів  щодо  захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

2.10. Організація роботи з різними категоріями дітей на території громади, здійснення заходів по захисту житлових та майнових прав дітей, у тому числі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа;

2.11. Визначення пріоритетних напрямів  поліпшення  становища  дітей,  їх  соціального  захисту,   сприяння фізичному,  духовному та інтелектуальному розвитку,  запобігання дитячій  бездоглядності  та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

2.12. Готувати проекти рішень на сесії селищної ради та засідання виконкому з питань, що знаходяться в компетенції відділу.

 

ІІІ. Функції

Основними функціями відділу є:

3.1. Забезпечує  реалізацію державної політики у сфері охорони материнства та дитинства, виконання галузевих та регіональних програм, розроблення і здійснення контролю за поліпшенням становища дітей. 

3.2. Розробляє та забезпечує реалізацію програм з питань  соціального захисту населення,  сімейної та ґендерної політики, протидії торгівлі людьми, запобігання насильству в сім’ї, оздоровлення та відпочинку дітей.

            3.3. Організовує розроблення і здійснення на території громади заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, запобігання вчиненню дітьми правопорушень.

            3.4. Надає службі у справах дітей Великописарівської селищної ради документи щодо подальшого влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, закладів для дітей.

            3.5. Забезпечує у межах своїх повноважень здійснення контролю за додержанням законодавства щодо соціального захисту дітей і запобігання вчиненню ними правопорушень.

            3.6. Вживає заходів щодо виявлення дітей, залишених без батьківського піклування, повідомляє службу у справах дітей Великописарівської селищної ради та забезпечує їх тимчасове влаштування.

3.7. Забезпечує в межах повноважень реалізацію системи державних та місцевих гарантій з питань соціального захисту населення.

3.8. Організовує та координує роботу з питань соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, та вирішення проблемних питань членів сімей загиблих учасників АТО.

3.9. Уживає заходів щодо соціального захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

3.10. Забезпечує діяльність:

- комісії з розгляду питань надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення анти терористичної операції;

- комісії з питань взаємодії суб’єктів соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах;

- сприяє влаштуванню за потреби до будинків-інтернатів (пансіонатів) громадян похилого віку, інвалідів та дітей-інвалідів;

- подає в установленому порядку пропозиції щодо встановлення піклування над повнолітніми дієздатними особами, які за станом здоров'я потребують догляду;

3.11. Співпрацює з районними управліннями Пенсійного фонду України, районним центром зайнятості населення, громадськими організаціями, підприємствами різних форм власності, окремими громадянами з питань соціального захисту.

3.12. Координує, контролює та забезпечує у межах своїх повноважень виконання державних цільових програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення соціального та правового захисту сім'ї, у тому числі соціальної підтримки сімей з дітьми, малозабезпечених, багатодітних, молодих сімей та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, попередження насильства в сім'ї, оздоровлення та відпочинку дітей, забезпечення рівних прав і можливостей для участі жінок та чоловіків у політичному, економічному і культурному житті, протидії торгівлі людьми.

3.13. Надає в межах своїх повноважень багатодітним сім’ям та сім’ям, що опинилися у складних життєвих обставинах, підприємствам установам та організаціям, об’єднанням громадян та окремим громадянам методичну допомогу з питань запобігання насильству в сім’ї.

3.14. Забезпечує в межах своїх повноважень розроблення і здійснення заходів, спрямованих на розв'язання соціальних проблем молодих сімей.

3.15. Забезпечує своєчасний розгляд звернень громадян, уживає відповідно до чинного законодавства заходів щодо усунення причин виникнення  скарг, надає консультації громадянам за напрямом діяльності. Веде прийом громадян з питань, що належать до компетенції відділу.

 

ІV. Права

Відділ має право:

4.1. Залучати посадових осіб виконавчих органів селищної ради 
для розгляду питань, що належать до його компетенції.

4.2. Одержувати в межах повноважень та у встановленому порядку від виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ і організацій усіх форм власності документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

4.3. Вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи селищної ради соціального захисту населення.

4.4. Оприлюднювати в засобах масової інформації інформацію з питань, віднесених до компетенції відділу.

4.5. Брати участь в роботі засідань селищної ради та її виконавчого комітету, нарадах та семінарах.

4.6. Надавати пропозиції щодо внесення до проектів рішень і розпоряджень селищного голови питань, що відносяться до компетенції відділу.

4.7. Порушувати перед органами  виконавчої влади питання про направлення  до спеціальних установ, закладів соціального захисту дітей (центру соціальної підтримки дітей та сімей тощо), навчальних закладів усіх форм  власності дітей, як і перебувають у складних життєвих обставинах, неодноразово самовільно залишали сім'ю та навчальні заклади.

4.8. Сприяти влаштовуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї, під опіку, піклування.

4.9. Запрошувати для бесіди батьків або опікунів, піклувальників, посадових осіб з метою з'ясування причин та умов, які призвели до  порушення прав дітей, бездоглядності та безпритульності, вчинення правопорушень, і вживати заходів для усунення таких причин.

4.10. Отримувати від відділів селищної  ради, підприємств, організацій та установ усіх форм власності необхідні статистичні дані, звіти, документи та інші матеріали, які стосуються діяльності  відділу або необхідні для виконання покладених на нього завдань.

4.11. Вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи відділу.

 

V. Структура відділу

5.1. Відділ  соціального захисту населення  очолює начальник, якого призначає на посаду та звільняє з посади селищний голова, згідно з рішенням конкурсної комісії.

5.2. Структура відділу й чисельність працівників затверджується селищною радою.

5.3. Працівників відділу призначає на посаду за рішенням конкурсної комісії та звільняє з посади селищний голова.

5.4. Посадові обов’язки начальника та працівників відділу регулюються посадовими інструкціями.

Начальник відділу:

1) здійснює керівництво відділом, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці в відділі;

2) подає на затвердження селищній раді положення про відділ;

3) затверджує посадові інструкції працівників структурного підрозділу та розподіляє обов’язки між ними;

4) планує роботу відділу, вносить пропозиції щодо формування планів роботи селищної ради;

5) вживає заходів до удосконалення організації та підвищення ефективності роботи відділу;

6) звітує перед селищним головою про виконання покладених на відділ завдань та затверджених планів роботи;

8) вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконкому питань, що належать до компетенції відділу, та розробляє проекти відповідних рішень;

9) може брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування.

 

VI. Взаємодії відділу

Відділ при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, відділами, управліннями, структурними підрозділами Великописарівської селищної ради, депутатами, постійними комісіями, іншими підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян; одержує від них в установленому порядку інформацію, документи, статистичні дані та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Секретар селищної ради                                                 Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                                смт. Велика Писарівка

 

Про утворення комунальної

установи «Центр надання

соціальних послуг»

Великописарівської селищної ради

та затвердження Положення

 

Відповідно до розділу ІІ гл.5 ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 177 «Деякі питання діяльності центрів надання соціальних послуг»  селищна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

       1. Утворити комунальну установу «Центр надання соціальних послуг» Великописарівської селищної ради.

       2. Затвердити Положення про комунальну установу «Центр надання соціальних послуг» Великописарівської селищної ради (додаток 1).

       3. Затвердити структуру комунальної установи «Центр надання соціальних  послуг» Великописарівської селищної ради  (додаток 2).

       4. Затвердити штатний розпис комунальної установи «Центр надання соціальних  послуг» Великописарівської селищної ради (додаток 3).

       5. Керівнику комунальної установи «Центр надання соціальних  послуг» Великописарівської селищної ради  провести державну реєстрацію згідно чинного законодавства.

         6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з  питань соціального і культурного розвитку та    спорту і постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту.

 

    Селищний голова                                                 Людмила БІРЮКОВА

 

Додаток 1

Рішення 2 сесії Великописарівської селищної ради 8 скликання від

24 грудня  2020 року

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

комунальної установи «Центр надання соціальних послуг»

             Великописарівської селищної ради Сумської області

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
    1. Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Великописарівської селищної ради Сумської області (далі - Центр) є комплексним закладом соціального захисту населення, структурні підрозділи якого провадять соціальну роботу та надають соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах (далі - особи/сім’ї).

Положення Центру розроблено відповідно до Законів України «Про соціальні послуги», «Про місцеве самоврядування в Україні» та постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 177 «Деякі питання діяльності центрів надання соціальних послуг».

1.2. Центр є комунальною установою Великописарівської селищної ради, яка утворюється, реорганізується та ліквідується рішенням Великописарівської селищної ради  (далі - Засновник).

Повне найменування: Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Великописарівської селищної ради Сумської області.

Скорочена назва: КП ЦНСП Великописарівської селищної ради.

Місцезнаходження Центру: Україна, 42800, Сумська область, Охтирський район, селище Велика Писарівка,  вулиця Незалежності, 2.

  1. Центр є юридичною неприбутковою установою. Права і обов’язки юридичної особи Центр набуває з дня її державної реєстрації.

Центр підпорядковується Відділу з питань соціального захисту  виконавчого комітету Великописарівської селищної ради.

1.4. Методичне забезпечення діяльності Центру здійснює Мінсоцполітики,обласний центр соціальних служб, координацію та контроль за забезпеченням його діяльності – в установленому порядку – Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, організаційно-методичне забезпечення та контроль за додержанням законодавства про надання соціальних послуг – відділ з питань соціального захисту виконавчого комітету Великописарівської селищної ради.

1.5. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про соціальні послуги», Законом України «Про соціальну роботу з сім`ями, дітьми та молоддю», актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, іншими нормативно-правовими актами з питань надання соціальних послуг,рішеннями Великописарівської селищної ради та її виконавчого комітету,  а також цим Положенням.

1.6. Положення про Центр та структура затверджуються рішенням сесії Великописарівської селищної ради.

1.7. Штатний розпис та кошторис Центру затверджуються Засновником.

1.8. Центр має реєстраційні рахунки по загальному та спеціальному фондах в органах Державного казначейства України, круглу печатку та штамп зі своїм найменуванням, бланки та інші необхідні реквізити.

1.9.Центр має право укладати договори, набувати майнові та особисті немайнові права, бути позивачем і відповідачем у суді.

1.10. Відносини Центру у всіх сферах господарської діяльності з іншими підприємствами, установами, організаціями та громадянами здійснюються на підставі укладених договорів.

1.11.Центр провадить свою діяльність за принципами недискримінації, дотримання прав людини, прав дитини та прав осіб з інвалідністю; гуманізму; забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; поваги до честі та гідності; толерантності; законності; соціальної справедливості; доступності та відкритості; неупередженості та безпечності; добровільності; індивідуального підходу; комплексності; конфіденційності; максимальної ефективності та прозорості використання надавачами соціальних послуг бюджетних та інших коштів; забезпечення високого рівня якості соціальних послуг; максимальна ефективність використання бюджетних та позабюджетних коштів.

 

2. ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ ЦЕНТРУ

2.1. Основною метою діяльності Центру є надання соціальних послуг особам/сім’ям, які проживають на території Великописарівської об’єднаної територіальної громади, та перебувають у складних життєвих обставинах, не можуть самостійно їх подолати і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання або в умовах денного перебування у самому Центрі.

2.2. Основні завдання діяльності Центру є:

2.2.1. Виявлення осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, не можуть самостійно їх подолати та потребують сторонньої допомоги за місцем проживання або в умовах денного догляду.

2.2.2. Формування електронної бази даних таких громадян.

2.2.3. Проведення оцінювання потреб осіб/сімей у соціальних послугах.

2.2.4. Надання особам/сім’ям соціальних послуг відповідно до державних стандартів соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно до переліку послуг, затвердженого Мінсоцполітики, з метою мінімалізації або подолання таких обставин. А саме:

- догляд вдома;

- соціальна адаптація;

- соціальна інтеграція та реінтеграція;

- соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування;

- екстрене (кризове) втручання;

- консультування;

- соціальний супровід;

- представництво інтересів;

- посередництво (медіація);

- соціальна профілактика;

- натуральна допомога;

- інформування;

- соціальна реабілітація;

- інші.

 2.2.5.Складання плану реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

2.2.6.Внесення відомостей до реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

2.2.7. Проведення моніторингу та оцінювання якості наданих ним соціальних послуг.

2.2.8. Створення умов для навчання та підвищення кваліфікації працівників, які надають соціальні послуги.

2.2.9. Взаємодія з іншими суб’єктами системи надання соціальних послуг, а також з установами, закладами, фізичними особами - підприємцями, які в межах компетенції на території Великописарівської об’єднаної територіальної громади надають допомогу особам/сім’ям та/або здійснюють їх захист.

2.2.10. Інформування населення Великописарівської об’єднаної територіальної громади та осіб/сім’ї індивідуально про перелік, обсяг і зміст соціальних послуг, які він надає, умови та порядок їх отримання.

Інформація також надається у вигляді листівок, буклетів, брошур.

Відповідні матеріали розміщуються в засобах масової інформації, на веб-сайті, інших інформаційних ресурсах.

2.2.11. Інформування населення про сімейні форми виховання дітей та проведення первинного відбору кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі.

2.2.12. Прийняття участі у визначенні потреб населення Великописарівської об’єднаної територіальної громади у соціальних послугах, а також у підготовці та виконанні програм надання соціальних послуг, розроблених за результатами визначення потреб населення територіальної громади у соціальних послугах.

2.2.13. Підготовка статистичних та інформаційно-аналітичних матеріалів стосовно наданих соціальних послуг і проведеної соціальної роботи, які подаються відділу з питань соціального захисту  виконавчого комітету Великописарівської селищної ради.

2.2.14.Забезпечення захисту персональних даних отримувачів соціальних послуг відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

2.2.15. Види діяльності, що потребують спеціального дозволу, здійснюються Центром після отримання відповідних дозвільних документів.

 

3. СТРУКТУРА ЦЕНТРУ

3.1. Послуги надаються Центром за місцем проживання/перебування особи/сім’ї (вдома), у приміщенні надавача соціальних послуг, за місцем перебування особи/сім’ї поза межами приміщення надавача соціальних послуг (зокрема на вулиці).

3.2. Для надання послуг у Центрі утворюються такі структурні підрозділи:

3.1.1. Відділення соціальної допомоги вдома.

3.1.2. Відділення денного перебування.

3.1.3. Відділення соціальної роботи.

3.1.4. Відділення натуральної та грошової допомоги.

3.3. Структурні підрозділи Центру очолюють завідувачі, які призначаються та звільняються з посади директором Центру.

3.4. Положення про структурні підрозділи Центру, у яких відображається інформація про зміст соціальних послуг, умови і порядок їх надання, перелік необхідних документів, режим роботи підрозділів, розробляється та  затверджується директор Центру та погоджується начальником відділу з питань соціального захисту  виконавчого комітету Великописарівської селищної ради.

3.5. Обсяг роботи працівників визначає завідувач структурного підрозділу ґрунтуючись на вимогах державних стандартів соціальних послуг з урахуванням стану здоров’я отримувача, його віку, рівня рухової активності, здатності до самообслуговування та потреби в сторонній допомозі, місця та умов проживання, наявність транспортного сполучення, інших факторів, які можуть вплинути на якість надання соціальних послуг.

3.6. У разі необхідності згідно з рішенням Великописарівської селищної ради можуть створюватись інші підрозділи Центру, діяльність яких спрямована на надання соціальних послуг громадянам.

 

4. ГРОМАДЯНИ,ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО

НА ОБСЛУГОВУВАННЯ ЦЕНТРОМ

4.1. На обслуговування Центром мають право наступні категорії громадян:

4.1.1. особи похилого віку;

4.1.2. особи з інвалідністю;

4.1.3. особи з частковою або повною втратою рухової активності, пам’яті;

4.1.4. особи з невиліковними хворобами, хворобами, що потребують тривалого лікування (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як на чотири місяці);

4.1.5. особи з психічними та поведінковими розладами;

4.1.6. особи, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу,а також у зв’язку зі шкодою, завданою стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), малозабезпеченістю;

4.1.7. діти з інвалідністю та діти віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності.

4.1.8. діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, опікуни, піклувальники та патронатні сім’ї;

4.1.9. одинокі матері (батьки);

4.1.10. неповнолітні батьки;

4.1.11. сім’ї, у яких подали заяву про розлучення або триває процес розлучення, вирішення спорів між батьками щодо місця проживання дітей та способів і участі батьків, які розлучилися, у вихованні дітей;

4.1.12. сім’ї опікунів, піклувальників недієздатної особи;

4.1.13. особи/сім’ї, що виявили намір відмовитись від новонародженої дитини;

4.1.14. особи/сім’ї, у яких діти перебувають в інтернатних закладах або оформляються до них;

4.1.15. особи з числа випускників інтернатних закладів;

4.1.16. особи (у тому числі неповнолітні), звільнені з установ виконання покарань, засуджені без позбавлення волі, які перебувають під слідством чи на обліку, як правопорушники;

4.1.17. особи/сім’ї, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми, залучалися до найгірших форм дитячої праці;

4.1.18. особи/сім’ї з проблемами вживання психоактивних речовин та залежностей;

4.1.19. сім’ї, у яких проживають діти до встановлення ВІЛ-статусу, один із членів сім’ї має позитивний ВІЛ-статус або члени сім’ї, що страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ;

4.1.20. учасники АТО й члени їх сімей, члени сімей загиблих учасників АТО;

4.1.21. внутрішньо переміщені особи.

4.2. Право на першочергове отримання послуги догляд вдома мають:

4.2.1.особи, які за результатами визначення ступеня індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги у наданні соціальної послуги догляд вдома, мають 5 та 4 групу рухової активності;

4.2.2. одинокі особи.

 

5. ПРАВА ТА ОБОВ`ЯЗКИ ЦЕНТРУ

5.1. Центр має право:

5.1.1. Самостійно планувати свою діяльність згідно з метою та предметом діяльності Центру.

5.1.2. Самостійно визначати форми та методи роботи.

5.1.3. Вносити відділу з питань соціального захисту  виконавчого комітету Великописарівської селищної ради пропозиції щодо вдосконалення роботи з надання соціальних послуг, розширення спектру послуг; подавати пропозиції до проектів місцевого бюджету з питань, що належать до його компетенції.

5.1.4. Визначати основні напрямки розвитку Центру відповідно до комплексних і цільових програм з питань, що входять до компетенції Центру, подавати їх на затвердження відділу з питань соціального захисту  виконавчого комітету Великописарівської селищної ради.

5.1.5. Утворювати робочі групи, мультидисциплінарні команди із залученням представників установ, закладів, організацій тощо, які в межах компетенції надають допомогу особам/сім’ям.

5.1.6. Укладати угоди з підприємствами, установами та організаціями в Україні та за її межами відповідно до законодавства України.

5.1.7. Залучати підприємства, установи та організації(незалежно від їх форм власності) та їх фахівців, до роботи з питань, що входять до компетенції Центру, у тому числі для здійснення соціального супроводу осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах; в установленому порядку одержувати від підприємств, установ та організацій інформацію з питань, що належать до його компетенції.

5.1.8. Вживати заходів для забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів клієнтів.

5.1.9. Центр має право в установленому порядку отримувати гуманітарну та благодійну допомогу, в тому числі із-за кордону, яка використовується для надання допомоги особам/сім’ям, які отримують послуги в Центрі, та поліпшення матеріально-технічної бази Центру.

5.2. Обов'язки Центру:

5.2.1. Здійснювати заходи щодо:

- виявлення та обліку сімей та осіб, визначених у розділі 4 цього Положення, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

- надання особам/сім’ям,визначеним у розділі 4 цього Положення,  соціальних послуг згідно державних стандартів соціальних послуг;

- контролю у межах повноважень за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини;

- соціальної та/або психологічної підтримки учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, організації надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб;

- соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя, організації здійснення наставництва;

- соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, а також соціального супроводу дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, за поданням служби у справах дітей;

- інформування населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства.

5.2.2. Впроваджувати нові соціальні технології, спрямовані на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин, у тому числі щодо патронату над дитиною.

5.2.3. Забезпечувати дотримання законодавства про працю, правила і норми охорони праці, техніки безпеки.

5.2.4. Вести діловодство, статистичну звітність та архівну справу відповідно до законодавства України.

5.2.5. Розглядати в установленому порядку звернення, заяви та скарги юридичних та фізичних осіб з питань своєї діяльності та вживати заходи для усунення причин, що призвели до порушення їх законних прав та інтересів.

 

6. УПРАВЛІННЯ ЦЕНТРОМ

6.1. Центр очолює директор, якого призначає на посаду (на конкурсній основі за контрактом) та звільняє з посади голова Великописарівської  селищної ради.

6.2. Директор Центру:

6.2.1. Організовує роботу Центру, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Центр завдань, законність прийнятих ним рішень.

6.2.2. Забезпечує проведення моніторингу та оцінку якості надання соціальних послуг особам/сім’ям відповідно до державних стандартів і нормативів.

6.2.3. Забезпечує своєчасне подання звітності про роботу Центру.

6.2.4. Затверджує Положення про структурні підрозділи Центру за погодженням начальника з питань соціального захисту  виконавчого комітету Великописарівської селищної ради.

6.2.5. Призначає в установленому порядку на посаду і звільняє з посади працівників Центру.

6.2.6. Визначає ступінь відповідальності працівників, приймає рішення щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників Центру.

6.2.7. Затверджує посадові інструкції працівників.

6.2.8. Представляє Центр у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.

6.2.9. Проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до компетенції Центру.

6.2.10. Укладає договори, діє від імені Центру і представляє його інтереси.

6.2.11. Розпоряджається коштами та майном Центру в межах затвердженого кошторису витрат та відповідно до їх цільового призначення, в тому числі на оплату проведення щорічного профілактичного медичного огляду працівників, які безпосередньо надають соціальні послуги.

6.2.12. Сприяє підвищенню кваліфікації працівників Центру, утворює в Центрі атестаційну комісію.

6.2.13. Видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання.

6.2.14. Розробляє і подає на затвердження сесії  Великописарівської селищної ради проект Положення про Центр.

6.2.15. Затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку Центру та контролює їх виконання.

6.2.16. Вживає заходів для поліпшення умов праці, забезпечення дотримання правил охорони праці, внутрішнього трудового розпорядку, санітарної та пожежної безпеки.

6.2.17. Забезпечує фінансово-господарську діяльність Центру, створення та розвиток матеріально-технічної бази для проведення комплексу заходів із надання соціальних послуг особам/сім’ям.

6.2.18. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством.

 

7. УМОВИ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ У ЦЕНТРІ

7.1. Підставою для надання соціальних послуг є:

7.1.1. Направлення особи/сім’ї для отримання соціальних послуг, видане на підставі відповідного рішення відділом з питань соціального захисту  виконавчого комітет Великописарівської селищної  ради.

Рішення відділу з питань соціального захисту  виконавчого комітету Великописарівської селищної ради про надання послуг особі/сім’ї приймається відповідно до Порядку організації надання соціальних послуг, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

7.1.2. Результати оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах.

7.2. Надання соціальних послуг кризового та екстреного втручання (загроза життю та здоров’ю осіб) може здійснюватися на підставі усного звернення.

7.3. Соціальні послуги надаються Центром за рахунок бюджетних коштів, з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг або за рахунок отримувача соціальних послуг/третіх осіб.

Розмір плати за соціальні послуги встановлюється Центром у визначеному законодавством порядку і затверджується його директором.

Кошти, що надходять від надання платних соціальних послуг, використовуються в установленому законодавством порядку.

 

 

8. ФІНАНСОВА І ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРУ

8.1. Центр утримується за рахунок коштів бюджету Великописарівської селищної ради, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

Майно Центру не може бути предметом безоплатного користування, застави та не може бути продано, передано або відчужено у будь-який спосіб без згоди Засновника.

8.2. Головним розпорядником коштів установи є відділ з питань соціального захисту  виконавчого комітету Великописарівської селищної ради, Центр є розпорядником коштів III рівня (ст. 22 Бюджетного Кодексу України).

8.3.Джерелом формування фінансових ресурсів Центру є кошти селищної ради, власні надходження, безповоротна допомога, добровільні пожертви, благодійні внески організацій, підприємств, фондів і громадян, які використовуються для надання допомоги громадянам, зазначеним в розділі 4 цього Положення, поліпшення матеріально-технічної бази Центру.

8.4. Центр самостійно здійснює оперативний, бухгалтерський облік, веде статистичну, бухгалтерську та іншу звітність і подає її органам, уповноваженим здійснювати контроль за відповідними напрямами діяльності Центру у визначеному законодавством порядку. Керівництво Центру несе відповідальність перед Засновником та перед іншими органами за достовірність та своєчасність подання фінансової, статистичної та іншої звітності.

8.5. Центр витрачає кошти за умови суворого дотримання фінансово-бюджетної дисципліни та забезпечення максимальної економії матеріальних цінностей і коштів.

8.6. Відносини Центру у всіх сферах господарської діяльності з іншими підприємствами, установами, організаціями та громадянами здійснюються в порядку, встановленому чинним законодавством.

8.7. Умови оплати праці, тривалість робочого часу та відпусток працівників Центру визначаються відповідно до законодавства.

З урахуванням потреб та можливостей територіальної громади у Центрі може бути запроваджено підсумований облік робочого часу відповідно до норм Кодексу законів про працю України.

8.8.Центр забезпечує для працівників, які надають соціальні послуги:

створення належних умов для професійної діяльності (у тому числі підвищення кваліфікації, супервізії);

проведення профілактичного медичного огляду;

захист професійної честі, гідності та ділової репутації, зокрема в судовому порядку;

надання спеціального одягу, інвентарю, велосипедів;

створення безпечних умов праці.

8.9. Моніторинг та оцінювання якості соціальних послуг у центрі проводиться відповідно до законодавства.

8.10. Майно Центру є комунальною власністю Великописарівської селищної об’єднаної територіальної громади та належить Центру на правах оперативного управління.

Центр має право на придбання та оренду обладнання, необхідного для забезпечення функціонування Центру.

8.11.Джерелами формування майна Центру є:

8.11.1. Кошти бюджету Великописарівської об'єднаної територіальної громади.

8.11.2. Кошти та майно, що надходять безоплатно від фізичних та юридичних осіб, безповоротна допомога, добровільні пожертви, благодійні внески організацій, підприємств, фондів і громадян.

8.11.3. Майно, придбане на підставах, не заборонених законодавством України.

8.12. Питання оренди Центром будинків, приміщень регулюється законодавством України, рішеннями Великописарівської селищної ради.

8.13. Збитки, заподіяні Центру в результаті порушення його майнових прав громадянами та юридичними особами, відшкодовуються Центру у порядку, встановленому законодавством України.

8.14. Для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення Центром в установленому порядку забезпечуються належні умови для вільного доступу до будівель закладу та приміщень обслуговування, безперешкодного переміщення прилеглою до закладу територією та всередині будівель, своєчасного отримання інформації, яка допомагає орієнтуватися в просторі.

 

9. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЦЕНТРУ

9.1. Перевірка роботи та контроль за організацією діяльності, пов’язаної із наданням соціальних послуг структурних підрозділів Центру, ревізія фінансово-господарської діяльності Центру проводяться відповідно до законодавства України.

9.2. Перевірка та ревізія порядку використання майна, господарської та фінансової діяльності Центру здійснюється Засновником у визначеному законодавством порядку.

 

10. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ

ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЦЕНТР

10.1. Цей Статут набирає чинності з моменту його державної реєстрації відповідно до чинного законодавства України. Зміни та доповнення до Статуту затверджуються рішення сесії Великописарівської селищної ради та набувають юридичної сили з моменту їх державної реєстрації.

 

11. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ

11.1. Припинення діяльності Центру здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, поділ, виділення, перетворення) або ліквідації за рішенням сесії Великописарівської селищної ради або суду відповідно до чинного законодавства України.

11.2. Майно, що залишилось після задоволення претензій кредиторів за рішенням сесії Великописарівської селищної ради має бути передано іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховано до доходу місцевого бюджету.

11.3. У разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи Центру будуть передані одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховані до доходу місцевого бюджету.

11.4. У разі реорганізації Центру вся сукупність його прав і обов’язків переходить до його правонаступників.

                                                                                 

 

 

Секретар селищної ради                                          Володимир ЛЄОНОВ

 

 

Додаток 2

 рішення 2 сесії 8 скликання

Великописарівської селищної ради

від 24.12.2020 року

 

 

 

Структура

комунальної установи «Центр надання соціальних послуг»

Великописарівської селищної ради з 02.01.2021 року

 

№ п/п

Назва структурного підрозділу та посад

Штатних одиниць

1

2

3

I. Апарат територіального центру

1.

Директор

1

2.

Заступник директора

1

3.

Інспектор з кадрів

1

4.

Завідуючий господарством

1

5.

Опалювач

3

6.

Прибиральник службових приміщень

0,75

 

Разом

7,75

ІІ. Бухгалтерська служба

1.

Головний бухгалтер

1

2.

 Бухгалтер 2 категорії

1

 

Разом

2

ІII. Відділення соціальної допомоги вдома

1.

Завідувач відділення

1

2.

Фахівець із соціальної допомоги вдома

1

3.

Соціальний працівник  без категорії

2

4.

Соціальний робітник

55,5

 

Разом

59,5

                              ІV. Відділення  натуральної та грошової допомоги

1.

Завідувач відділення

1

2.

Соціальний працівник без категорії

1

3.

Швачка

1

4.

Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків

1

5

Машиніст по пранню білизни

0,25

 

Разом

4,25

 

 

                                                                                     Продовження додатка

1

2

3

V. Відділення денного перебування

1.

Завідувач відділення

1

2.

Соціальний працівник

1

3

Культорганізатор

0,5

4.

Сестра медична

0,5

 

Разом:

3

VII. Відділення соціальної роботи

1.

Завідувач відділення

1

2.

Фахівець із соціальної роботи

2

 

Разом:

3

 

Всього:

76,5

 

 

 

 

 

 

 

 

Секретар селищної ради                                          Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

Додаток 3

рішення 2 сесії 8 скликання

Великописарівської селищної ради

від 24.12.2020 року

 

ШТАТНИЙ РОЗПИС

з 01 січня по 30 листопада 2021 року

комунальної установи «Центр надання  соціальних послуг»

Великописарівської селищної ради

 

 

Назва структурного підрозділу та посад

Кількість штатних одиниць

Тарифний розряд

Посадовий оклад (грн.)

Фонд заробітної плати на місяць (грн.)

                 1

      2

      3

          4

           9

Апарат  центру

9,75

 

 

 

Директор територіального центру

1

18

8571

10285,20

Заступник директора

1

16

7714

7714

Головний бухгалтер

1

16

7714

7714

Бухгалтер 2 категорії

1

8

4379

4379

Інспектор з кадрів

1

6

3872

3872

Завідуючий господарством

1

5

3631

3631

Прибиральник службових приміщень

0,75

1

2670

2002,50

Опалювач

3

1

2670

8010

Відділення соціальної допомоги вдома

55,5

 

 

 

Зіавідувач відділення соціальної         допомоги вдома

1

15

6889

7577,90

 Соціальний працівник без категорії

2

8

4379

10071,70

Фахівець із соціальної роботи  без категорії

1

9

4619

6374,22

Соціальні робітники

 

9,5

6

28

9

6

6

6

6

3872

3872

3872

3872

49658,40

34499,52

87816,96

61158,24

Відділення денного перебування

3

 

 

 

Завідувач відділення

1

12

5660

6792

Соціальний працівник

1

8

4379

5035,85

Сестра медична без категорії

0,5

6

3872

2894,32

Культорганізатор

0,5

6

3872

1936

Відділення  натуральної та грошової допомоги

4,25

 

 

 

Завідувач відділення

1

11

5260

5786

Соціальний працівник без категорії

1

8

4379

5539,44

Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків

1

4

3391

3391

Швачка

1

1

2670

2670

Машиніст по пранню білизни

0,25

2

2910

727,50

Відділення соціальної роботи

3

 

 

 

 

Завідуючий відділенням

1

15

6889

7577,90

Провідний фахівець із соціальної роботи

1

12

5660

7075,00

Фахівці :

1

 

 

 

Фахівець із соціальної роботи 1 категорії

1

11

5260

6575,00

РАЗОМ:

76,5

 

 

355819,80

 

 

 

 

Секретар селищної ради                                          Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

   

У К Р А Ї Н А

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ

ДРУГА  СЕСІЯ

ЧЕТВЕРТЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24.12.2020 року                                                             смт. Велика Писарівка

Про створення юридичної особи

публічного права – Служби

у справах дітей виконавчого комітету

Великописарівської селищної ради

 

Відповідно до Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», враховуючи Постанову КМУ №1068 від 30.11.2007 року «Про затвердження типових положень про службу у справах дітей», керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Створити юридичну особу публічного права Службу у справах дітей виконавчого комітету Великописарівської селищної ради.

2. Затвердити Положення про Службу у справах дітей виконавчого комітету Великописарівської селищної ради (додаток 1).

3. Затвердити структуру Служби у справах дітей  виконавчого комітету Великописарівської селищної ради (додаток 2).

4. Затвердити штатний розпис Служби у справах дітей  виконавчого комітету Великописарівської селищної ради (додаток 3).

5. Начальнику служби у справах дітей Великописарівської селищної ради здійснити державну реєстрацію юридичної особи публічного права Служби у справах дітей виконавчого комітету Великописарівської селищної ради.

6. Начальнику служби у справах дітей Великописарівської селищної ради Сумської області забезпечити виготовлення печатки для Служби у справах дітей виконавчого комітету Великописарівської селищної ради після її реєстрації.

7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з  питань соціального і культурного розвитку та    спорту і постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту.

Селищний голова                                                     Людмила БІРЮКОВА

Додаток 1

рішення 2 сесії 8 скликання

Великописарівської селищної ради

від 24.12.2020 року

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО СЛУЖБУ У СПРАВАХ ДІТЕЙ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ВЕЛИКОПИСАРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

 

1.Загальні положення

 

1.1. Служба у справах дітей виконавчого комітету Великописарівської селищної ради (далі - служба) є структурним підрозділом Великописарівської селищної ради, який утворюється Великописарівською селищною радою, підзвітний та підконтрольний  виконавчому комітету Великописарівської селищної ради, селищному голові, заступнику селищного голови.

1.2. У своїй діяльності служба керується Конституцією і законами України, а також указами та розпорядженнями Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції  і законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, розпорядженнями голови Сумської обласної державної адміністрації, рішеннями відповідних органів виконавчої влади, селищної ради та її виконавчого комітету, наказами начальника служби у справах дітей, розпорядженнями голови Великописарівської селищної ради, а також цим Положенням.

1.3. На працівників служби поширюється дія Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

1.4. Утримання служби здійснюється відповідно до законодавства. Гранична чисельність, фонд оплати праці працівників служби затверджуються Великописарівською селищною радою.

Матеріально-технічне забезпечення служби здійснює Великописарівська селищна рада.

Кошторис та штатний розпис служби затверджуються у встановленому порядку Великописарівською селищною радою в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці її працівників.

1.5. Служба  є  юридичною особою публічного права,  має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

1.6. Юридична адреса служби у справах дітей виконавчого комітету Великописарівської селищної ради Сумської області: 42800, вул. Ярослава Мудрого, 2А, смт. Велика Писарівка, Охтирський район, Сумська область.

 

  1. Структура та організація роботи служби

 

2.1. Загальна чисельність служби затверджується Великописарівською селищною радою, штатний розпис головою Великописарівської селищної ради.

2.2. Служба під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами Великописарівської селищної ради та органів місцевого самоврядування, підприємствами,  установами  та організаціями усіх форм власності, об'єднаннями громадян і громадянами.

2.3. Службу очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади головою Великописарівської селищної ради у відповідності до чинного законодавства.

2.4. Працівники служби призначаються на посаду головою Великописарівської селищної ради на конкурсній основі, відповідно до вимог чинного законодавства. Звільняються з посади головою Великописарівської селищної ради, відповідно до вимог чинного законодавства.

2.5.Начальник служби:

здійснюєкерівництводіяльністюслужби,несеперсональнувідповідальністьзавиконанняпокладенихна службу завдань;

- затверджує функціональні обов'язки працівників служби;

- забезпечує планування роботи служби та контролює його виконання;

- видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання;

- надає пропозиції щодо використання коштів в межах затвердженого кошторису витрат;

- розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису витрат на утримання служби та реалізацію місцевих цільових програм;

- звітує перед виконавчим комітетом Великописарівської селищної ради та головою Великописарівської селищної ради про виконання покладених на службу завдань та затверджених планів роботи;

- представляє інтереси служби у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами селищної ради, з міністерствами, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями - за дорученням керівництва селищної ради;

- проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень служби;

- готує у межах своїх повноважень проекти розпоряджень голови селищної ради;

- здійснює інші повноваження відповідно до чинного законодавства;

2.6.У разі відсутності начальника служби його обов'язки покладаються на особу, визначену в установленому порядку;

2.7.Положення про службу затверджується Великописарівською селищною радою; 

2.8.Посадові інструкції працівників служби затверджуються начальником служби;

2.9. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції служби, в ній можуть створюватись дорадчі органи, координаційні ради, колегії у складі начальника служби (голова), представників структурних підрозділів Великописарівської селищної  ради, а також представників органів Національної поліції, підприємств, установ, організацій (за згодою).

Склад дорадчого орану затверджується селищним головою за поданням начальника служби.

Рішення дорадчого органу проводиться в життя наказами начальника служби.

3. Основні завданнями служби

3.1. Реалізація на відповідній території державної політики з
питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;

3.2. Розроблення і здійснення самостійно або разом з відповідними
органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності,
громадськими організаціями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

            3.3. Координація зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів
місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх
форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та
організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності;

            3.4.Забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення
опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї;

            3.5. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у
закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності;

            3.6. Ведення державної статистики щодо дітей;

            3.7.Ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих
обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків  сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів (дитячих містечок);

            3.8.Надання органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, громадським організаціям, громадянам практичної та методичної допомоги, консультацій з питань соціального захисту дітей, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

            3.9. Улаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, сприяння усиновленню; 

            3.10.Підготовка інформаційно-аналітичних і статистичних матеріалів, організація дослідження стану соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;

            3.11.Визначення пріоритетних напрямів поліпшення на відповідній території селищної ради становища дітей, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності,  вчиненню дітьми правопорушень.

            3.12. Робота в Єдиній інформаційно-аналітичній системі “Діти” по веденню електронного банку даних дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, громадян України, які бажають взяти їх на виховання.

4. Функції служби, відповідно до покладених на неї завдань

                                                                                                                         

4.1. Організовує   розроблення і здійснення  на  відповідній території заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, запобігання бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

4.2. Надає місцевим органам виконавчої влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності,  громадським організаціям, громадянам у межах своїх повноважень практичну,  методичну та консультаційну допомогу у вирішенні питань щодо соціального захисту дітей і запобігання вчиненню ними правопорушень.

4.3. Вживає заходів щодо:

- надання дитині статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування або його зміни;

- усиновлення дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування;

- влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей;

- влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до закладу освіти, охорони здоров’я або іншого дитячого закладу;

- влаштування дитини у сім’ю родичів, знайомих та вибуття з такої сім’ї;

- влаштування дитини у сім'ю патронатного вихователя та вибуття з неї;

- повернення в Україну дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України: взаємодія із закордонними дипломатичними установами України, організація зустрічі дитини на території України, її тимчасового влаштування;

- забезпечення тимчасового влаштування дітей, залишених без батьківського піклування, та прийняття рішень про доцільність (недоцільність) повернення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах і були охоплені різними формами тимчасового влаштування, до батьків або осіб, які їх замінюють;

- забезпечення повернення дітей-іноземців до місць їхнього постійного проживання.

4.4. Сприяє у:

- вирішенні спорів між батьками щодо визначення імені, прізвища, по батькові дитини, участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини;

- реєстрації народження підкинутої, знайденої дитини, дитини, покинутої у пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, а також дитини, мати, якої померла чи місце проживання матері встановити не можливо;

- забезпеченні захисту житлових і майнових прав дітей, зокрема, розгляд питань щодо вчинення правочинів з майном дітей, збереження наявного майна, а також сприяння в отриманні житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які його не мають.

4.5. Подає пропозиції до проектів державних та регіональних програм, планів і прогнозів у частині соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей.

4.6. Забезпечує у межах своїх повноважень здійснення контролю за додержанням законодавства щодо соціального захисту дітей і запобігання вчиненню ними правопорушень.

4.7. Здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім'ях усиновлювачів, опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім'ях.

4.8. Разом з відповідними структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади, науковими установами організовує і проводить соціологічні дослідження, готує статистичні та інформаційні матеріали про причини і умови вчинення дітьми правопорушень, вивчає і поширює міжнародний досвід з питань соціального захисту дітей, їх прав та інтересів.

4.9. Надає організаційну і методичну допомогу притулкам для дітей, центрам соціально-психологічної реабілітації дітей, соціально-реабілітаційним центрам (дитячі містечка), здійснює безпосередній контроль за їх діяльністю.

4.10. Організовує і проводить разом з іншими структурними  підрозділами Великописарівської селищної ради, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції заходи щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність та безпритульність(організація профілактичних рейдів), запобігання вчиненню дітьми правопорушень.

4.11.Розробляє і подає на розгляд виконавчого комітету Великописарівської селищної ради пропозиції стосовно бюджетних асигнувань на виконання  програм,  здійснення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей, спрямованої на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, а також утримання підпорядкованих їй закладів соціального захисту для дітей.

4.12. Веде облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих під опіку, до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, соціально-реабілітаційних центрів та інтернатних закладів.

4.13. Надає потенційним усиновлювачам, опікунам, піклувальникам, батькам-вихователям, прийомним батькам інформацію про дітей, які перебувають на обліку в службі, і видає направлення на відвідування закладів з метою налагодження психологічного контакту з дитиною.

4.14. Готує акти обстеження умов проживання дітей та опис їх майна, а також акт обстеження житлово-побутових умов потенційних опікунів, піклувальників.

4.15. Проводить перевірку умов проживання і виховання дітей у сім'ях опікунів, піклувальників за окремо складеним графіком, але не рідше ніж раз на рік, крім першої перевірки, яка проводиться через три місяці після встановлення опіки та піклування.

4.16. Готує звіт про стан виховання, утримання і розвитку дітей в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу.

4.17. Бере участь у процесі вибуття дітей із закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та закладів соціального захисту для дітей у сім'ї усиновлювачів, опікунів, піклувальників, до дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей.

4.18. Готує та подає в установленому порядку статистичну звітність.

4.19. Розглядає в установленому порядку зверненнягромадян.

4.20. Розглядає звернення власника підприємства, установи або організації усіх форм власності та надає письмовий дозвіл щодо звільнення працівника молодше 18 років.

4.21. Проводить інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань, що
належать до її компетенції, через засоби масової інформації.

4.22. Забезпечує своєчасне внесення достовірної інформації в Єдину інформаційно-аналітичну систему “Діти” щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, кандидатів в усиновлювачі, потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

4.23. Організує і проводить особистий прийом громадян, у встановленому законодавством України порядку, розглядає звернення громадян, підприємств, установ та організацій, у тому числі об’єднань громадян, фізичних осіб-підприємців, депутатські звернення та запити з питань, що належать до компетенції служби, вживає відповідні заходи до усунення причин, які викликають скарги, забезпечує виконання вимог законодавства України про доступ до публічної інформації.

4.24. За дорученням керівництва аналізує матеріали, які надходять від правоохоронних, судових органів та органів прокуратури, інших державних органів та установ, сприяє своєчасному вжиттю заходів за результатами їх розгляду.

4.25.Забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту персональних даних.

4.26. Проводить роботу з укомплектування, зберігання,обліку та використання архівних документів.

4.27. Розробляє та здійснює заходи щодо захисту прав і законних інтересів  дитини,  яка  постраждала від домашнього насильства, та дитини, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі.

                                                                                                               4.28. Інформує дитину, яка постраждала від домашнього насильства, її батьків, інших законних представників, якщо вони не є  кривдниками дитини,  а також  дитину,  яка  вчинила  домашнє насильство у будь-якій формі,  її  батьків,  інших  законних представників  про  права  дитини,  заходи  та послуги, якими вони можуть скористатися.

4.29. Здійснює інші функції, які випливають з покладених на службу завдань, відповідно до законодавства.

 

5. Права служби

 

5.1. Приймати з питань, що належать до її компетенції, рішення, які  є обов'язкові для виконання органами місцевого самоврядування,   підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, посадовими особами, громадянами.

5.2. Отримувати повідомлення від  місцевих  органів  виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, посадових осіб про заходи, вжиті на виконання прийнятих нею рішень.

5.3. Отримувати в установленому порядку від інших структурних
підрозділів Великописарівської селищної ради, відповідних органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, документи та інші матеріали з питань, що належать до її компетенції, а від місцевих органів державної  статистики - статистичні  дані,  необхідні для виконання покладених на неї завдань.

5.4. Звертатися до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі порушення прав та інтересів дітей.

5.5. Проводити роботу серед дітей з метою запобігання вчиненню
правопорушень.

5.6. Порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про направлення  до  спеціальних установ, навчальних закладів усіх  форм  власності дітей,  які опинилися у складних життєвих обставинах,  неодноразово самовільно залишали сім'ю та навчальні заклади.

5.7. Влаштовувати:

- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї, передавати під опіку, піклування, на усиновлення;

- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до медичного, навчального, виховного закладу, іншого закладу або установи, в якій проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

- дітей в сім’ю родичів, знайомих;

- тимчасово, дітей у притулок для дітей, центр соціально-психологічної реабілітації дітей або центр соціальної підтримки дітей та сім’ї.

5.8. Вести справи з опіки, піклування над дітьми та усиновлення дітей.

5.9. Перевіряти стан роботи із соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності, стан виховної роботи з  дітьми у навчальних закладах,  за місцем проживання, а також у разі необхідності -  умови роботи працівників молодше 18 років  на підприємствах,  в установах та організаціях усіх форм
власності.

5.10. Представляти у разі необхідності інтереси дітей в судах, у їх відносинах з підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності.

5.11. Запрошувати для бесіди батьків або опікунів, піклувальників, посадових осіб з  метою з'ясування причин та умов, які призвели  до  порушення прав дітей, бездоглядності та безпритульності, вчинення  правопорушень, і вживати заходів до усунення таких причин.

            5.12. Порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про накладення дисциплінарних стягнень  на посадових осіб у разі невиконання ними рішень, прийнятих спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах сім'ї, дітей та молоді, службами у справах дітей.

            5.13. Укладати в установленому порядку угоди про співробітництво з науковими установами, жіночими, молодіжними, дитячими та іншими об'єднаннями громадян і благодійними організаціями.

            5.14. Скликати в установленому порядку наради, конференції, семінари з питань, що належать до її компетенції.

            5.15.Проводитиособистийприйом дітей, а також їх батьків, опікунів чи піклувальників, розглядати їх скарги та заяви з питань, що належать до компетенції служби у справах дітей.

            5.16. Визначати потребу в утворенні спеціальних установ і закладів соціального захисту для дітей.

            5.17. Розробляти і реалізовувати власні та підтримувати громадські
програми соціального спрямування з метою забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів дітей.

            5.18. Відвідувати дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, перебувають на обліку в службі, за місцем їх проживання, навчання і роботи; вживати заходів для соціального захисту дітей.

 

6.Заключні положення

  1.  Припинення діяльності служби здійснюється за рішенням Великописарівської селищної ради відповідно до вимог чинного законодавства України.
  2.  Зміни і доповнення до цього Положення вносяться відповідно до процедури розгляду питань у Великописарівській селищній раді, передбаченої Регламентом роботи селищної ради.

 

 

Секретар селищної ради                                                  Володимир ЛЄОНОВ

 

 

 

Додаток 2

рішення 2 сесії 8 скликання

Великописарівської селищної ради

Від 24.12.2020 року

 

 

Структура

служби у справах дітей виконавчого комітету Великописарівської селищної ради

 

 

 

№ п/п

Назва структурного підрозділу і посад

Кількість штатних одиниць

 

1.Служба у справах дітей

 

1.

Начальник служби

1

2.

Головний спеціаліст

2

 

Всього:

3

 

 

 

 

Секретар селищної ради                                                 Володимир ЛЄОНОВ    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

рішення 2 сесії 8 скликання

Великописарівської селищної ради

від 24.12.2020 року

 

 

 

ШТАТНИЙ РОЗПИС

служби у справах дітей виконавчого комітету

Великописарівської селищної ради

з 01 січня  2021 року

 

 

п/п

Назва структурного підрозділу та посад

Кількість

штатних

посад, од.

Посадовий оклад

(грн.)

Фонд

з/плати на

місяць за посадовими окладами (грн.)

1

2

3

4

5

1.

Начальник  служби

1

7300,00

7300,00

2.

Головний спеціаліст

1

5100,00

5100,00

3.

Головний спеціаліст

1

5100,00

5100,00

 

Всього по посадових окладах:

3

 

17500,00

 

 

 

 

Секретар селищної ради                                                 Володимир ЛЄОНОВ